Hodinky Fossil – typický představitel Vintage stylu

Stylové vintage hodinky Fossil

90. léta minulého století se zřetelně podepsali pod celosvětový rozkvět hodinek. Výrazný impulz dodalo hodinkovým průmyslu i založení značky Fossil, která si rychle získala přízeň veřejnosti. Dnes se hodinky Fossil nadále těší neutuchající pozornosti zákazníků z celého světa.

Obsah článku

Jedním z možných důvodů celosvětové oblíbenosti hodinek Fossil je pestrý výběr z různých kolekcí, které cílí na obě pohlaví. Můžeme zmínit skutečnost, že navzdory používání vysoce kvalitních materiálů je cena za hodinky Fossil stále přijatelná pro širokou společnost. Navíc, dámské a pánské hodinky Fossil jsou typickým představitelem Vintage stylu, díky čemuž dokáže značka nejen vytvářet nadčasové produkty, ale také vyvolávat emoce nostalgie.

Klasické a nadčasové hodinky Fossil

Značku Fossil založil v roce 1984 dnes 61-letý Tom Kartsotis, přičemž první hodinky společnosti byly představeny už o rok později. V roce 1989 přinesl tento americký výrobce na trh jako součást hodinek originální plechové krabičky. Tyto jedinečné a ekologické balení s retro designem se dodnes výrazně podepisují pod klasičnost a nadčasovost hodinek Fossil.

Dalším významným obdobím v historii značky Fossil byl rok 1996. V té době spustila internetový obchod, díky kterému se zařadila mezi revolucionářů internetového prodeje hodinek. Úspěchy společnosti Fossil byly postupně doprovázeny i prodejem jiných produktů. Pozornost dostali opasky, brýle, kabelky, džíny nebo také šperky.

Fossil je dnes licencovaným designérem, výrobcem a distributorem několika celosvětově populárních značek, mezi které patří například Burberry, Michael Kors zda Emporio Armani. Moderní funkčnost hodinek Fossil od elegantních až po sportovní modely je v současnosti známkou nepochybného švýcarského řemesel a používání těch nejkvalitnějších materiálů. Nejčastějšími jsou ocel, keramika, hliník, kůže, textil, kaučuk nebo silikon. Ciferníky hodinek Fossil jsou většinou kulaté, přičemž jejich doprovázejí Vintage a retro prvky.

Dámské hodinky Fossil

Dámské hodinky Fossil jsou propagovány několika zajímavými modelovými řadami. Specifickými a originálními jsou hodinky Georgia, které charakterizují zejména tenké pouzdro, malé ciferníky a úzké řemínky. Kolekce Georgia se vyznačuje i pastelovými barvami, jakými mohou být odstíny šedé, hnědé či růžové. Zajímavou je také mladá série Jacqueline oplývající čistým a jemným designem a tenkým ciferníkem dekorovaným římskými číslicemi a datem. Vyrábějí se s nerezovými i koženými řemínky.

Fossil Jacqueline ES4094

Rozměry: 36 x 8 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 30m (vlhkotěsné) Pohlaví: dámské
TOP

Pánské hodinky Fossil

Pánské hodinky Fossil se vyznačují velkými ciferníky a pravidelným využíváním hnědé barvy, která je charakteristickým prvkem pro Vintage styl. Mezi pány je mimořádně populární kolekce Grant. Poznáte ji kvůli většímu ciferníku, římským číslicím, chronografem a elegantnímu a mužnému zpracování. Variabilitu této série potvrzuje to, že pracuje nejen s ocelovými, ale také s koženými řemínky.

Fossil Nate Chronograph

Rozměry: 50 x 13 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 50m (sprchování), Pohlaví: pánské
TOP

Náš tip – hodinky Fossil Smart
Značka Fossil vyrábí řadu zajímavých hodinek, které ve velkém poutají pozornost zákazníků z různých koutů světa. Naším speciálním tipem jsou však inteligentní hodinky Fossil Smart s možností synchronizace se smartphonem. Díky schopnosti ovládat hudbu z telefonu a sledovat kroky, spálené kalorie zda pitný režim jsou ideálním tréninkovým partnerem pro vyznavače aktivního životního stylu.

Nadčasové smart hodinky Fossil s více funkcemi

Fossil FTW4019 Sport watch
https://www.mastersintime.com/us/en/fossil-sport-touchscreen-smartwatch-ftw4019.htm

Doporučení na závěr

Hodinky Fossil se nepochybně výrazně a nesmazatelně zapsaly do historie hodinkového průmyslu. Mohou za to nejen kvalitní materiály či internetový obchod, ale také rysy Vintage stylu a kultovní plechové krabičky s dávkou nostalgie. Právě pro zajímavý příběh, který vypráví historii hodinek Fossil, vám doporučujeme, abyste tuto značku minimálně lépe poznali.

 

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Share on facebook
Sdílejte

DALŠÍ Z KATEGORIE

Scroll to Top