O počátcích hodinek Prim a jejich pozdějším rozdvojení

Hodinky Prim z produkce společnosti MPM Quality
Sdílejte
LinkedIn

Hodinky Prim jsou takzvanou chloubou české průmyslové výroby. Základní stavební kámen na jejich provedení byl položen již v první polovině 20. století. Tehdy však ještě nikdo netušil, jak se značka Prim postupem času „rozdvojí“.

Obsah článku

Z historie značky Prim

Začátky ochranné známky Prim jako takové lze označit rok 1946. Právě tehdy totiž vznikl v českém (v té době československém) Liberci podnik s názvem Chronotechna, který se o 2 roky později rozšířil o dceřinou společnost Chronotechna Šternberk v Novém Měste nad Metují.

První hodinky Prim z roku 1954

První design náramkových hodinek Prim vznikl v roce 1952 a neustále se vyvíjel. V důsledku těchto událostí vznikly první hodinky Prim – konkrétně v roce 1954. Bylo to 5 prototypů, které nesly označení Spartak. Nicméně, sériová výroba hodinek Prim se začala až v roce 1957.


Věděli jste, že
zahájením zmíněné sériové výroby z roku 1957 se tehdejší Československo zařadilo pouze mezi 12 zemí, které byly celosvětově schopny zastřešit výrobu náramkových hodinek?

Logo společnosti Prim z roku 1956

Zdroj: https://www.prim.cz/cz/o-znacce-prim/

Problémy hodinek Prim v roce 1994

Ačkoliv značku Prim včetně jejího loga vlastnila v minulém století zmiňovaná Chronotechna, o výrobu originálních hodinek Prim se postarala společnost Elton hodinářská v Novém Měste nad Metují. Po roce 1989 však došlo k privatizaci Chronotechna, což později vyvrcholilo do existenčních problémů.


Hodinky Prim
byly v roce 1994 nuceny zastavit výrobu. Také aby toho nebylo málo, Elton hodinářská měla později rozpory s nástupcem Chronotechna, společností EUTECH, následkem čehož došlo v roce 2001 k prodeji ochranné známky Prim do rukou společnosti MPM-Quality. Právě proto můžete dnes najít dvojí hodinky Prim, mezi nimiž nastávají nekončící souboje a (i soudní) spory.

Hodinky Prim v současnosti

Elton hodinářská z Nového Města nad Metují vytváří luxusní hodinky na míru v odpovídající ceně, přičemž téměř všechny díly vyrábí přímo v České republice pod jednou střechou.

MPM Quality se sídlem v českém městě Frýdek-Místek pracuje s importovanými díly ze zahraničí a nabízí cenově dostupné mechanické hodinky. V nabídce značky Prim od MPM-Quality můžete najít dětské, dámské i pánské hodinky.

Zajímavost: Zatímco MPM-Quality používá ve svých hodinkách Prim původní loga, tak Elton hodinářská používá logo „PRIM Manufacture 1949“ a novější logo.

O hodinkách z dílny Elton hodinářská

Výroba společnosti Elton hodinářská probíhá v továrně, v níž se odehrává téměř tisíc operací s více než 130 jednotlivými komponenty. Výsledkem jsou originální náramkové hodinky s mechanickým pohonem, které představují symbol kvality a výsledek řemeslné zručnosti českých hodinářů. 99% zmíněných komponent si vyrábí Elton hodinářská interně. Takovou výrobou mechanických náramkových hodinek pod jednou střechou se může pochlubit méně než deset továren celosvětově, oficiální stránka Elton hodinářská.
První továrna na hodinky značky Prim v Novém Městě nad Metují

Zdroj: https://www.prim.cz/en/elton-hodinarska-85576/

O hodinkách z produkce MPM-Quality

polečnost MPM-Quality si stojí za profesionalitu, kvalitu a originalitu. Koncept originality je pro ni stejně důležitý jako kvalita samotná, která je zasazena i přímo v názvu podniku. Nové kolekce hodinek z produkce MPM-Quality vznikají ve spolupráci s úžasnými českými návrháři a specialisty nejen na moderní, ale také na retro designy. Samozřejmostí je využití nových technologií a materiálů. Mechanické hodinky Prim jsou navrhovány, dokončeny a testovány v České republice, oficiální stránka MPM-Quality.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE