Hodinky Vostok Europe, ktoré běží stejně dobře jako ty švýcarské

Kvalitní hodinky Vostok Europe

Hodinky Vostok Europe z Litvy a originální ruské hodinky Vostok pocházejí od dvou různých výrobců. Obou však spojuje společná historie, ale jeden z nich je výrazně mladší. Který z nich to je?

Obsah článku

Původní ruské hodinky Vostok

Slavné ruské Vostok (v ruštině Восток) z města Chistopol datují svůj vznik do roku 1942. Stejně jako jiné ruské hodinky (Poljot, Raketa), původ názvu můžeme hledat v období Studené války, konkrétně v názvu slavné ruské nosné rakety Vostok. V těžkých časech vlády komunistického Sovětského svazu se stala tato značka převážně vojenských a potápěčských hodinek výhradním dodavatelem hodinek pro tehdejší ministerstvo obrany. V roce 1965 vyšel na světlo světa jeden z jejich nejvíce ikonických modelů, ocelové potápěčské hodinky Vostok Amphibia.

Navzdory přísnému komunistickému režimu hodinky debutovali i na světových trzích a vyznačovaly se použitím kvalitních materiálů. O úspěchu značky svědčí i fakt, že v roce 1972 byla vyvážena až do 54 zemí světa. V rozbouřených osmdesátých a devadesátých letech 20. století, které byly poznamenány nevyhnutelným pádem Sovětského režimu, se zhoršovala i kvalita vyráběných hodinek Vostok. Navzdory nesnadným časem tento výrobce uvedl na trh hodinky replikujících styl 40. let minulého století s názvem
Kirovskie K-43, ale i luxusní hodinky s výstižným názvem Kremlevskie.

Legendární ruské hodinky Vostok Amphibia

Hodinky Vostok Amphibia
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vostok_Amphibia_090916.jpg

Roky 2003 až 2004 byly pro Vostok a jejich další pokračování průlomové. Právě v této době došlo k vzájemné dohodě mezi původními ruskými Vostok a litevskou společností kolize, která vyráběla hodinky Vostok Europe.

Hodinky Vostok Europe

Vostok Europe Ekranoplan

V každé z modelových řad hodinek Vostok Europe můžeme nacházet narážky na významné události sovětské éry či různé technologické a vědecké přednosti, které tehdejší režim s sebou přinášel. Zmíníme hodinky Vostok ARKTIK, jejichž název odkazuje na jeden z nejslavnějších ruských nukleárních ledoborců, nebo pánské hodinky Vostok Ekranoplán, které jsou vzpomínkou na slavné Kaspické monstrum”, jak býval tento ruský ekranoplán přezdívaný.

Černé hodinky Vostok Europe Ekranoplan

Hodinky Vostok Europe Ekranoplan 6S21-546A508


Zaujímavé edície hodiniek Vostok Europe

Hodinky Vostok Europe Gaz-14

Jeden z nejslavnějších a nejprodávanějších modelů, hodinky Vostok Europe Gaz-14 Limousine, si zase propůjčil svůj název od tehdejší vymoženosti ruského automobilového průmyslu, limuzíny Gaz 14 Limousine přezdívané také Racek. Tyto pánské hodinky jsou charakteristické svým sportovně-elegantním designem, přičemž jsou vyráběny v těch nejrůznějších provedeních. Na ciferník hodinek Vostok Europe Gaz 14 bylo použito minerální sklíčko a pouzdro kromě kvalitního materiálu zdobí vygravírovaný emblém Gaz 14 Limousine”. Vybrat si můžete například mezi verzí s koženým páskem, chronografovými budíky a luminiscenčními ručičkami, v podobě modelu Vostok Gaz-14 Limousine Chrono, zda celokovový stylový model s černým ciferníkem, hodinky NH35-5651137B.

 

Hodinky Vostok s chronografem

Vostok Europe Gaz 14 Limousine 0S22-5611131

 

Vostok Europe Rocket N1
Další modelovou řadou, kterou bychom neměli přehlédnout, jsou pánské hodinky Vostok Europe Rocket N1. Pro svůj název odletěla až do vzdáleného vesmíru, nakolik je její název odkazem na projekt nosné superrakety s označením N-1. Charakteristickým prvkem řady pánských hodinek Vostok Rocket N1 je bezpochyby zajímavě tvarovaná luneta, která má mnohoúhelníkový tvar. Masivní provedení a okouzlující barevné kombinace dokonale vyzdvihují výjimečnost a postavení Vostok mezi pánskými náramkovými hodinkami. Obzvláště zajímavá je kombinace pouzdra z růžového zlata a pryžového pásku, kterou výrobci použili při pánském modely Vostok Europe Rocket N1 Chrono.

Zajímavé hodinky Vostok N1 Rocket pojmenovány podle nosné rakety

Hodinky Vostok N1 Rocket 6S30-2259179

Charakteristika hodinek Vostok Europe

Všechny pánské hodinky Vostok Europe spojuje kromě názvu, který má svůj původ ve výtěžcích Sovětského svazu, i typická robustnost a masivnost použitých prvků. Ciferník hodinek Vostok nemá s výjimkou dámských modelů velikost menší než 40 mm a neméně výrazná je také tloušťka, která u některých druhů dosahuje 15 milimetrů. Všechny hodinky Vostok Europe jsou poháněny vysoce kvalitním automatickým nebo bateriovým pohonem. Nezaostávají ani v použití nejrůznějších technologických vychytávek, mezi které můžeme zařadit tríciové osvětlení hodinek, tachymetr nebo heliový ventil. Všechny hodinky Vostok Europe jsou také dodávány ve stylovém, nárazuvzdorném voděodolném boxu, který kromě ochranné funkce dokonale podtrhuje výjimečnost těchto originálních kousků. Pokud hledáte hodinky, které budou opravdovým originálem a které vás ohromí svou kvalitou a zpracováním, určitě prozkoumejte i další modely značky Vostok. Za jejich koupí však rozhodně nemusíte jít až do daleké Litvy. Bohatou nabídku hodinek Vostok Europe naleznete také ve známém internetovém obchodě s náramkovými hodinkami, Timestore.cz.

Zajímavé hodinky Vostok N1 Rocket pojmenovány podle nosné rakety

https://www.keepthetime.com/
Nárazuvzdorný box na hodinky Vostok Europe

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE