Pánské hodinky Invicta

Z historie značky Invicta

Oficiální stránka: https://www.invictawatch.com/

Značka Invicta spatřila světlo světa již v roce 1911 a lze ji označit za původem švýcarskou značku. Založil ji Raphael Picard ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds. Švýcarská společnost nabízela hodinky střední třídy a podobně jako hodinky z dílny Casio, je právem označovala přívlastky jako “voděodolné“ či “nárazuvzdorné“.

Začátkem 80. let značka zkrachovala, přešla do rukou společnosti Ondis S.A., přičemž její produkce pokračovala ve francouzském městě Bielle. O několik desítek let později (2004) se vlastnictví značky přesunulo do amerických rukou, konkrétně pod společnost Invicta Watch Group.

Ačkoliv již byly novodobé pánské hodinky Invicta dílem americké společnosti, stále se mohly (a mohou) pyšnit titulem švýcarských hodinek. Značka také ráda hledala designovou inspiraci v modelech ultra luxusních hodinářských značek. Důkazem toho jsou například v minulosti známé hodinky s průhledným pouzdrem typu “Skeleton“, při jejichž tvorbě se značka inspirovala modely švýcarské značky Hublot.

Hodinky Invicta v současnosti

Hodinky vyráběné pod značkou Invicta nelze přehlédnout. Jejich design je těžko zaměnitelný, hodinky působí luxusně a designéři značky se často inspirují vzhledem mnohem dražších značek. Portfolio jejích modelů se pohybuje v nejrůznějších cenových relacích. Sehnat tak lze relativně levné modely s cenou přibližně 3 800 – 5 000 Kč, jakož i dražší kousky, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 25 000 – 50 000 Kč.

Značka kromě jiného navazuje spolupráce s nejrůznějšími osobnostmi, sportovci či dalšími známými značkami. Výsledkem toho jsou nejrůznější limitované edice hodinek. Zmínit tak můžeme například edici SHAQ, která vznikla ve spolupráci s americkým basketbalistou Shaquille O’Nealem, či limitované kousky ze spolupráce s komiksovými značkami Marvel a DC Comics.

Pánské hodinky Invicta jsou většinou osazené v kvalitních ocelových pouzdrech. V závislosti na konkrétním modelu využívají hodinky buď švýcarské Quartz strojky nebo japonský automatický pohon. Různorodá je také jejich vodotěsnost. Ta se rozlišuje, stejně jako jejich pohon, v závislosti na konkrétním modelu hodinek. Standardně tak lze v nabídce značky objevit modely s vodotěsností 100 m – 200 m, jakož i odolnější modely s vodotěsností 500 m. Více o vodotěsnosti hodinek naleznete v naší přehledné tabulce.

Zajímavost: Invicta uvedla své první automatické hodinky v roce 1932 a vyráběla také hodinky pro americké námořnictvo.

Proč si koupit pánské hodinky Invicta?

  • stále je lze považovat za švýcarské hodinky
  • značka nabízí velké množství nejrůznějších limitovaných kolekcí
  • hodinky jsou masivní a nepřehlédnutelné
  • často se inspirují designem drahých značek

Zajímavá kolekce hodinek Invicta:

  • Akula
  • Force
  • Gladiator
  • Russian Diver
  • Invicta x SHAQ

Hodinky Invicta

Invicta

6582

Invicta 6582

Invicta

25135

Invicta 25135

Invicta

24858

Invicta 24858

Invicta

RA-KV0403S10B

Invicta 3332

Další značky pánských hodinek:

Nejnovší články z magazínu