Vybíráme nejlepší sportovní hodinky

Nejlepší sportovní hodinky pro pány

Sportovní hodinky představují v hodinkovým průmyslu více než etablovanou a oblíbenou kategorii. Na trhu můžeme najít mnoho modelů, které upoutají nejen nesčitatelným objemem funkcí, ale také překvapivě elegantním či luxusním designem. Spojování kontrastních stylů je mezi renomovanými výrobci nesmírně populární aktivitou. I když se mohou zdát někomu takové provedení mírně extravagantní, svou cílovou skupinu dokáží zasáhnout s přesností sekundovky. Vraťme se však k tématu – nejlepší sportovní hodinky.

Obsah článku

Už z našich úvodných slov je možné pochopiť, že moderné športové hodinky nie sú doplnkom, ktorý si môžeme zobrať len výlučne na behanie, na turistiku, na plávanie či do fitka. Vplyvom aktuálnych trendov sa totižto športové hodinky neustále vyvíjajú a prechádzajú akýmsi redizajnom, ktorého cieľom je  dostať takéto modely nielen na zápästia športovcov, ale aj medzi bežných milovníkov aktívneho a zdravého životného štýlu. Navyše, keď oplývajú elegantným dizajnom, nádychom luxusu či štipkou inteligencie, poprední predstavitelia svetových značiek môžu začať s mydlením rúk.

Ktoré športové hodinky sú najlepšie?

Aké hodinky si predstavíte, keď sa povie najlepšie športové hodinky? Žeby hodinky, ktoré by za vás odbehali, resp. absolvovali, váš tréning? Bohužiaľ, také zatiaľ nevymysleli. Aj keď, vybrané smart hodinky k tomu nemusia mať až tak ďaleko. Vzhľadom na túto skutočnosť nám ale „musia postačiť“ napríklad spomínané inteligentné hodinky, športové hodinky s GPS či športové hodinky na behanie, ktoré na nás vychrlia toľko funkcií, že sa nám z toho pretočí ciferník. A to sú…

Přemýšlíte, které sportovní hodinky pro muže jsou ty nejlepší?

… stále zima? Není se čemu divit. Podobnými přívlastky mohou v dnešní době bez problémů oplývat různé modely. Pravděpodobně bychom to měli vzít přece jen o něco otevřenější. Podívejme se proto rovnou po světových značkách hodinek, které mají ke sportu co-to říct.

Legenda mezi hodinkami – Casio

 

Který model se vám zjeví před očima při pomyšlení na legendární hodinky? Za nás je to jednoznačně japonský skvost Casio na čele s nepostradatelnými, extrémně odolnými Casio G-Shock. Ty jsou známé unikátními kombinovanými ciferníky, masivním provedením, kaučukovým materiálem, propracovanými barevnými detaily a v neposlední řadě celosvětovou oblíbeností. Podrobněji jsme je však popisovali v jedné z našich nedávných recenzí.

Společnost Casio ale v žádném případě není jen o G-Shock, i když ty jsou jednoznačně nejúspěšnější modelovou řadou celé značky. Spojením sportovního stylu s elegancí či luxusem, o čem jsme polemizovaly v úvodních řádcích tohoto článku, se může pyšnit například kolekce Edifice. Tato řada je dokonalým ztotožněním slovního spojení pánské sportovní hodinky. A aby toho nebylo málo, v nabídce značky Casio najdete i vytříbené dámské sportovní hodinky.

Casio G-Shock GW-3000M-4AER

Průměr pouzdra: 50 mm, solární nabíjení, radiově řízené hodinky, odolné proti vodě během potápění, budík, stopky, světový čas
TOP

Značky související se sportem

Za slovním spojením sportovní hodinky však nemusíme nutně hledat jen čistě sportovní modely. Množství renomovaných výrobců je v očích veřejnosti automaticky spojovaných se sportem. Ideálním příkladem tohoto tvrzení jsou značky Festina a Tissot. Pomysleli jste si právě na cyklistiku? Nic nečekané… Tyto hodinkové značky mají za sebou přece dlouhou historii spojenou s nejprestižnějším cyklistickým závodem Tour de France. Tedy, v případě značky Tissot nejen za sebou, ale i před sebou.

Gerard Butler v kampani pro sportovní hodinky Festina

Zdroj: www.festina.hu

Kromě toho, švýcarskou společnost Tissot si můžete spojovat například s NBA, MotoGP i MS v hokeji. Vraťme se ale ještě na chvíli k „švýcarsko-španělské“ značce Festina. Ta má ve svém repertoáru hned několik zajímavých kolekcí sportovních hodinek. Za zmínku stojí nejen barvami nabitá řada The Originals, ale také sportovně-elegantní kolekce Sport či Chrono Bike. Nebo co tak japonská společnost Seiko. Kromě toho, že vyrábí mimořádně zdařilé sportovní modely, se může pochlubit také svým „sportovním“ ambasadorem, kterým je tenisová legenda Novak Djokovič.

Náš tip – sportovní hodinky Suunto

Pánské sportovní hodinky či dámské sportovní hodinky? V případě finské značky Suunto můžete tento problém hodit okamžitě za hlavu. Tento výrobce inteligentních hodinek se vyznačuje navrhováním jedinečných unisex modelů (například kolekce Ambit), které mají špičkové funkce, a právem se tak řadí mezi elitu outdoorových a sportovních hodinek.

Sportovní hodinky Suunto jsou známé nejen četnými funkcemi, ale i tím, že jejich zvyknou testovat známí sportovci. Své majitele mohou okouzlit kompasem, výškoměrem, tlakoměrem, barometrem, „storm alarmem“ a jinými vychytávkami. Navíc, pokud hledáte sportovní hodinky s GPS s přesnými polohovými službami, jste na správné adrese.

V souvislosti s inteligentními hodinkami však nelze opomenout ani značky jako Garmin a Huawei, které si sice nemusíte ihned spojit s hodinkami, ale po menším průzkumu zjistíte, že vám skutečně mají co „říct“.

Suunto 9 G1 Baro Lime

Rozměry: 48 x 9 mm, Alarm, Automatické časové pásmo, Custom goal tracking, Google Pay, Kapacitní dotykový displej, LED osvětlení a mnoho dalších funkcí.
TOP

Nejlepší sportovní hodinky budou vaše

Marně polemizovat nad tím, které sportovní hodinky na trhu jsou nejlepší. Parametrů jejich výběru je totiž několik. Nicméně, ať už se rozhodnete pro vysoce odolné modely, kousky spojující sport a eleganci, nebo inteligentní smart hodinky, garantujeme vám, že nejlepší sportovní hodinky budou pro vás právě ty vaše.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE