Hodinky Festina The Originals poutají svými barvami

Pánské hodinky Festina The Originals jsou stylové sportovní hodinky

Pánské hodinky Festina The Originals jsou opravdu originálním návratem ke kořenům značky. Tak to tvrdí značka Festina na své oficiální stránce. Zmiňuje při tom na sportovního ducha značky, který je v ní hluboce zakořeněn. Festina se nikdy netajila svým statusem sportovně-elegantní značky hodinek. Její nejslavnější hodinky z kolekcí Sport Chrono nebo Festina Chrono Bike sice designově přidávali spíše ke kategorii elegantních hodinek, ale sportovní nádech rozhodně nechyběl ani jim.

Obsah článku

V roce 2017 se však značka rozhodla co nejvíce přiblížit ke svému původu a výsledkem tohoto kroku jsou originální pánské hodinky Festina The Originals. Přestože tato kolekce je poměrně mladou, podařilo se jí velmi úspěšně usadit na trhu sportovních hodinek a dočkala se již několika pokračování. My se v našem průzkumu podíváme nejen na původní modely, ale i na ty nejnovější.

Charakteristika hodinek Festina The Originals

Hodinky Festina Originals jsou sportovní hodinky s výraznými barevnými řemínky. Právě řemínek bude tím prvním, co si na těchto hodinkách všimnete. Standardně se hodinky dodávají ve dvou provedeních – s koženým a kaučukovým řemínkem. Tyto dvě provedení se odlišují nejen svou barvou, ale i pár drobnostmi, které si představíme níže.

Barevná kolekce sportovních hodinek Festina The Originals s koženým řemínkem

Hodinky Festina The Originals s koženým řemínkem

První modelovou řadou, kterou podrobíme našemu průzkumu, je řada Festina The Originals 20339 s řemínkem z ušlechtilé kůže. Tato modelová řada je částí prvního vydání edice z roku 2017. Na výběr máte v tomto případě ze šesti základních barev. Vaše zápěstí tak můžete obohatit hodinkami černými, červenými, béžovými, modrými, olivovými nebo žlutými.

Dalším zajímavým znakem těchto hodinek je dírkovaný řemínek, který spolu s barevným prošíváním ještě více umocňuje sportovní efekt ze samotných hodinek. Tyto baterií poháněné hodinky jsou skutečně propracované do posledního detailu. Svědčí o tom stejné zbarvení velkých římských čísel 3, 6, 9, 12, indexů a ručiček. Vnitřní lem hodinek je také zbarvený do stejné barvy jako kožený řemínek.

Jak to již při pánských hodinkách Festina bývá tradicí, i v tomto případě je samozřejmostí ukazatel data a funkční chronografové budíky. Ciferník je zbarvený do stylové černé, která velmi pěkně ladí s výraznou barvou řemínku. Pouzdro těchto pánských hodinek Festina je vyrobeno z kvalitní oceli s PVD povrchovou úpravou. Vodotěsnost hodinek je určena na 5 ATM – můžete se s nimi sprchovat, ale nejsou vhodné pro plavání ani na jiný pobyt ve vodě.

Co se velikosti hodinek týče, ta také není nejmenší. Hodinky mají průměr pouzdra téměř 45 mm, a tak můžeme tyto hodinky klidně zařadit k středně velkým. Nás nejvíce zaujal model Festina The Originals 20339/5 oděn do červené barvy, ale finální výběr necháváme samozřejmě na vás.

Festina The Originals 20339/5

Pouzdro: nerezová ocel, Barva pouzdra: černá, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: černá, Tvar hodinek: kulatý, Sklíčko: minerální
TOP

Pánské hodinky Festina The Originals s kaučukovým řemínkem

Kdo hledá sportovnější kousek, měl by sáhnout po hodinkách Festina The Originals ze série 20330. Ta, stejně jako předchozí jmenovaná modelová řada, pochází z prvního uvedení kolekce v roce 2017. Přesto se odlišují hned v několika detailech.

Prvním je materiál řemínku. Ten je v případě této modelové řady vyrobený z kaučuku, který dodává hodinkám na sportovním charakteru nejen z pohledu designu, ale i funkčnosti. Při jakékoliv sportovní aktivitě spojené s pohybem je kaučukový řemínek rozhodně pohodlnější volbou. Také je vybaven otvory, které zvyšují prodyšnost při pohybové aktivitě. Na výběr máme ze čtyř barev řemínku (černý, červený, žlutý a oranžový) ve spojení s několika barevnými zpracováními ciferníku.

Modré hodinky Festina Originals

Pro srovnání s předchozí modelovou řadu s koženým řemínkem narostl tímto pánským hodinkám Festina i ciferník. Dosahuje 47 mm, což je o dva milimetry víc než v případě řady 20339. Kromě kaučukového řemínku a velikosti ciferníku, je třetím hlavním rozdílem v „sportovnosti“ této řady její vodotěsnost. Ta byla určena v hodnotě 10 ATM, což znamená, že hodinky jsou vhodné i na plavání a potápění bez dýchacího přístroje.

Zajímavým prvkem je také chráněna korunka, která je nejen designovým, ale hlavně funkčním prvkem. Tyto analogové hodinky jsou poháněny baterií a kromě prvků, které jsme popisovali výše, mají totožnou technickou specifikaci jako předchozí modelová řada. Jelikož jsou hodinky Festina z řady 20330 vyráběny v osmi barevných provedeních, je skutečně těžké vybrat tu nejkrásnější barvu. Pokud bychom však v rámci našich preferencí měli vybrat jeden, byl by to rozhodně model Festina The Originals 20330/3, jehož žluté barevné provedení je opravdu nepřehlédnutelné

Festina The Originals 20330/3

Pouzdro: nerezová ocel, Barva pouzdra: stříbrná, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: černá, Tvar hodinek: kulatý, Sklíčko: minerální
TOP

Novější modely hodinek z řady Festina The Originals

 

Po úspěchu výše zmíněných modelových rád výrobci pánských hodinek Festina neotáleli a rozšířili edici hned o několik zajímavých kousků. Můžeme zmínit například Festina The Originals 20351 a 20359. V případě obou jmenovaných jde o facelift původní kolekce hodinek Festina s koženým páskem z roku 2017.

Tyto kolekce působí díky novým řemínkem a propracovanějšímu ciferníku skutečně svěže, přičemž si zachovávají originální sportovní look. Hodinky mají všechny funkcionality svých předchůdců, pouze v případě modelové řady 20351 byl kožený řemínek nahrazen páskem z umělé kůže. Zato nás však jejich tvůrci odměnili zvýšením vodotěsnosti hodinek z původních 5 ATM na 10 ATM.

Ani portfolio hodinek Festina Originals s kaučukovým řemínkem se nevyhnulo rozšíření. K existující modelové řadě 20330 tak designéři z Festina přidali další řadu s označením 20376. Ta sice ztratila své originální prodyšné otvory na řemínku, ale nijak jí to neubralo na její sportovním vzhledu. Hodinky si zachovávají standardní vodotěsnost 10 ATM. Ciferník je přehledný a na něm umístěny chronografickém budíky se dočkaly nového designového uspořádání. Příjemným bonusem jsou luminiscenční ručičky a indexy, které vám pomohou zkontrolovat správný čas i ve tmě.

Festina The Originals 20376/3

Pouzdro: nerezová ocel, Barva pouzdra stříbrná, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: černá, Tvar hodinek: kulatý, Sklíčko: minerální
TOP

Pro milovníky vody – Festina The Originals Diver

Pro ty, kteří rádi odkrývají tajemství skryté pod vodou, připravila Festina jedno překvapení. Tím jsou hodinky Festina The Originals DIVER, které můžeme zařadit do kategorie potápěčských hodinek. Design a funkčnost těchto hodinek je k potápění přímo předurčují. Otočná luneta má typický vzhled, který mají potápěčské hodinky a ciferník zdobí výrazné luminiscenční indexy a ručičky. Z hodinek zmizely čísla a chronografové budíky, což je také charakteristickým znakem tohoto typu hodinek. Hodinky Festina Diver mají kaučukový řemínek a sklíčko s vysokým obsahem křemíku. Díky tomu je vysoce odolné vůči poškrábání. Vodotěsnost hodinek určil výrobce na hodnotu 20 ATM, díky čemuž je možné použít hodinky i na hloubkové potápění. Skvělým designem je symbol malého potápěče přímo na ciferníku hodinek.

Festina The Originals 20378/1

Pouzdro: nerezová ocel, Barva pouzdra: stříbrná, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: černá, Tvar hodinek: kulatý, Sklíčko: minerální
TOP

Dobrá volba i pro náročné

Hodinkám Festina nelze (mimo jiné) upřít jeden důležitý fakt. V cenovém rozmezí 2500 až 5000 Kč jde o opravdu dobré hodinky, které potěší i náročnějšího zákazníka. Obvykle jsou vybaveny funkčními chronografovými budíky, jejich srdcem jsou kvalitní japonské strojky značky Myiota (vlastněné japonskou společností Citizen) a jejich design je nestárnoucí. A přesně takové jsou i hodinky Festina The Originals. Jak jsme si již ukázali, sportovního ducha v nich jim nelze odepřít. Ve spojení se slavnou historií značky, která se kombinuje se světem sportu, dostanete v rozumné ceně odolné sportovní hodinky s krásným designem. Už si jen stačí vybrat tu správnou barvu. 🙂

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE