Dámské hodinky Daniel Wellington a příběh vzniku uznávané značky

Módní dámské hodinky Daniel Wellington v různých barevných provedeních

Dámské hodinky Daniel Wellington a příběh jejich vzniku se mírně odlišují od jiných slavných hodinářských značek. V těch jsou většinou hlavními aktéry bratři ze slavného švýcarského hodinářského rodu, kteří pokračují v rodinné tradice výroby hodinek. Sláva, uznání, bohatství a tak dále, vždyť to znáte. Příběh zakladatele značky pánských a dámských hodinek Daniel Wellington je však výrazně odlišný.

Obsah článku

Záhadný Angličan jménem Daniel Wellington

 

Hodinky Daniel Wellington jsou dnes již silnou součástí hodinkového světa. Minimalistické linie, textilní řemínky a skutečně přijatelná cena. To jsou tři základní rysy, které popisují tuto značku. Právě jejich kombinace a přetavení do podoby pohledných minimalistických dámských hodinek vystřelila neznámou značku takříkajíc ze dne na den na hodinkový Olymp. Kromě zaplnění díry na trhu vděčí hodinky Daniel Wellington pro dámy za svůj úspěch ještě jednomu faktoru. Tím je příběh, který popisuje cestu jejich vzniku.

Značka vznikla v roce 2011 a za zemi její původu se považuje Švédsko. Odtud pochází i její zakladatel Filip Tysander. Tento dnes již 35-letý muž odešel podle vzoru mnohých mladých Švédů po škole za dalším studiem do Austrálie. Jako legendy (a rozhovory se zakladatelem) říkají, na svých cestách studentským životem poznal velmi zajímavou osobu, která změnila jeho život. Tou byl neznámý anglický elegán s vypracovaným vkusem, který se stal jeho přítelem.

Pro Filipa byl tento muž zdrojem inspirace a kromě jeho jemně netradičních životních příběhů byl Filip okouzlen i hodinkami, které s oblibou nosíval. Byly to klasické hodinky značky Rolex, které byly ozdobené NATO páskem. Tento muž se jmenoval Daniel Wellington a možná i díky němu dnes obohacují zápěstí tisíců žen po celém světě známé minimalistické hodinky stejnojmenné značky.

Textilní řemínek hodinek Rolex byl inspirací pro dámské hodinky Daniel Wellington

Filipa všechny získané informace a zážitky nakopli až do takové míry, že se okamžitě po promoci vrátil zpět do rodného Švédska. Okouzlený stylem tajemného Angličana se s hlavou plnou nápadů a našetřeno 24 tisíci dolarů pustil hned do tří různých podnikání v oblasti internetového prodeje. Jak jinak, úspěch se nedostavil za jednu noc. První dva internetové byznysy – prodej kravat a plastových hodinek, skončily totálním fiaskem. Vytoužené ovoce v podobě úspěšného byznysu přinesl Filipovi až třetí byznys – prodej minimalistických pánských a dámských hodinek s milión dolarovým jménem Daniel Wellington.

Značka, kterou pojmenoval po zdroji své inspirace, začínala skromně. Filip si sám navrhl logo a také první modely hodinek. Navzdory těžkým začátkem byl však jeho plán jasný. Pomocí továrně v Číně vytvořil tak první modely dámských hodinek pod značkou Daniel Wellington. Ty zhmotnily všechny představy o dámských módních hodinkách 21. století, které měl. Hlavními charakteristickými znaky hodinek byly jednoduché čisté linie a barevný textilní řemínek, který po obou stranách obepínal tenký minimalistický ciferník.

💡Zajímavost: Značka hodinek Daniel Wellington byla jednou z prvních na světě, která naplno využila potenciál sociálních sítí. Podobně jako značka MVMT o pár let později, i hodinky Daniel Wellington oslovili široké masy lidí prostřednictvím Instagramu.

Jeden z prvních modelů dámských hodinek Daniel Wellington

Zdroj obrázku: http://jpwatch.vn

 

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a hodinky poháněné kvalitními japonskými strojky Myiota s nepřehlédnutelným barevným páskem se staly mezi dámami na celém světě skutečným hitem. Ty se téměř bez zásadní změny vyrábějí dodnes. I když se s postupným zvyšováním hodnoty společnosti rozšiřovalo i portfolio výrobků značky, její charakter zůstal i po devíti letech téměř nezměněn. Dámské hodinky Daniel Wellington si zachovávají svůj minimalistický a nadčasový vzhled, který okouzluje srdce nových fanynek po celém světě každý den.

Od založení značky DW uběhl už nějaký ten rok a svou největší slávu má pravděpodobně za sebou. Je však nepochybným faktem, že se hodinky Daniel Wellington podepsali pod masový nárůst oblíbenosti jednoduchých hodinek mezi mladými lidmi.

Faktory, které stojí za úspěchem hodinek Daniel Wellington

  • značka zaplnila díru na trhu a pokryla poptávku po minimalistických a jednoduchých hodinkách.
  • má promyšlenou marketingovou strategii na sociálních sítích
  • hodinky mají přijatelnou cenu a malé náklady na výrobu
  • řemínky hodinek je možné měnit a kombinovat i s jinými modely značky
  • hodinky je možné sladit s jakýmkoliv outfitem
  • značka DW je snadno rozpoznatelná a design hodinek je nadčasový a snadno zapamatovatelný

Oblíbené modely dámských hodinek Daniel Wellington

Předešlé řádky tohoto článku jsme věnovali vzniku značky a podívali jsme se také na pár zajímavostí, které stojí v jejím pozadí. V nejbližších řádcích si přiblížíme portfolio hodinek, které značka nabízí. To obsahuje kromě dámských i elegantní pánské hodinky Daniel Wellington, vyměnitelné řemínky a šperky v podobě náramků a prstenů. Náš článek však pojednává o dámských hodinkách Daniel Wellington a proto se na ty nejkrásnější z nich podíváme v nejbližších řádcích.

💡Zaujímavosť: Edície dámskych hodiniek Daniel Wellington sú pomenované podľa anglických miest.

Dámské hodinky Daniel Wellington Classy Winchester DW00100081

Prvním uchazečem v našem seznamu jsou jedny z nejoblíbenějších hodinek z celé nabídky značky. Také jde o jeden z prvních modelů, který značka vytvořila. Dámské hodinky Daniel Wellington z edice Classic Winchester dekoruje jednoduchý bílý ciferník ve velikosti 34 mm, kterému jemné kamínky kvůli absenci čísel posloužily jako designové ukazatele. Textilní řemínek je oděn do kombinace modré a růžové barvy a dámám se tato barevná kombinace stále líbí. Složité funkcionality se na těchto hodinkách nevyplatí hledat. Jejich úkolem je být stylovým ukazatelem času a to se jim také s odstupem času od jejich vydání stále daří.

Daniel Wellington Winchester DW00100081

Rozměry: 34 x 6 mm, Hmotnost v gramech 27, Pohon. Quartz (baterie), Vodotěsnost: 30m (vlhkotěsné) Pohlaví: dámské
TOP

Dámské hodinky Daniel Wellington se shark mesh řemínkem

Pokud hledáte o něco elegantnější kousek, máme řešení. Nabízí se v hodinkách Daniel Wellington Classic Petite DW00100161 v odstínech růžového zlata ve spojení s černým ciferníkem. Ciferník hodinek má jen 32 mm, takže jde o skutečné malé hodinky. To co je však činí zajímavými, je řemínek z ocelové síťoviny (shark mesh). Tento typ řemínku je opravdu nadčasový a jak je tomu v případě hodinek Daniel Wellington zvykem, je možné i tyto řemínky vyměňovat a kombinovat. Taková kombinace je však možná pouze u modelů s velikostí ciferníku 28 a 32 mm v rámci kolekce Petite. Zvolit lze také varianta ve stříbrné barvě s označením DW00100162 nebo model v růžovém zlatě s bílým ciferníkem.

Daniel Wellington Classic Petite DW00100161

Rozměry: 32 x 6 mm, Hmotnost v gramech: 43, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 30m (vlhkotěsné) Pohlaví: dámské
TOP

Hodinky Daniel Wellington s koženým řemínkem

Posledním kouskem našeho výběru jsou hodinky pro dámy, které se chtějí sladit v opravdu elegantním stylu, ale nechtějí svým hodinkami odpoutat pozornost od svého vyšperkovaného outfitu. Vhodnými kandidátem na to budou určitě dámské hodinky Daniel Wellington Classic Petite DW00100171. Ten pochází ze stejné edice jako předešlý se shark mesh řemínkem a to znamená, že mají také vzájemně vyměnitelné řemínky. Pokud hledáte model s větším ciferníkem, máme pro vás připraveny hodinky Daniel Wellington s černým ciferníkem a páskem z tmavé kůže. Kožené řemínky jsou skutečně nestárnoucí klasikou a v kombinaci s minimalistickým vzhledem hodinek DW určitě i správnou volbou pro každou dámu.

Daniel Wellington Classic Petite DW00100171

Rozměry: 32 x 6 mm, Hmotnost v gramech: 25, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 30m (vlhkotěsné) Pohlaví: dámské
TOP

Bonusový tip – pro něj a pro ni

Nakolik vám rádi dáváme bonusové tipy, jinak tomu nebude ani dnes. Tím dnešním se staly unisex hodinky s krásným koženým řemínkem z kolekce Dapper Reading. Jak můžete vidět na obrázku, jde precizně zpracovaný model s kvalitním řemínkem z kůže, při kterém si dali návrháři opravdu záležet na detailech. Získat si vás mohou o tom například obarvené ukazatele času, nebo volbu data, který není úplným standardem při hodinkách DW. Tyto hodinky se budou zaručeně hodit ať už na dámské nebo pánské zápěstí. Vy si tak díky tomuto unisex modelu můžete pořídit se svým partnerem stejné hodinky, které mohou být důkazem vaší společné lásky. Věříme, že jsme vám značku dostatečně popsali a že se dámské hodinky Daniel Wellington stanou vaším novým oblíbeným kouskem mezi vašimi doplňky.

Unisex hodinky Daniel Wellington

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE