6 TOP značek švýcarských hodinek

Podívali jsme se na ty nejvíce ikonické švýcarské hodinky
Sdílejte
LinkedIn

Označení „Swiss Made“, resp. vyrobené ve Švýcarsku, není ve světě hodinek jen bezvýznamným slovním spojením. Právě naopak – taková „nálepka“ na hodinkách je jednoznačnou zárukou kvality hodinky Tissot. Jednoduše, švýcarské hodinky mají dlouhodobou tradici, přičemž jsou často brány jako synonymum luxusu.

Obsah článku

TOP švýcarské hodinky

Historie švýcarských hodinek je taková bohatá, že vybrat jen několik značek, které ji tvoří, se jeví jako nesplnitelný úkol. Seskupili jsme však 6 značek, které vás rozhodně jen tak neomrzí. Mezi headlinery následujících řádků najdete nejen kvalitu a luxus, ale rovněž výše zmiňovanou cenově dostupnější kategorii. Toto jsou TOP švýcarské hodinky.

Švýcarské Hodinky IWC

Příběh hodinek IWC začal psát své první řádky ještě v roce 1868. Od té doby se značka IWC vypracovala v očích veřejnosti na uznávanou společnost, která produkuje vysoce kvalitní hodinky s důrazem na nejvyšší možné technické standardy. Zajímavostí je, že v roce 1993 přibyly v jejím portfoliu jedny z nejkomplikovanějších náramkových hodinek v celé historii. Nesou označení „Destriero Scafusia“. V současnosti najdete v nabídce značky IWC elegantní, potápěčské i letecké hodinky, které jsou nedílnou součástí společnosti již od 30. let 20. století.
Kvalitní švýcarské hodinky značky IWC - Schaffhausen
Zdroj: https://www.iwc.com/

Švýcarské hodinky Tissot

První hodinky Tissot, konkrétně kapesní, spatřily světlo světa již v roce 1853. Bylo to vlastně v témže roce, kdy se ve švýcarském Le Locle založila i samotná společnost. Postupem času se značka Tissot vybudovala na jednoho z největších průkopníků hodinářského umění na světě. V současnosti má reputaci kvalitních a zároveň cenově dostupných hodinek, které jsou v mnoha případech laděné do elegantně-sportovních tónů. Koneckonců, vždyť hodinky Tissot jsou celosvětově známé i kvůli sponzoringu mnoha sportovních akcí.

Náš tip: Přečtěte si více o švýcarských hodinkách Tissot, které si zaslouží vaši pozornost.
Švýcarské hodinky Tissot jsou celosvětově uznávaným výrobcem náramkových hodinek

Hodinky Breitling

V souvislosti s TOP švýcarskými hodinkami nelze opomenout ani legendární značku Breitling, která byla založena v roce 1884. Její repertoár je nabitý špičkovými chronografovými pilotkami, které ocení zejména praví hodinka fajnšmekři. Hodinky Breitling jsou specifické nejen excelentními a špičkovými funkcemi, ale zároveň i jedinečným sportovně laděným lookem.
Švýcarské hodinky inspirované letectvem - značka Breitling
Zdroj: authenticwatches.com

Švýcarské hodinky Omega

Už jen skutečnost, že jde o oficiálního partnera NASA, naznačuje určitou výjimečnost. A opravdu je tomu tak. Hodinky Omega totiž patří mezi to nejluxusnější, co můžete ve světě hodinek najít. Bodejť by také ne, když hovoříme o náramkových hodinkách, které se jako první podívali na Měsíc. Obecně můžeme konstatovat, že pro značku Omega je charakteristická produkce kvalitních, luxusních a sportovně-elegantních hodinek, které splňují ty nejpřísnější technické parametry.
Zdroj: omegawatches.com

Hodinky Rolex

Podobně jako společnost Omega, i značka Rolex nabízí světu jedny z nejkvalitnějších a zároveň nejluxusnějších náramkových hodinek. Za globálním úspěchem této ženevské společnosti stojí nejen výroba mimořádně propracovaných kousků, ale také fantastický marketing. Jeho příkladem je snad nesčetné vzpomínání hodinek Rolex v různých filmech a seriálech. Každopádně, skvělé PR není v tomto případě žádnou zástěrkou kvalitních švýcarských hodinek.
Jedny z nejluxusnějších hodinek na světě - švýcarské hodinky Rolex
Zdroj: diamondsourcenyc.com

Švýcarské Hodinky TAG Heuer

V rámci seznamu TOP švýcarských hodinek nesmíme vynechat ani značku TAG Heuer. Její sídlem je město La Chaux-de-Fonds, ve kterém odstartovala i cesta hodinek Festina. Společnost TAG Heuer sice vyrábí výborně vypadající elegantní hodinky, ale její hlavní doménou je produkce sportovních kousků. Tuto skutečnost jen potvrzují spletité cestičky s motorsportem, jako je tomu i při hodinkách Tissot. V případě značky TAG Heuer však jde o partnerství s královnou motoristického sportu – F1.

Tip na závěr: Podívejte se i na další značky, které produkují nejlepší švýcarské hodinky.

Hodinky TAG Heuer - synonymum kvality a luxusu
Zdroj: tagheuer.com

+ BONUS: Další populární švýcarské hodinky

6 TOP značek švýcarských hodinek jsme si sice rozebrali v předešlých řádcích, ale „země helvétského kříže“ má kromě nich stále co nabídnout. Ano, hodinářská velmoc přinesla světu i další populární hodinky, které si vedle zmiňované šestice zaslouží nemalou dávku pozornosti. Skvělým příkladem je legendární seskupení The Holy Trinity. Každopádně, toto jsou některé ze švýcarských značek, které jednoznačně stojí za zmínku:

Hodinky Vacheron Constantin

Snad největší zajímavostí, která doprovází tohoto člena „Svaté trojice hodinek“, je skutečnost, že jde o vůbec celosvětově nejstaršího výrobce hodinek. Společnost Vacheron Constantin byla založená v roce 1755, ale její počátky sahají až hluboko do 16. století, kdy se v Ženevě objevil kvalifikovaný řemeslník Jean-Marc Vacheron. Na jeho inovátorské počiny po letech navázal jeho vnuk Jaques-Barthelemy, který ve spolupráci se svým obchodním partnerem Françoisem Constantinem přivedl švýcarské hodinky Vacheron Constantin takříkajíc do nové zářivé éry.

Toto jsou luxusní švýcarské hodinky Vacheron Constantin

Hodinky Patek Philippe

Jakýmsi předskokanem dalšího ikonického člena „The Holy Trinity“, švýcarských hodinek Patek Philippe, byla společnost Patek, Czapek et Cie. Ještě v roce 1839 ji založili Antoine Norbert de Patek a Francois Czapek. První z dvojice však zhruba za 5 let natrefil na technologického průkopníka Jeana Adriena Philippa, se kterým začali světu nabízet unikátní švýcarské hodinky Patek Philippe.

Jak vznikají luxusní švýcarské hodinky Patek Philippe? Více se dozvíte v tomto videu:

Hodinky Audemars Piguet

A takzvanou „Velkou trojku hodinek“ nám uzavírají švýcarské hodinky Audemars Piguet. Tato renomovaná firma se již od svých počátků zaměřovala více na kvalitu než kvantitu. Založená byla v roce 1875, přičemž o její zrod se postarali Jules Louis Audemars a Edward Auguste Piguet. Je nutné podotknout, že jedním z hlavních cílů společnosti Audemars Piguet bylo konstruování komplikovaných hodinkových strojků, v nichž kladli nemalý důraz na finalizaci.

Synonymum luxusu - hodinky Audemars Piguet

Hodinky Zenith

Švýcarské hodinky Zenith, které spadají pod Watches & Jewelry division, spatřily světlo světa v roce 1865. Za jejich zrodem stál vizionářský hodinář Georges Favre-Jacot. Základy společnosti postavil v Le Locle – na místě, kde sídlí celá společnost i v současnosti. Hodinky Zenith se od svých počátků vyznačovaly nesmírnou přesností. Dnes patří mezi celosvětově uznávané kousky, které působí ve více než 50 zemích. Na popularitě jim přidává skutečnost, že disponují vlastními originálními strojky, které společnost Zenith sama vyrábí.

Zajímavost: O unikátnosti a renomovanosti hodinek Zenith svědčí i událost z roku 2012. Hodinky Zenith v té době provázely Felixe Baumgartnera při jeho historickém seskoku.

Švýcarské hodinky značky Zenith s typickým hranatým designem
Zdroj: https://www.thewatchcompany.com/

Hodinky Jaeger-LeCoultre

Další populární značkou švýcarských hodinek je společnost Jaeger-LeCoultre, která byla založená v roce 1833. Dnes je stoprocentní dceřinou společností švýcarské luxusní skupiny Richemont. Obecně je považovaná za mimořádně špičkovou značku, o čemž svědčí i jedinečné technologické prvenství. Skvělým příkladem je nejmenší hodinkový strojek na světě. Kromě toho však za zmínku stojí i jedny z vůbec nejkomplikovanějších hodinek na světě – Grande Complication.

Jedna z nejluxusnějších hodinářských značek - švýcarské hodinky Jaeger-LeCoultre
Zdroj: https://www.thewatchcompany.com/

Švýcarské hodinky Breguet

A seznam TOP značek švýcarských hodinek velkolepě ukončují švýcarské hodinky Breguet. Proč velkolepě? Společnost Breguet se sídlem v L’Abbaye ve Švýcarsku se totiž řadí mezi celosvětově nejstarší hodinářské značky. Její zrod sahá ještě do roku 1775, kdy ji v Paříži založil Abraham-Louis Breguet. V současnosti je od roku 1999 dceřinou společností švýcarské skupiny Swatch. Švýcarské hodinky Breguet drží mnoho rekordů, přičemž se zasloužily o různé technologické inovace. Proto není divu, že je v minulosti nosily i takové historické postavy, jako například král Jiří III. či královna Viktorie.

Zajímavost: Mimochodem, švýcarské hodinky Breguet našly své místo i mezi  nejdražšími hodinkami na světě, jejichž žebříček jsme seskupili v samostatném článku.

Značka Breguet a její hodinky, které patří mezi nejdražší na světě
Zdroj: https://monochrome-watches.com/

Proč si vybrat švýcarské hodinky?

Možná jste se už někdy zamýšleli nad tím, proč si vybrat švýcarské hodinky. Vždyť na trhu je tolik značek, které nabízejí podstatně levnější modely. Je to ovšem historie, řemeslo, kvalita, luxus a hodnota, což činí ze švýcarských hodinek jedinečné kousky. Proč si tedy vybrat švýcarské hodinky?

  • Mají bohatou hodinářskou historii
  • Představují jedinečné mistrovské řemeslo
  • Jsou zárukou kvality
  • Vyznačují se luxusními rysy
  • Charakterizuje je vysoká přidaná hodnota

Mají bohatou hodinářskou historii

Jedním z nejpádnějších důvodů, proč si vybrat švýcarské hodinky, je jejich bohatá historie. Když totiž nosíte na zápěstí švýcarské hodinky, nosíte s sebou i stovky let skvělé hodinářské tradice.

Představují jedinečné mistrovské řemeslo

Samozřejmě, zpracování švýcarských hodinek se odvíjí od konkrétní značky. Obecně však platí, že švýcarské hodinky představují jedinečné mistrovské řemeslo. Jejich výrobci jsou totiž známi filozofií neustálého zdokonalování se.

Jsou zárukou kvality

Hodinky s nálepkou „Swiss made“ jsou ve světě zárukou kvality. Švýcarský hodinářský průmysl stanovil kvalitativní požadavky na hodinky velmi vysoko už před mnoha roky. A výrobci hodinek se je snaží dodržovat i v současnosti.

Vyznačují se luxusními rysy

Vedle své sofistikovanosti či elegantnosti se švýcarské hodinky vyznačují také luxusními rysy. Koneckonců, prezentují je i různé světové celebrity. Lidé napříč celým světem jsou tak ochotni připlatit si za takový status luxusu.

Charakterizuje je vysoká přidaná hodnota

Když se zamyslíte nad čtyřmi předchozími důvody, ihned pochopíte, že pro švýcarské hodinky je charakteristická jejich vysoká přidaná hodnota. Hodnotu jako takovou si totiž zachovávají i v průběhu času.

Tip na závěr: Cenově dostupné švýcarské hodinky pro každého

Vzhledem k tomu, že v předchozích řádcích jsme zaměřili naši pozornost zejména na luxusní švýcarské hodinky, v těch následujících se podíváme na cenově dostupnější kousky se švýcarskou nálepkou. Je sice pravdou, že jsme hned v úvodní části článku zmiňovali i hodinky Tissot, které určitě patří mezi ty cenově dostupnější, ale šlo spíše o výjimku potvrzující pravidlo. Našimi tipy na závěr tedy jsou:

  • švýcarské hodinky Victorinox
  • švýcarské hodinky Swiss Military Hanowa
  • švýcarské hodinky Certina
Švýcarské hodinky Victorinox 241695

Švýcarské hodinky Victorinox

Společnost Victorinox je očima široké veřejnosti vnímána zejména jako značka, která se věnuje výrobě švýcarských nožů. Koneckonců, je vůbec největším výrobcem kapesních nožů na světě. A kromě toho je také jediným dodavatelem víceúčelových nožů pro švýcarskou armádu. Ve svém portfoliu však ukrývá i další zajímavé produkty, mezi něž patří například švýcarské hodinky Victorinox. Ty vynikají nejen standardní švýcarskou kvalitou, ale také svojí trvanlivostí a odolností i v náročných podmínkách.

Pánské hodinky Swiss Military Hanowa

Švýcarské hodinky Swiss Military Hanowa

Švýcarské hodinky Swiss Military Hanowa se vyznačují sportovně-elegantním duchem. Značku se stejnojmenným názvem založil ještě v roce 1963 Hans Noll. Dnes jsou náramkové hodinky této společnosti populární jak mezi pány, tak mezi dámami. Ve většině případů si udržují vojenský design.

Certina C032.407.11.051.10

Švýcarské hodinky Certina

Hodinky Certina si udržují celosvětovou popularitu zejména kvůli své preciznosti a spolehlivosti. Za zmínku však rozhodně stojí i jejich sportovní charakter, který oceňují zejména přívrženci aktivního životního stylu. Společnost Certina si během své dlouhé historie, která přesahuje 130 let, zajistila významné postavení na mezinárodním trhu.

Tak, jak se rozhodnete? Dáte šanci některým ze značek, které jsme pro vás vytipovali? Rozhodnete se pro cenově dostupné švýcarské hodinky? Pokud tak přece jen učiníte, určitě nebudete litovat. Hodinky se švýcarským rukopisem jsou totiž zárukou kvality a dlouhověkosti. Přejeme vám při výběru šťastnou ruku!

Titulní fotka: pixabay.com

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE