Hodinky Fossil – typický představitel Vintage stylu

Stylové vintage hodinky Fossil

90. léta minulého století se zřetelně podepsali pod celosvětový rozkvět hodinek. Výrazný impulz dodalo hodinkovým průmyslu i založení značky Fossil, která si rychle získala přízeň veřejnosti. Dnes se hodinky Fossil nadále těší neutuchající pozornosti zákazníků z celého světa.

Obsah článku

Jedním z možných důvodů celosvětové oblíbenosti hodinek Fossil je pestrý výběr z různých kolekcí, které cílí na obě pohlaví. Můžeme zmínit skutečnost, že navzdory používání vysoce kvalitních materiálů je cena za hodinky Fossil stále přijatelná pro širokou společnost. Navíc, dámské a pánské hodinky Fossil jsou typickým představitelem Vintage stylu, díky čemuž dokáže značka nejen vytvářet nadčasové produkty, ale také vyvolávat emoce nostalgie.

Klasické a nadčasové hodinky Fossil

Značku Fossil založil v roce 1984 dnes 61-letý Tom Kartsotis, přičemž první hodinky společnosti byly představeny už o rok později. V roce 1989 přinesl tento americký výrobce na trh jako součást hodinek originální plechové krabičky. Tyto jedinečné a ekologické balení s retro designem se dodnes výrazně podepisují pod klasičnost a nadčasovost hodinek Fossil.

Dalším významným obdobím v historii značky Fossil byl rok 1996. V té době spustila internetový obchod, díky kterému se zařadila mezi revolucionářů internetového prodeje hodinek. Úspěchy společnosti Fossil byly postupně doprovázeny i prodejem jiných produktů. Pozornost dostali opasky, brýle, kabelky, džíny nebo také šperky.

Fossil je dnes licencovaným designérem, výrobcem a distributorem několika celosvětově populárních značek, mezi které patří například Burberry, Michael Kors zda Emporio Armani. Moderní funkčnost hodinek Fossil od elegantních až po sportovní modely je v současnosti známkou nepochybného švýcarského řemesel a používání těch nejkvalitnějších materiálů. Nejčastějšími jsou ocel, keramika, hliník, kůže, textil, kaučuk nebo silikon. Ciferníky hodinek Fossil jsou většinou kulaté, přičemž jejich doprovázejí Vintage a retro prvky.

Dámské hodinky Fossil

Dámské hodinky Fossil jsou propagovány několika zajímavými modelovými řadami. Specifickými a originálními jsou hodinky Georgia, které charakterizují zejména tenké pouzdro, malé ciferníky a úzké řemínky. Kolekce Georgia se vyznačuje i pastelovými barvami, jakými mohou být odstíny šedé, hnědé či růžové. Zajímavou je také mladá série Jacqueline oplývající čistým a jemným designem a tenkým ciferníkem dekorovaným římskými číslicemi a datem. Vyrábějí se s nerezovými i koženými řemínky.

Fossil Jacqueline ES4094

Rozměry: 36 x 8 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 30m (vlhkotěsné) Pohlaví: dámské
TOP

Pánské hodinky Fossil

Pánské hodinky Fossil se vyznačují velkými ciferníky a pravidelným využíváním hnědé barvy, která je charakteristickým prvkem pro Vintage styl. Mezi pány je mimořádně populární kolekce Grant. Poznáte ji kvůli většímu ciferníku, římským číslicím, chronografem a elegantnímu a mužnému zpracování. Variabilitu této série potvrzuje to, že pracuje nejen s ocelovými, ale také s koženými řemínky.

Fossil Nate Chronograph

Rozměry: 50 x 13 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 50m (sprchování), Pohlaví: pánské
TOP

Náš tip – hodinky Fossil Smart
Značka Fossil vyrábí řadu zajímavých hodinek, které ve velkém poutají pozornost zákazníků z různých koutů světa. Naším speciálním tipem jsou však inteligentní hodinky Fossil Smart s možností synchronizace se smartphonem. Díky schopnosti ovládat hudbu z telefonu a sledovat kroky, spálené kalorie zda pitný režim jsou ideálním tréninkovým partnerem pro vyznavače aktivního životního stylu.

Nadčasové smart hodinky Fossil s více funkcemi

Fossil FTW4019 Sport watch
https://www.mastersintime.com/us/en/fossil-sport-touchscreen-smartwatch-ftw4019.htm

Doporučení na závěr

Hodinky Fossil se nepochybně výrazně a nesmazatelně zapsaly do historie hodinkového průmyslu. Mohou za to nejen kvalitní materiály či internetový obchod, ale také rysy Vintage stylu a kultovní plechové krabičky s dávkou nostalgie. Právě pro zajímavý příběh, který vypráví historii hodinek Fossil, vám doporučujeme, abyste tuto značku minimálně lépe poznali.

 

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE