Apple Watch 7: Očekávání a nepotvrzené informace

Co v roce 2021 přinese modelová řada Apple Watch 7?
Sdílejte
LinkedIn

Obsah článku

Na co se můžeme těšit při Apple Watch 7?

Je to jen chvíle, co uběhly přesné 4 měsíce od uvedení smart hodinek Apple Watch 6 a Apple Watch SE na trh. Přesto se již internetem začalo šířit dost spekulací o jejich nástupci. Ten by měl nést označení Apple Watch 7 a jak to už bývá u značky Apple zvykem, měli bychom se ho dočkat v září tohoto roku (2021). Do některého z Apple eventů nás dělí ještě hodně času, proto všechno to, co víme, jsou zatím pouze čisté spekulace.

Letošní vlajková loď, smart hodinky Apple Watch 6 jsou plnohodnotným nástupcem předchozí modelové řady. Oproti předchozímu modelu z minulého roku přinesly smart hodinky i určité vylepšení. Jmenovitě můžeme uvést například nový procesor s čipem S6 SiP, dvě nové barevné provedení, zda měření okysličení krve. Nic z toho, co nová modelová řada s sebou přinesla, nebylo však tak zlomové, jak by se mohlo od nastupující vlajkové lodi čekat. Napraví si značka reputaci s letošním modelem Apple Watch 7? Přibližnou představu o tomto modelu by nám mohli dát všechny nepotvrzené informace, které se nezastavitelně šíří internetem. Pojďme se podívat na ty, které jsou pro nás nejzajímavější.

Jaké budou Apple Watch 7?

I když se vám možná zdá, že se již Apple v oblasti smartwatches nemá kam posunout, ani Apple Watch 7 se zaručeně neobejdou bez vylepšení. O relevanci všech zveřejněných informací však můžeme zatím i my jen spekulovat. Web tom’s guide uvádí, že nejhlavnější vylepšení se odrazí především ve třech oblastech:

  • baterie
  • displej
  • rozšíření zdravotních funkcí

Baterie

Apple vlastní výjimečný patent na smart hodinky, jejichž řemínek obsahuje vestavěné baterie. Aplikace tohoto patentu do další modelové řady by mohla značce pomoci vyřešit nízkou výdrž baterie. Právě díky vestavěným bateriím by mohla být navýšena její kapacita, ale nijak by to nezrkadlilo na velikosti hodinek. Zvěsti že Apple použije právě tento patent, se však objevují každý rok.

I když by si tímto řešením mohla značka napravit své renomé, o jeho využití dost pochybujeme. Posouzení však necháme na vás.Více informací o tomto řešení získáte přímo na oficiální stránce patentového úřadu, nebo na portálu Patently Apple, který je proslulý nejžhavějšími informacemi o novinkách a patentech z dílny Apple.

Patent na vestavěnou baterii v řemínku

Zdroj: patentlyapple.com

Měření krevního tlaku

Přestože jsou zdravotní funkce v Apple Watch už na pokročilé úrovni, jedna důležitá funkcionalita tímto smart hodinkám ještě uniká. Je to měření krevního tlaku, které by mohlo hodinkám přinést lepší senzor. Při funkcích jako EKG, zda měření okysličení krve, by byla tato funkcionalita dalším milníkem, která by appky Zdraví posunulo na další úroveň. Tato spekulace se poprvé objevila měsíc dozadu, kdy ji zveřejnil známý internetový portál Apple Insider.

Důvěryhodnost tohoto tvrzení by mohl potvrdit i následující důležitý fakt. Největší konkurent značky Apple, korejský výrobce elektroniky Samsung možnost měření tlaku svým zákazníkům již nabízí. Konkrétně byla tato možnost představena v smart hodinkách Samsung Galaxy Watch3 s funkcí ECG.

Měření krevního tlaku v smart hodinkách Galaxy Watch 3

Zdroj: https://www.notebookcheck.net/

Mentální zdraví

Jedna z dalších funkcí, která by mohla být součástí další modelové řady Apple Watch 7, je tzv. monitoring duševního resp. mentálního zdraví. Toho úkolem by mohlo být také měření hladiny stresu a následné okamžité upozornění na jeho zvyšující se úroveň. Inspirací pro značku by mohl být další ze známých hráčů v oblasti smart hodinek – značka FitBit.

Ta uvedla v roce 2020 model FitBit Sense, který kromě pokročilých zdravotních funkcí obsahuje právě zmíněné měření hladiny stresu. Bude tento konkurent inspirací pro Apple? Nechme se překvapit.

MicroLED display

Zvěsti o použití nového displeje u modelu Apple Watch 7 řadíme k těm nejpravděpodobnějším. Ty pojednávají o tom, že aktuální OLED displej by byl nahrazen technologií microLED. Takový displej by byl tenčí, ale také úspornější.

Ve spojitosti s displejem přinesl zajímavou informaci portál Techradar. Ten tvrdí, že příchozí model by mohl obsahovat určitý typ “vícevrstvého” displeje. Jedna z vrstev displeje by sloužila jako standardní plocha displeje, přičemž obsahem další by byla vestavěná kamera, kterou by během neaktivity nebylo vidět. Koho by tyto ambiciózní plány oslovili, podrobněji odpovědi mu může poskytnout konkrétní patent, který tento typ displeje zkoumá.

Touch ID

Smart hodinky Apple Watch 7 by mohly být historicky prvním modelem smart hodinek, které by měly zabudovanou funkci Touch ID. Ta je fanouškům zařízení Apple důvěrně známá. Skener v bočním power buttonu by umožňoval uživatelům odemykat hodinky, zda autorizovat platby.

Bude součástí Apple Watch 7 i Touch ID?

Zdroj: patentlyapple.com

Jak budou Apple Watch 7 vypadat?

V oblasti vizuálu výraznější změny neočekáváme. Design smart hodinek Apple je velmi populární a lidé ho milují díky své eleganci a luxusnímu vzhledu. Apple nemá důvod měnit to, co funguje. Jediným oživením by byly nové barvy, podobně jako tomu bylo v případě loňských Apple Watch 6. Ty potěšili fanoušky dvěma novými colorways – červenou a modrou.

Jaká bude cena Apple Watch 7?

Dokud Apple na trh neuvede doslova průlomové smart hodinky, s výraznější změnou ceny nepočítáme. Ta bude podle našeho názoru znovu závislá od konkrétní velikosti a provedení. Předpokládáme, že cena smart hodinek bude začínat od cca 8 500 Kč až 9 100 Kč, přičemž se vyšplhá až na úroveň téměř 12 000 Kč za ty nejlepší provedení. Toto jsou však jen dohady a jak jsme již při Apple zvyklí, značka umí překvapit i v této oblasti.

Nechme se překvapit

Jak jsme již avizovali, všechny informace je třeba brát s nadhledem. Přece jen, od tradičního zářijového eventu nás dělí ještě hodně času. Netřeba zapomenout ani na to, že aktuální modelové řady 6 a SE se na trhu ještě ani nestihli pořádně zabydlet. Informace budeme aktualizovat a věříme, že již brzy vám budeme moci přinést detailnější informace. Čekání si můžete zkrátit například zajímavou recenzí ovšem middle class modelu Apple Watch SE, který jsme dopodrobna rozebrali v našem nedávném článku.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE