Hodinky Frederique Constant: Od historie po současnost

Švýcarské hodinky Frederique Constant
Sdílejte
LinkedIn

Švýcarské hodinářství je protkáno zvučnými jmény jako Rolex, Omega či Patek Philippe. Ale slyšeli jste již o značce Frederique Constant? Přestože se jedná o poměrně mladou hodinářskou společnost, stihla si už vydobýt své stabilní místo na trhu. Podařilo se jí to díky spojení špičkové kvality, designové elegance a pokrokových inovací. Pod heslem „dostupný luxus“ se výrobce snaží toto vše nabídnout co nejširšímu okruhu uživatelů. Jaké jsou tedy hodinky Frederique Constant? Dnes vám je představíme blíže.

Obsah článku

Značka Frederique Constant patří do skupiny luxusních švýcarských hodinek

Z historie značky Frederique Constant

Švýcarskou hodinářskou společnost Frederique Constant založil v roce 1988 nizozemský pár Aletta Stas-Bax a Peter Stas. Název značky měl být odvozen ze spojení jmen jejich dědečků, Frederique Schreiner a Constant Stas. Svou první kolekci hodinek uvedli na trh o čtyři roky později. Tvořilo ji šest modelů vybavených švýcarskými strojky a sestavených ženevským hodinářem.

Velké okamžiky v historii Frederique Constant

Vedle luxusu a kvality jsou charakteristickým znakem hodinek Frederique Constant inovace. Připomeňme si některé přelomové okamžiky, kterými značka způsobila poprask v hodinářském světě.

  • 1994: První hodinky Frederique Constant Heart Beat s otvorem na dvanácté hodině, který umožňuje nahlédnout do mechaniky strojku.
  • 2002: Společnosti Frederique Constant se podařilo získat a oživit švýcarskou značku Alpina Watches a rozšířit její sortiment o sportovní hodinky.
  • 2004: Značka uvedla na trh svůj vlastní mechanický strojek, kalibr FC-910.
  • 2008: Frederique Constant představil světu limitovanou edici hodinek Tourbillon Manufacture s integrovaným tourbillonem.
  • 2012: Značka uvedla na trh hodinky zobrazující časová pásma 24 referenčních bodů po celém světě.
  • 2015: Frederique Constant ohromil svět prvními švýcarskými chytrými hodinkami. Analogové hodinky byly vybaveny elektronickým modulem umístěným na quartzovém strojku a propojeným s aplikací Frederique Constant Smartwatch.
  • 2018: Značka spustila výrobu takzvaných hybridních hodinek, které kombinují quartzový kalibr a mechanický strojek.
  • 2020: Světlo trhu spatřila kolekce Smartwatch Vitality s analogovým ciferníkem, který na požádání odkryje digitální obrazovku. Hodinky dostaly do výbavy integrovaný snímač srdečního tepu.
Hodinky Frederique Constant charakterizuje kvalita a precizní zpracování

Hodinky Frederique Constant

Značka Frederique Constant nabízí své hodinky v devíti kolekcích, z nichž každá má svůj vlastní styl a funkčnost. Co však charakterizuje hodinky Frederique Constant obecně?

Design hodinek Frederique Constant

Každé jednotlivé hodinky Frederique Constant jsou propracované do posledního detailu. Vyznačují se spíše klasickým až tradičním designem, který lze také označit za nadčasový.

Pánské hodinky Frederique Constant jsou decentní a elegantní. Pro vysoce formální příležitosti se hodí zejména hodinky z kolekce Slimline, které se díky svému štíhlému pouzdru pohodlně vejdou i pod manžetu košile. I hodinky Frederique Constant Smartwatch jsou v klasickém provedení a hodí se spíše do kanceláře než do posilovny.

Dámské hodinky Frederique Constant také nepostrádají elegantní styl, ale na rozdíl od pánských kolekcí bývají štíhlejší s propracovanějším zdobením. Výrobce dokonce věnuje jednu kolekci automatických hodinek výhradně něžnému pohlaví. Pod názvem Ladies Automatic najdete květinové vzory nebo perleťové ciferníky obklopené značením vykládaným diamanty. Zadní stranu pouzdra tvoří safírové sklíčko, které umožňuje nahlédnout do chodu automatického strojku.

Kvalita hodinek Frederique Constant

Společnost Frederique Constant je známá tím, že neustále investuje do výzkumu a inovací, aby mohla svým zákazníkům nabídnout špičkové švýcarské hodinky. Její hodinky se mohou pochlubit vynikající kvalitou a dokonalou přesností konstrukce i chodu. Každý model je ručně sestavován a prochází přísným procesem kontroly.

Hodinky Frederique Constant Manufacture vynikají tím, že obsahují pouze in-house komponenty. Kvalitní strojek je v mnoha případech doplněn o rozšíření, jako je tourbillon, chronograf nebo ukazatel fáze měsíce, vše přímo z dílny Frederique Constant. Funkčně bohatší je samozřejmě kolekce Smartwatch, která nabízí řadu zajímavých vychytávek, jako je ukazatel kvality spánku, senzor srdečního tepu nebo budík.

Cena hodinek Frederique Constant

Výrobce se spolehlivě drží svého kréda „dostupný luxus“. Hodinky Frederique Constant samozřejmě nejsou levné, ale v zásadě jsou poměrně dostupné. Většina cen v katalozích se pohybuje od 25 000 do 75 000 Kč, což odpovídá jejich kvalitě a hodnotě. Nejluxusnější modely s cenovkami blížícími se 500 000 Kč jsou však mezi odborníky považovány za předražené a nemusí nabízet hodnotu, kterou by člověk v těchto cenových relacích očekával.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE