Dámy, které minimalistické hodinky si vyberete?

Hledáme nejlepší dámské minimalistické hodinky

Minimalistické hodinky, oblečení, ale i loga značek. Zmenšování, ztenčování či zjednodušení se projevuje dnes již téměř všude. Designový směr minimalismu, který před pár lety totálně ovládl svět módy, se velmi výrazně podepsal i v oblasti módních doplňků. Před nástupem tohoto trendu se mnohé módní značky trápily s otázkou, jak se co nejvíce přiblížit cílové skupině mladých lidí. Ty totiž dlouho ignorovali, že potřeby jejich zákazníků se mění a vyvíjejí. V éře smartphonů se nutnost měření času prostřednictvím hodinek vytratila a mladí lidé čím dál tím víc přestávali vnímat hodinky jako módní doplněk. Hodinky jim přišli zastaralé.

Obsah článku

Tento jev se odrazil hlavně v ženském světě. Ženy se chtějí přece líbit, o tom není pochyb. Jsou rady pěkně oblečené a ještě raději jsou, pokud jsou za svůj vzhled pochváleny. Klasické hodinky tradičních výrobců se však špatně sladili s jejich novým outfitem, nebyly dostatečně cool a tím pádem nebyly hodné do nové fotky na Instagramu. Význam jejich nošení se u většiny mladých dam proto ztrácel. To však dlouho tradiční značky nedokázali pochopit a ani aplikovat do své obchodní strategie.

Styl a cena rozhodují

Tradiční hodinářské domy jako Tissot, Swatch nebo Citizen nedokázali naskočit na nastupující vlnu trendového minimalismu. Kategorie hodinek pro mladé dámy se začal obsazovat nově vzniklými značkami, které poráželi tradiční značky na všech frontách. Faktem však zůstává, že minimalistické hodinky se kvalitou svého zpracování nemohou (a ani nikdy nebudou moci) rovnat se svými vzdálenými příbuznými ze Švýcarska nebo Japonska. Módní minimalistické hodinky nedisponují kvalitními švýcarskými strojky, nejsou vyrobeny z prvotřídních materiálů ani nejsou dílem značky se 100-letou hodinářskou tradicí. Častokrát jsou masově vyráběné v Číně a značky z tohoto segmentu jsou si navzájem tak podobné, že jejich je někdy velmi obtížné rozeznat.

Kvalita však v tomto případě nehraje žádnou roli. Minimálně ne u nenáročného ženského publika, kterému slouží hodinky jen jako doplněk k jejich novému outfitu. Tím zázračným rozhodujícím faktorem je jejich cena. Ta však jde ruku v ruce se zmíněnou kvalitou, ale tu na chvíli odložme. Minimalistické hodinky se díky své cenové dostupnosti a pochopení cílové skupiny staly fenoménem, který bude jen velmi těžké překonat.

Průkopníka minimalismu, kterému bychom mohli připsat největší zásluhy za jeho rozmach, by bylo asi těžké najít. Bez větších problémů však víme určit největšího popularizátora tohoto směru, kterým je nepochybně značka Daniel Wellington. V našem článku se kromě zmíněné švédské značky zaměříme na značky Rosefield, Cluse a MVMT. Navzdory mírným odlišnostem spojuje tyto značky jejich minimalistický design, podobná kvalita, ale také cenová dostupnost. My vám tímto článkem představíme jmenované značky a pomůžeme vám tak vybrat vhodné minimalistické hodinky z jejich portfolia.

Dámské hodinky Daniel Wellington

V časech, kdy tradiční hodinářské firmy bojovaly s klesající popularitou svých produktů u mladých lidí, se jako blesk z čistého nebe objevila neznámá značka s iniciálami DW ve svém logu. Hodinky značky Daniel Wellington se staly za velmi krátkou dobu fenoménem, který si bezpochyby zaslouží první místo v našem seznamu minimalistických značek. Jsou dílem švédského podnikatele Filipa Tysandera a obsadili nově vzniklý trh s minimalistickými hodinkami v roce 2011. Příběh vzniku značky Daniel Wellington opředený legendami jsme si sice už vyprávěli v jednom z našich článků, ale nyní si shrneme všechna fakta, které této značce zajistily teplé místo mezi nejpopulárnějšími minimalistickými hodinkami pro dámy.

Prvním faktem, který stojí za úspěchem značky, je (jak jistě už tušíte), jejich přirozený minimalistický design. Ten se zcela odklonil od zažitého designu tehdejších modelů dámských hodinek. Hodinky byly jiné, svěží a přesně podle představ mladých dam. Jednoduché zpracování hodinek ve spojení s textilními NATO řemínky udělali z těchto hodinek bestseller mezi dámskými hodinkami. Značka však svůj úspěch nepostavila pouze na jedněch hodinkách.
Tvůrci rychle pochopili, že pokud si chtějí udržet krok a své postavení mezi narůstající konkurencí, je třeba jednat. Postupně se tak portfolio značky rozšiřovalo o další typy minimalistických hodinek s různými velikostmi a typy řemínků. V závislosti na velikosti hodinek je možné řemínky libovolně mezi jednotlivými modely kombinovat. Dámy tak mají k dispozici hodinky pro každou příležitost a nejsou omezeny jedním designovým provedením.

Dámské hodinky Daniel Wellington Classic Petite

Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/512706738821175756

Za úspěchem značky stojí bezpochyby i kus štěstí, správné načasování a geniální marketing. Dámy, které si tyto hodinky oblíbili, byly však nejvíce okouzleny jejich cenou. Ta se v závislosti na modelu pohybuje v rozmezí 1800 až 2 500 Kč a to z nich dělá skutečně dostupné hodinky.

Verdikt:
Hodinky Daniel Wellington jsou klasikou mezi minimalistickými hodinkami. Jsou snadno kombinovatelné a jejich design je stále nadčasový. I když má značka období své největší slávy již asi za sebou, stále má co nabídnout. Jeden kousek z jejího portfolia by tedy určitě měl obohatit sbírku vašich doplňků.

Obrovským úspěchem značky se inspirovali i mnohé jiné, dnes již známé značky. V dalších řádcích si tedy rozebereme značky jako Cluse, Rosefield a MVMT, které můžeme také zařadit mezi výrobce minimalistických hodinek.

Jemné hodinky CLUSE

Vznik značky se datuje do roku 2013 a její produkty jsou výtvorem dvou talentovaných Holanďanů. Ed Postmus a Rudyard Bekker nebyly však žádní nováčci v hodinkovým byznysu – právě naopak, od roku 2009 provozovali internetový obchod s hodinkami s názvem Watch2Day. Své zkušenosti v kategorii hodinek využili a přetavili je do nápadu vytvořit vlastní značku dámských hodinek. Podobně jako tvůrce hodinek Daniel Wellington, i oni si všimli, že tradiční značky hodinek nedokážou nijak uspokojit poptávka po stylových a cenově dostupných hodinkách pro dámy.

Ed Postmus a Rudyard bekker - zakladatelé značky CLUSE

Zdroj: https://www.elsevierweekblad.nl/

Stejně jako švédská značka hodinek, i oni postavili svůj marketing na síle sociálních sítí. Kde jinde přece najít cílovou skupinu mladých dam, které chtějí být stylové a trendy? Hádáte správně – na sociálních sítích. Značka CLUSE vsadila kromě pěkných fotek se skvěle naaranžovanými produkty i na sílu influencerů. Pomocí zdařilé marketingové strategie se tak značce podařilo raketově začít své prodeje a slibně se tak dotáhnout na svou konkurenci v podobě zmíněné značky Daniel Wellington.

Dámské hodinky Cluse mají všechny znaky, které byste očekávali od hodinek z kategorie minimalistických hodinek. Mají opravdu jednoduchý design, vyměnitelné řemínky a jejich cena obvykle nepřesahuje 100 EUR. Jak samotní zakladatelé říkají, značka chce „najít krásu v jednoduchosti, ale nechce být nudná a prvoplánová.“

Důkazem těchto tvrzení jsou tři hlavní kolekce hodinek, které reprezentují toto poselství. Tou první je kolekce La Bohéme, která je charakteristická svými barevnými koženými řemínky, které jsou často zpracovány v pastelových barvách. Tyto hodinky budou skvělou volbou pro všechny dámy, které hledají malé decentní hodinky obohacené pestrým řemínkem. Zmíníme také hodinky z kolekce La Vedette, které se designově přibližují předchozí kolekci, avšak jejich ciferník je výrazně menší. Ten má o 6 mm menší (24 mm) a je dekorovaný výrazným římským číslem 12. Tyto analogové hodinky jsou vhodné pro dámy s útlejšími rukama, které hledají jemný doplněk k jejich outfitu.

Nejzajímavějšími kousky z nabídky značky jsou nepochybně hodinky z kolekce La Roche Petite. Jejich nepřehlédnutelným prvkem je určitě ciferník, který svým povrchem připomíná kámen, případně mramor. Ten nezdobí žádné indexy, pouze minimalistické logo značky. Tyto jedinečné hodinky se prodávají s koženým páskem a ve více provedeních zbarvení pouzdra. Jejich cena je také o něco vyšší, než u ostatních hodinkách z nabídky značky. Verdikt: Jemné a decentní, nepříliš výstřední. Tak by se daly ve zkratce popsat hodinky značky CLUSE. Pokud patříte k mladším zákaznicím a nechcete své zápěstí zdobit příliš trendy značkou, tyto hodinky by měli určitě putovat k vám.

 

CLUSE La Roche Petite CL40102

Pouzdro: ocel s PVD povrchem, Barva pouzdra: zlatá, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: černá, Tvar hodinek: kulatý, Sklíčko: minerální
TOP

Minimalistické hodinky Rosefield

Další značkou v našem seznamu je holandský výrobce hodinek Rosefield. Naše čtenáře však již v úvodu zklameme, jelikož se nám o tomto výrobci nepodařilo shromáždit dostatečné množství zajímavých informací z pozadí samotné společnosti. Zda se tedy za vznikem této značky skrývá talentovaný jednotlivec nebo partie nadšence, prozatím bohužel nezjistíme.

Co však víme je to, že dámské hodinky Rosefield vznikly v roce 2014 v Holandsku. Jak na své oficiální webové stránce uvádí jejich výrobce, hodinky jsou inspirovány životem v New Yorku a Amsterdamu. Kombinují klasický design ve spojení s tím moderním. Dva protipóly, které se k sobě přitahují. Stejně jako slavná města, které se staly designovou inspirací pro hodinky této populární značky. Tradiční Amsterdam a energický a moderní New York. Ne náhodou se dokonce tyto dvě metropole dostali i do loga samotné společnosti.

Elegantní dámské hodinky značky Rosefield

Zdroj: https://www.rosefieldwatches.com

Jaké jsou hodinky Rosefield?

Jak je již na první pohled zřejmé, výrobce cíli své produkty na dámy s elegantnějším vkusem. V porovnání se značkami Daniel Wellington nebo CLUSE jsou dámské hodinky Rosefield představitelem minimalistických hodinek s o něco tradičnějším designem. Značka s oblibou na svých hodinkách používá klasické kovové řemínky v odstínech zlaté, případně moderní řemínky z ocelové síťoviny. Samozřejmostí jsou však i dámské hodinky s koženým páskem, které však v případě značky Rosefield nepoutají až tak svými výraznými barvami. Výjimku však tvoří edice City Bloom, jejíž hodinky zaujmou nejen svými jemnými barevnými řemínky, ale i krásnými vyšívanými vzory.

Rosefield City Bloom CILIR-E93

Pouzdro: ocel s PVD povrchem, Barva pouzdra: zlatá, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: bílá, Tvar hodinek: kulatý, Sklíčko: minerální
TOP

Značka s oblibou čerpá svou inspiraci v dobách dávno minulých. Důkazem je například i kolekce hodinek Rosefield The Boxy, která je dokonalým zhmotněním samotné filozofie značky. Jak již samotný název kolekce napovídá, dámské hodinky z této kolekce jsou inspirovány hranatými tvary, které byly v módě obzvláště v minulosti. Hodinky jsou však vytvořeny tak, aby splnily módní měřidla současné moderní ženy. Pokud máte zájem o hodinky, které vyzvednou váš elegantní styl, hodinky z této kolekce prostě musí být vaše. Přesvědčte se však samy, že elegantnější kousek bychom mezi minimalistickými hodinkami hledali velmi těžko.

Hranaté dámské hodinky značky Rosefield - kolekce The Boxy

Verdikt: Hodinky Rosefield jsou nepochybně nejelegantnější značkou z našeho seznamu. Pokud upřednostňují elegantnější styl oblékání, hodinky této značky by měly být pro vás jasnou volbou.

Svěží hodinky značky MVMT pro mladé lidi

Posledním hráčem, který zamíchal karty ve světě minimalistických hodinek, je značka MVMT. Její vznik se datuje do roku 2013 a byla vytvořena tak, aby uspokojila poptávku po stylových minimalistických hodinkách pro mladé lidi. Sami tvůrci hodinek MVMT na své webové stránce uvádějí, že nebyli spokojeni s nabídkou hodinek od tradičních výrobců hodinek. Nespokojenost vyplývala především ze zastaralého designu hodinek těchto výrobců, ale také z jejich ceny. Značky jako Tissot, Certina, nebo Citizen vyrábějí sice kvalitní kousky hodinek, ale této kvalitě odpovídá i jejich cena. Švýcarské, případně japonské hodinky prostě nebyly cenově přijatelné pro většinu studentů a mladých lidí. Tvůrci značky Jake Kassan a Kramer La Plante proto uvedli na trh hodinky, které byly cenově dostupné a stylové. Zrodila se značka MVMT.

Příběh vzniku hodinek MVMT je o velkém kuse štěstí, odhodlaní a správném načasování. Úspěch značky je určitě nepopiratelný. Netřeba však velké úvahy na to, abychom mohli říci, že značka opravdu nepřišla s ničím novým. Je v podstatě kombinací opakujících se vzorců, které jsme zmínili již v řádcích výše. Levný produkt se svěžím designem, silný marketing na sociálních sítích a nespokojená cílová skupina, která hledá alternativu. Nijak však nechceme značku MVMT zneuctít, právě naopak. Nechceme a ani se nijak nebudeme vrtat v kvalitě těchto hodinek. Nebudeme je ani nijak srovnávat s hodinkami tradičních hodinářských výrobců. Tyto hodinky prodává jejich styl, který mladí lidé prostě milují. Tržby v hodnotě 60 milionů amerických dolarů z roku 2016 jsou dostatečným důkazem toho, jaký masový úspěch po celém světě tyto hodinky sklidily.

Dámské hodinky MVMT

Dnes jsme tu však primárně kvůli dámským minimalistickým hodinkám. Ty se v podání značky MVMT (alespoň po designové stránce) skutečně vymykají z davu. Jejich design je originální a i přes relativně podobnému portfoliu ostatních minimalistických značek má čím upoutat. Dámy mají v případě značky MVMT opravdu z čeho vybírat. Nabízejí se jim hodinky s koženým nebo kovovým řemínkem a chronografy v podání edice MVMT Nova, nebo minimalistické hodinky s koženým či shark mesh řemínkem z kolekce Boulevard.

Pro všechny dámy, které zase hledají skutečně jemný kousek hodinek, má výrobce připravenou edici MVMT Mod. Je pro ni typický ciferník v bílé barvě s krásnými vystouplými ukazateli. Jemnost těchto hodinek podtrhují i ručičky s logem značky, které jsou vkusně barevně sladěné s pouzdrem a řemínkem hodinek.

MVMT Mod FB01-S

Pouzdro: nerezová ocel, Barva pouzdra: stříbrná, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: stříbrná, Tvar hodinek: kulatý Sklíčko: minerální
TOP

Nedá nám nezmínit ani edice Bloom a Signature. První jmenovaná si dámské srdce získá svými barevnými řemínky a netradičním ciferníkem. Ten je typický svým jedním chronografovým budíkem, který se mírně netradičně nachází osamocený pod ručičkami hodinek. Edice hodinek Signature je zase kombinací designu zbývajících kolekcí. Je charakteristická svými kovovými barvami a decentně zakomponovaným ukazatelem data na jemném barevném podkladu ciferníku Ten dokonale ladí s celkovou barevností hodinek.
Jemné minimalistické hodinky MVMT Bloom

Zdroj: https://top10watches.net

Verdikt: Pokud nepotřebujete prvotřídní švýcarskou kvalitu a hodinky jsou pro vás takříkajíc sezónní záležitostí, určitě sáhněte po dámských hodinkách MVMT. Modely tohoto výrobce jsou vkusné, nápadité a elegantní. Již nikdy více nebudete muset bát, že vaše hodinky vyjdou z módy, protože minimalistické hodinky MVMT budou vždy vyrobeny podle posledních módních trendů.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE