Retro hodinky – nostalgický pohled na nejvydařenější kousky současnosti

Přinášíme vám přehled populárních retro hodinek

Retro hodinky, jinak nazývané také vintage hodinky, těší v současnosti nejednoho spokojeného majitele. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co stojí za úspěchem těchto oldschoolovek? A proč vlastně neutuchajícím způsobem neustále a úspěšně volají po svém vytouženém comebacku?
Na retro hodinky se můžeme podívat ze dvou úhlů pohledu. Zatímco první zmínku si zaslouží originální sběratelské kousky s bohatou historií a nesmrtelnou duší, hned vedle nich se nacházejí zdařilé retro kousky obléhací současnou tržní nabídku náramkových hodinek. Naše pozornost bude tentokrát patřit
nejpovedenějším retro hodinkám současnosti.

Co stojí za úspěchem retro hodinek?
Řekněme si narovinu – je skutečně těžké ignorovat současné trendy na trhu hodinek. Ať už jde o masivní pánské ciferníky, dámské hodinky dozdobené okrasnými kamínky, nebo další vychytávky. Náramkové hodinky si jednoduše razí svou novodobou cestičku. V žádném případě ale nechceme naznačovat, že těmito moderními trendy opovrhujeme. Právě naopak, o některé z nich se opíráme i v našich minulých článcích, přičemž jsme sami jejich fanoušky. Momentálně se ale zamýšlíme nad tím, proč zmíněné oldschoolovky volají po comebacku.

Zajímavý pohled na toto téma nabízí jeden zahraniční článek, ve kterém autor vyzdvihl 5 důvodů, proč byste si měli koupit retro hodinky. Jaký je ale náš názor? Říká se, že dobrý design je nadčasový. A to platí i v případě náramkových hodinek. Při pohledu na originální vintage hodinky, můžeme vidět specifické rysy, které jsou charakteristické i pro nové retro hodinky. Co nám z toho plyne? Renomovaní výrobci se logicky inspirovali designem nejúspěšnějších kousků z minulého století. Prozkoumejme ale konkrétní modely, resp. kolekce, retro hodinek, které se v současnosti těší náramný popularitě.

Nejpovedenější retro hodinky současnosti

Při mnoha světoznámých značkách můžete vidět různé malé prvky, které lze označit za jakési retro rysy. Myslíme tím například římské číslice, méně komplikované (minimalistické) ciferníky, hranaté tvary, vybledlé odstíny či lososové a stříbrné barvy. Nás však ve spojitosti s nostalgickým pohledem na náramkové hodinky současnosti zaujaly zejména značky Casio, Festina a Prim. Právě proto si tyto tři společnosti střihnou v následujících řádcích hlavní roli.

Hodinky Casio Vintage

Japonská společnost Casio je na trhu náramkových hodinek pohodlně sídlí už nějaký ten pátek. O tom, že její protagonisté nezapomínají na své začátky a na historii značky, svědčí kolekce s označením Vintage. Najdete v ní pánské i dámské retro hodinky, které se vyznačují nestárnoucím digitálním ciferníkem, hranatými tvary a širokou škálou zajímavých barev. Speciální pozornost si zaslouží zejména pastelové odstíny, které se týkají novinek z této kolekce. Obecně můžeme poznamenat, že hodinky Casio Vintage přenášejí stylový a charakteristický design hodinek 70. a 80. let do současnosti.

Stylové retro hodinky - Casio Vintage

Zdroj: https://www.alltime.ru/obj/catalog/watch/casio/img/big/A1000MCG-9EF__9.jpg

Retro hodinky Festina

Retro stylem jsou pověstné i hodinky Festina. Důkazem tohoto tvrzení jsou hned 3 kolekce, které potěší zejména mužské oko. Za zmínku stojí rozhodně kolekce Retro, která zaujme svým lookem a překrásnými koženými řemínky. Po pozornosti však volají i pánské retro hodinky Festina Classic, mezi nimiž najdeme i několik zástupců s ocelovými náramky. Nelze však opomenout ani modelovou řadu Retrograde s minimalistickými, ale současně nadčasovými ciferníky.

Festina Retro 6852/2

Rozměry: 43 x 43 mm, Pohon: Quartz (baterie) Vodotěsnost: 100m (povrchové plavání), Pohlaví: pánské, Záruka: 24 měsíců
TOP

Retro hodinky Prim

Za vynikajícími retro hodinkami se ale vůbec nemusíte ohlížet daleko za hranice. Značka Prim se sice zaměřuje také na pánské i na dámské hodinky, ale my bychom rádi speciálně upozornili hlavně na pánské retro hodinky Prim. Z těchto parádních kousků si vyberou nejen milovníci kožených řemínků, ale i přívrženci ocelových náramků. No, a jestli se rozhodnete pro jemný ciferník, římské číslice, nebo dáte přednost chronografem, zaručeně nebudete litovat. Na výrobu hodinek Prim se používají ty nejlepší české technologie a kvalitní materiály.

Prim Republika W01C.13005.J

Velikost: velké (šířka 4 - 5,49 cm), Záruka: 2 roky Typ strojku: automat - natahování pohybem ruky Rezerva chodu: 42 hodin, Strojek: Miyota 8218 Pouzdro: ocel - částečně pozlacené
TOP

Pár tipů navíc

Typickým zástupcem vintage stylu je i značka Fossil. O retro znacích této světoznámé společnosti jsme si ale vyprávěli v našem dřívějším článku. Pokud však hledáte moderní retro hodinky, které ve vás probudí touhu po minulosti, věnujte chvilku pozornosti těmto 6 modelem.

Proč si koupit retro hodinky?

V předchozích řádcích jsme odkazovali na článek, který nabízel 5 důvodů, proč byste si měli koupit retro hodinky. My vám však dáme jen jednu radu. Při výběru retro hodinek by mělo být rozhodným faktorem to, jak daný kousek zapadá do vašeho osobního stylu. V tomto případě retro, resp. vintage, stylu, který musíte jednoduše milovat.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE