5 tipů na modré hodinky pro pána

Modré hodinky pro pána jsou netradičním kouskem hodinek

Modré hodinky mají své nezaměnitelné místo v oblasti pánských doplňků.  Lidé po staletí přikládají barvám ze symbolického hlediska různé významy, a jinak tomu není ani v případě modré. V mnoha výkladech symbolizuje serióznost, stabilitu nebo odpovědnost. Tak jako voda a obloha nad námi, i modrá barva je barvou majestátnosti.

Obsah článku

Modrá je dobrá

 

Pokud si takovou symboliku barev promítneme do světa hodinek, modré pánské hodinky jsou módním doplňkem sebevědomé muže, kteří svůj cit pro detail nijak neskrývají. Tito muži však neberou své hodinky pouze jako bezcenný módní doplněk. Hodinky v modré barvě jsou vyjádřením jejich charakteru a postavení, přičemž nechtějí zůstat skryté. Navíc modrá barva je také zaručeně univerzální. Stejně dobře se hodí k bílé slim fit košili, rovněž pěkně dotvoří váš outfit, i když si obléknete tmavé sako nebo sportovně laděné oblečení. Modrá je přetrvávající, nesmrtelná a vzbuzuje důvěru.

Faktem zůstává, že modrá barva s označením“Classic Blue 19-4052” je také oficiální barvou roku 2020. To tvrdí odborníci z Pantone, kteří každoročně barvu s tímto titulem vybírají. Tak proč nedoplnit váš outfit modrými hodinkami, když této barvě patří i aktuální rok? Přestože je modrá barva podle odborníků specifikována jako chladná, my jsme pro vás vybrali 5 modrých hodinek, které vás chladnými rozhodně nenechají.

Modré pánské hodinky Festina z edice Sport

 

Náš výběr modrých hodinek odstartujeme modelem jedné z nejznámějších značek na našem trhu. Značka Festina si pro všechny sportovně-laděných elegány připravila hned několik modrých kousků v rámci edice Sport Chrono. My jsme do našeho výběru vybrali konkrétní model – Festina 16887/1. Tyto pánské hodinky Festina z edice Sport pocházejí sice z roku 2016, ale jejich design je stále čerstvý, přičemž tmavomodrá barva je na nich skutečně nepřehlédnutelná. Je možné že jsou i vám tyto hodinky povědomé.

Byly totiž součástí reklamní kampane značky, jejíž tváří se stal světoznámý herec Gerard Butler. Tyto modré hodinky jsou osazeny do ocelového pouzdra a jsou doplněny masivním páskem. Chronografovým budíkem sekundují výrazné ukazatele, které jsou zbarveny do kontrastní bílé barvy. Pokud jste duchem sportovec a chcete to ukázat pomocí svých hodinek, tento model bude zaručeně dobrou volbou.

Gerard Butler v reklamní kampani značky Festina

Zdroj: https://www.festinagroup.com

Modré hodinky Tommy Hilfiger

Druhé místo si v našem žebříčku modrých hodinek získal model od Tommyho Hilfigera. Amerického módního návrháře vám však pravděpodobně představovat nemusíme, proto přejdeme rovnou k věci. Elegantní kousek z našeho výběru tkví z edice Damon, a na rozdíl od předešlého jmenovaného modelu Festina jde o méně sportovní kousek. Tommy Hilfiger 1791421 jsou módní pánské hodinky, které se hodí zejména na zápěstí mladého muže. Nestárnoucí vzhled těchto hodinek dotváří náramek z ocelové síťoviny (shark-mesh), který je v současnosti mezi mladými lidmi velmi populární. Na těchto hodinkách nechybí půvabně zpracované detaily, jako například strukturovaný povrch ciferníku a malé chronografové budíky. Sympatické zpracování a sytá modrá barva těchto hodinek nejsou tím jediným, co vás může přesvědčit o jejich koupi. Výhodná je také jejich cena, která se pohodlně vejde do hodnoty 4000 Kč (v závislosti od prodejce).

 

Tommy Hilfiger Damon 1791421

Rozměry: 44 x 10,8 mm, Hmotnost v gramech: 105, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 50m (sprchování) Pohlaví: pánské
TOP

Guess Velocity s modrým silikonovým řemínkem

 

Dalším představitelem ze světa módy je kousek od známé fashion značky Guess. I když se tento výrobce spojuje převážně s výrobky pro dámy, výjimka potvrzuje pravidlo. Modré pánské hodinky Guess Velocity zaujmou svým netradičním vizuálem, který je však pro tuto značku úplným standardem. Společnost Guess se nikdy netajila svou extravagantností, jinak tomu není ani v případě tohoto modelu.

Ten je ozdobený výraznou lunetou s číslami, ktorej sekundujú zaujímavé bočné tlačidlá a výrazná korunka. Na netradičnom vzhľade im pridáva aj zaujímavý remienok, ktorý je, ako inak, modrý. Pánske hodinky Guess nie sú určite tradičným modelom, ktorý by ste mohli v tomto zozname očakávať. Keďže ale rozoberáme modré pánske hodinky, ich miesto je v tomto zozname jendoznačne zaslúžené. Modrejšie hodinky by ste hľadali len veľmi ťažko!

Guess Velocity W0599G4

Rozměry: 44 x 12 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 100m (povrchové plavání), Pohlaví: pánské, Záruka: 24 měsíců
TOP

Luxusní hodinky Vostok Europe v modrých odstínech

Abychom do našeho výběru nepočítali jen zástupců modrých hodinek se sportovním duchem, vybrali jsme pro vás i jednoho představitele luxusních hodinek. Jsou to pánské hodinky Vostok Europe, které jsou skutečně luxusním kouskem. Jejich cena sice rapidně převyšuje předchozí modely z našeho výběru, no oprávněně. Svým modrým zbarvením se nezařadí k běžnějším Vostok hodinkám, stále však jde o stejně kvalitní produkt hodinek, jak jsme při této značce zvyklí.

Tento model pochází ze známé edice Ekranoplán, která svým názvem odkazuje na prototyp obrovského sovětského ekranoplánu jménem “Kaspické monstrum”. Návrháři si dali při těchto hodinkách nadmíru záležet. Zlaté zbarvení korunky, ukazatelů a čísel na lunetě je podmanivým kontrastem k modré barvě pouzdra a řemínku hodinek. Pokud je váš hodinkový rozpočet o něco vyšší, určitě zvažte tento model od legendární značky Vostok Europe.

Vostok Europe Ekranoplan NH35-546D511S

Rozměry: 47 x 16 mm, Pohon: automatický, Vodotěsnost: 200m, Pohlaví: pánské, Záruka: 24 měsíců
TOP

Sportovní pánské hodinky Lacoste

Francouzská značka oděvů se zeleným krokodýlem v logu přenesla svého sportovního ducha přímo z tenisových kurtů i do oblasti módních doplňků. Důkazem tohoto tvrzení jsou modré pánské hodinky Lacoste z kolekce 12.12, které mají minimalistické, sportovně laděné zpracování. O tom svědčí zejména jednoduchý design ciferníku, ale i silikonový řemínek a kvalitní plastové pouzdro.

Tyto modré hodinky jsou lehké a vašemu zápěstí nebudou zaručeně přítěží, dokonce ani při sportovní aktivitě. Jak jste si již asi stihli všimnout, hodinky jsou tak modré, jak to jen šlo. S výjimkou bílých ukazatelů, bočních tlačítek a a legendárního loga Lacoste jsou všechny komponenty hodinek zbarvené do populární modré barvy. Hodinky budou skvělým doplňkem k sportovnímu outfitu, jako například k stylové polokošili a jeansům.

Modré sportovní hodinky Lacoste 12.12

Pánové, malé doporučení na závěr. Skutečně se nebojte v oblasti módních doplňků experimentovat. Modré hodinky se mohou stát skvělým obohacením vaší sbírky. I když je portfolio modrých hodinek o něco omezenější, než je tomu v případě klasičtějších pánských barev, ovšem i v tomto případě máte na výběr. Inspirací vám může být právě seznam námi vybraných 5 modelů, které jsou sice svým stylem a provedením specifické, přesto je spojuje elegantní modrá barva. Pokud by vaše partnerka chtěla svůj outfit doplnit rovněž modrými hodinkami, na úplný závěr jsme pro vás vybrali výjimečný model od Festina. Ten je samozřejmě téměř kompletně modrý. 🙂

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE