Jaké módní doplňky by vám rozhodně v šatníku neměly chybět?

jake-modni-doplnky-by-vam-rozhodne-v-satniku-nemely-chybet (1)
Sdílejte
LinkedIn

Módní doplňky jsou právě těmi klíčovými prvky, které pomáhají dotvořit váš outfit k dokonalosti. Na detailech záleží, a právě vhodně zvolené doplňky mohou být onou třešničkou na dortu, která dodá vašemu oblečení styl. Jaké z nich by vám rozhodně v šatníku neměly chybět? Podívali jsme se na čtyři základní kousky a jak je nosit.

Obsah článku

Kabelky a tašky do ruky i do letadla

Nezbytným doplňkem, který vás bude doprovázet na cestě do práce i za kamarádkou, jsou kabelky. Právě kabelky jsou jedním z nejdůležitějších doplňků. Kromě estetické funkce jsou také praktické – můžete si do ní uschovat nezbytné věci, které chcete mít při ruce. Vybírat samozřejmě můžete podle velikosti a toho, k čemu kabelku plánujete nosit. Letos budou táhnout menší kabelky ve tvaru půlměsíce. Pokud ale víte, že potřebujete tašku, která pojme váš notebook, zápisník, a ještě odpolední svačinu, poohlédněte se spíše po praktičtější variantě XXL, která se dá použít také jako příruční zavazadlo na cesty.

Pásek, který zvýrazní ženské křivky

Spousta z vás nejspíš vidí pásek jako doplněk s čistě praktickou funkcí – drží na svém místě volnější kalhoty nebo sukni. Ve skutečnosti ale může také velmi obohatit váš outfit a zdůraznit přednosti vaší postavy, které chcete zvýraznit. Užší pásky mohou pomoci zvýraznit pas. Kromě toho také dodávají outfitu zajímavý detail, který vypadá skvěle, pokud jej navíc sladíte s botami nebo právě kabelkou.

Sluneční brýle pro ochranu zraku i trendy look

Bez brýlí těžko si představit léto. Kromě toho, že jsou skvělým doplňkem, také pomáhají chránit vaše oči před UV zářením a celkově je pohled skrze ně zejména během zářivých dnů zkrátka příjemnější. Kromě designu se zaměřte především na kvalitu čoček a hodnotu UV filtru. Ta by měla být minimálně 400, abyste měli jistotu, že ochrana všeho zraku je dostatečná. Kromě toho sluneční brýle můžete vybírat podle:

  • barvy sklíček – ovlivňuje propustnost světla a různé odstíny jsou vhodné do různých podmínek
  • tvaru obroučků – kromě praktické funkce zohledněte i tu estetickou, různě zvolené tvary pomáhají zvýraznit váš obličej a jsou skvělým doplňkem outfitu
  • polarizace – pokud jsou brýle polarizační, minimalizují odlesky, nepropouští odrazové světlo a obecně zlepšují viditelnost za zhoršených podmínek
slunecni-bryle-pro-ochranu-zraku-i-trendy-look (1)

Klobouk hraje prim

Doplněk, který opět bude plnit jak ochranou, tak estetickou funkci, je klobouk nebo obecně pokrývka hlavy. Klobouk vybírejte podle tvaru obličeje, aby vám pasoval. Pro oválné obličeje je klobouk jako stvořený bez ohledu na typ. Kulatějším obličejům zase sluší klobouk, který obličej opticky zúží. To jsou zpravidla podlouhlé klobouky, jako jsou třeba fedory. Vyhýbejte se naopak malým kloboučkům. Hranatým obličejům zase sluší menší klobouky. Drobnějším obličejům zase sluší jemnější klobouky, rozhodně ne robustnější tvary.

Mezi nejoblíbenější typy klobouků patří:

  • širší a plnější klobouky
  • středně široké klobouky
  • asymetrické klobouky a pokrývky hlavy
  • úzké a menší klobouky
  • klobouky pánského tvaru

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE