Levné hodinky

Odpověď na otázku, které levné hodinky jsou ty nejlepší, není až tak jednoduchá, jak by se zdálo. Hodnota toho, co je skutečně levné, může být totiž pro každého rozdílná. Abychom však zbytečně netápali, pro potřeby tohoto textu stanovíme částku 2 500 Kč, přičemž hodinky v našem výběru by tuto částku neměly přesáhnout.

Obsah:

Levné pánské hodinky

Najít levné hodinky pro muže nemusí být až takový problém. Stačí přece navštívit jakýkoli internetový obchod s hodinkami a vyfiltrovat si nabídku modelů pánských hodinek ve stanovené hodnotě. Jak však v této velké nabídce najít model, který bude levný, ale zároveň relativně kvalitní? Náš výběr levných pánských hodinek rozdělíme do několika hlavních kategorií.

Levné sportovní pánské hodinky

V kategorii levných pánských sportovních hodinek kraluje jednoznačně značka Casio. V námi stanoveném rozpočtu nenajdete sice ty nejmodernější smart hodinky s logem japonské značky, ale přesto budete mít z čeho vybírat. Pokud hledáte hodinky, které něco vydrží, budou otřesuvzdorné a změří vám dobu vašeho posledního sportovního výkonu, Casio bude skvělou volbou. Nejlevnější modely značky seženete skutečně za pár desítek eur, jako například ty z kolekce Casio Collection. Připlatit si však můžete i za lepší modely, jako například ty z edice G-Shock.

Náš tip: Casio G-Shock GBD-800UC-8ER

Oficiální stránka výrobce: www.casio-europe.com


Proč ano:
Legendární “G-Shock” look spolu s podsvíceným digitálním displejem. Bonusem je funkce Bluetooth, indikátor nabití, ale také ukazatel dní v týdnu či věčný kalendář. Jelikož jde o sportovní hodinky, stopky jsou samozřejmostí.

Cena:
cca. 2 290 Kč

Levné sportovní hodinky Casio G-Shock

Levné pánské hodinky - sportovně-elegantní

Do našeho užšího výběru levných sportovně-elegantních hodinek se dostaly dvě značky. Tou první je již jmenovaná značka Casio, která této kategorii kraluje s modely z edice Casio Edifice. Dalším typickým představitelem, je španělsko-švýcarská značka Festina, která má v nabídce hned několik modelů, které splňují sportovně-elegantní kritéria. Pro potřeby tohoto výběru dáme tentokrát přednost značce Festina. Z její bohaté nabídky nás zaujaly nejvíce modely, které pocházejí z edice The Originals. Ne všechny modely Festina The Originals sice splňují naše cenová kritéria, ale pár se jich přece jen najde. Jedním z nich je starší model v modrém provedení s označením 20339/4. Jen pro zajímavost, hodinkám Festina The Originals jsme v minulosti věnovali i pár zajímavých řádků.

Náš tip: Festina The Originals 20339/4

Oficiální stránka výrobce: https://festina.com/


Proč ano:
Zajímavé barevné provedení, přehledný ciferník s chronografy, stylový sportovní řemínek s dírkami.

Cena: cca. 2 000 – 2 300 Kč

Levné sportovně-elegantní hodinky Festina

Levné módní pánské hodinky

Největší výběr levných pánských hodinek se pochopitelně nachází v kategorií módních hodinek. Zároveň je v oblasti cenově dostupných hodinek tato kategorie právě tou nejoblíbenější. Není se čemu divit, módní hodinky nesou často na svém ciferníku jméno a logo známé módní značky, jsou levné, mají stylový design, který je často přizpůsobený aktuálním módním trendům. V této oblasti hodinek nejvíce rezonují jména značek jako Tommy Hilfiger, Emporio Armani, Michael Kors, Daniel Wellington nebo Fossil.

Náš tip: Tommy Hilfiger Decker 1791476

Oficiální stránka výrobce: https://cz.tommy.com


Proč ano:
Svěží módní hodinky se sportovním lookem a typickým zbarvením reprezentujícím známou módní značku Tommy Hilfiger

Cena
:
cca. 2 290 Kč

Levné módní hodinky Tommy Hilfiger

Levné pánské hodinky - japonské hodinky

V kategorii levných japonských hodinek máme také na výběr z více značek. Už standardně nám nedá nezmínit značku Casio, ale kromě ní máte na výběr i z modelů značek Seiko, Citizen a Orient. Ty jsou důkazem toho, že i za málo peněz lze dostat skutečně slušnou kvalitu. Pokud bychom z bohaté nabídky těchto značek měli vybrat pouze jeden levný model, náš výběr by padl na ten s označením SNK809K1. Sice neohromí propracovaným designem, ale zato vás může získat svým kvalitním automatickým pohonem, pevným nerezovým pouzdrem či sklíčkem hardlex.

Náš tip: Seiko SNK809K1

Oficiální stránka výrobce: https://www.seikowatches.com/


Proč ano:
Ověřená kvalita japonských hodinek Seiko, automatický pohon, pevné pouzdro, přehledný ciferník s luminiscenčními ukazateli.

Cena
: cca.
2 290 – 2 500 Kč

Levné japonské hodinky - značka Seiko

Levné elegantní pánské hodinky

V oblasti levných elegantních hodinek budeme opět vybírat z portfolia japonských výrobců. Samozřejmě, i zde se nám nabízí několik modelů od módních značek, jakými jsou například Hugo Boss či Tommy Hilfiger. Chcete-li však cenově dostupné kvalitní hodinky například k obleku, vaše volba by měla určitě směřovat k zmíněným japonským hodinkám. Pokud bychom měli vybrat jen jeden model splňující námi stanovená kritéria, byl by to některý z modelů značky Citizen. Hodinky tohoto výrobce se také nemusíte bát darovat jako dárek – v rámci stanovené cenové hladiny totiž nabízejí lety ověřený design, funkčnost, ale hlavně kvalitu, která je pro japonské hodinky typická.

Náš tip: Citizen BD0041-89E

Oficiální stránka výrobce: https://www.citizenwatch.eu/


Proč ano:
Japonská kvalita, řemínek z ušlechtilé kůže a nestárnoucí elegantní design.

Cena
: cca. 1 700 – 2 000 Kč

Levné elegantní hodinky - značka Citizen

Levné hodinky - dámské

Výběr ideálních levných hodinek pro dámy nebude až takový obtížný, jako tomu bylo u výběru pánských. Dámy si totiž potrpí především na vzhled a celkový dojem z módního doplňku, a jinak tomu není ani v oblasti hodinek. Do našeho výběru se dostaly ty nejznámější módní značky hodinek. Náš výběr modelů rozdělíme opět do více oblastí.

Levné dámské hodinky - minimalistické

Jedničkou v našem seznamu levných dámských hodinek je kategorie minimalistických modelů. Jak již označení této kategorie napovídá, jejich design je tvořený minimalistickými prvky. Nenajdete na nich žádné přeplněné ciferníky nebo prvky, které by zbytečně odpoutávaly pozornost. Typickým představitelem minimalismu je značka Daniel Wellington, kterou si dámy zamilovaly zejména díky decentnímu minimalistickému stylu a nízké ceně.

Náš tip: Daniel Wellington DW00100163

Oficiální stránka výrobce: https://www.danielwellington.com/


Proč ano:
Stylový minimalismus v podání světoznámé módní značky Daniel Wellington ve spojení s přitažlivým růžově zlatým barevným provedením.

Cena: cca. 1 000 – 1 500 Kč

Levné hodinky Daniel Wellington v růžově zlatém provedení

Levné zlaté dámské hodinky

Zlatá je ve světě módních doplňků královnou všech barev a své o tom ví i značka Michael Kors. Ta se zaměřuje na výrobu cenově dostupných dámských, pánských módních doplňků a oblečení. V portfoliu dámských hodinek Michael Kors dominuje hlavně zlatá, o čem nás může přesvědčit široké portfolio modelů právě v této barvě. Jako představitele této kategorie jsme vybrali jeden z historicky nejprodávanějších modelů značky vůbec. Ten pochází ze známé edice hodinek Darci

Náš tip: Michael Kors Darci MK3191

Oficiální stránka výrobce: https://www.michaelkors.global/en_CZ/


Proč ano:
Nepřehlédnutelný styl typický pro značku Michael Kors, časem ověřený model, zdobení ciferníku okrasnými kamínky, jednoduché zpracování.

Cena
: cca. 2 000 – 2 500 Kč

Zlaté dámské hodinky Michael Kors MK3190 z edice Darci

Levné stříbrné dámské hodinky

Víte, jaká je druhá nejoblíbenější barva dámských hodinek? Jednoznačně stříbrná. Za svou oblíbenost vděčí zejména své nadčasovosti, nevtíravé eleganci a luxusnímu vzhledu. Výhodou také je, že stříbrné hodinky je možné velmi snadno barevně kombinovat s jakýmkoli dalším kouskem z vašeho outfitu. A protože mluvíme o levných hodinkách, pro dámy vybíráme i jeden levný model v tomto barevném provedení.

Náš tip: Festina 16716/1

Oficiální stránka výrobce: https://festina.com/


Proč ano:
Španělsko-švýcarská značka Festina je zárukou kvality. Jinak tomu není ani u modelu s označením 16716/1 z kolekce Mademoiselle. Ten disponuje elegantním vzhledem a propracovaným ciferníkem.

Cena: cca. 1 800 – 2 100 Kč

Stříbrné hodinky Festina Mademoiselle

Levné dámské hodinky - sportovní

Jaký by to byl výběr levných dámských hodinek, pokud bychom do něj nezařadili i kategorii sportovních hodinek? Svého zástupce má v podobě kolekce Baby-G i japonská značka Casio. Tato kolekce je dámskou variantou legendární mužské edice G-Shock, včetně všech benefitů, které zmiňovaná pánská edice nabízí. Do našeho výběru jsme zařadili bílou variantu odolných hodinek Casio Baby-G, která disponuje nejen zajímavým designem, ale i funkcemi.

Náš tip: Casio BG-6903-7BER

Oficiální stránka výrobce: https://babyg.casio.com/


Proč ano:
Stylový a nezaměnitelný G-Shock “look“, odolné pouzdro, moderní barevné provedení a řada dalších funkcí.

Cena
:
cca. 1 800 – 2 100 Kč

Levné sportovní hodinky Casio Baby G

Levné dámské hodinky s koženým řemínkem

V případě hodinek je kožený řemínek určitým znakem elegance. Kromě toho je kůže velmi příjemná na nošení a působí luxusním dojmem. Právě z těchto důvodů jsme v našem žebříčku levných hodinek nemohli vynechat ani hodinky v provedení s koženým páskem. Na trhu lze nalézt velké množství modelů, jejichž kožené řemínky jsou zbarvené v různých odstínech hnědé a šedé, ale narazíte možná i na kožené řemínky v červené, růžové či modré barvě. Našim tipem na hodinky z této kategorie, je model s označením ES3708 od módní značky Fossil. Ten pochází z kolekce Jacqueline, která kromě zmiňovaného modelu nabízí širokou paletu dalších barevných variant

Náš tip: Fossil ES3708

Oficiální stránka výrobce: https://www.fossil.com/


Proč ano:
Jednoduché, minimalistické provedení, pěkná kombinace stříbrného pouzdra a hnědého koženého řemínku, výborná cena.

Cena
: cca. 1 200 – 1 800 Kč

Módní hodinky Fossil z edice Jacqueline