Velkým hodinkám kralují pánské hodinky Diesel!

Velké pánské hodinky Diesel pro každého, kdo se nebojí ukázat svůj styl

Velké pánské hodinky Diesel mají mezi hodinkami opravdu nezaměnitelné postavení. Proč tomu tak je? Trh s hodinkami je přece plný nejrůznějších značek, jejichž modely se odlišují barvami, použitými materiály, ale zejména svým určením. Pokud hledáte například módní hodinky, v řadě na vás čeká hned několik zvučných jmen. Chcete sportovní, potápěčské nebo hodinky na běhání? Ať se líbí, skutečně si je z čeho vybírat. Pokud však hledáte opravdu velké hodinky na ruku, zde je král jen jeden. Pánské hodinky Diesel s velkým ciferníkem jsou neohroženým zástupcem segmentu velkých hodinek a o tuto pozici se nemíní s nikým podělit.

Obsah článku

Z histórie značky Diesel

Zakladatelem módního gigantu Diesel je talentovaný ital Renzo Rosso. I když se oficiální vznik společnosti píše do roku 1978, předcházely mu roky praxe mladého Rossa. Ten jako cílevědomý mladík trénoval své krejčovské schopnosti na vypůjčeném šicím stroji své mami a vytvářel na něm předchůdců ikonických riflové výrobků s emblémem Diesel, které později dobyli svět. Dva roky před vznikem společnosti se zaměstnal ve firmě Moltex, jejíž tehdejším majitelem byl Adriano Goldschmied. Rossová zkušenosti v módním byznysu rostly a už o dva roky později odkoupil čtyřicet procentní podíl ve firmě. Firma byla později přejmenována z Moltex na Diesel. Důvod byl jednoduchý – název značky je dobře zapamatovatelný a stejně dobře se vyslovuje. Velký průlom nastal v roce 1985, kdy Ross odkoupil zbývající podíl a stal se tak jediným vlastníkem firmy.

Majitel se obklopil talentovanými návrháři, firma se rozšířila na další trhy a získala si milovníky módy. Přelomovým se stal rok 2000. V tomto roce módní gigant Diesel začal upevňovat své postavení i v dalších segmentech módního průmyslu. První byla kosmetika. Společnost spojila své síly se známým francouzským kosmetickým podnikům L’Oreal a vznikly tak oblíbené vůně, jako například ikonická řada parfémů Only The Brave se známým flakonem se zaťatou pěstí. Podznačka Diesel Eyewear je zase výsledkem kooperace s italským výrobcem brýlí Marcolino a zaměřuje se na výrobu módních slunečních brýlí.

Nás však hlavně zajímá segment hodinek. Zkusili byste uhodnout, se kterou firmou tehdy značka Diesel spojila své síly a společně tak daly vzniknout ikonickým kouskem hodinek s velkými ciferníky? Nebudeme vás napínat. Tou společností byla americká značka Fossil, o historii které jsme nedávno zveřejnili také pár zajímavých řádků. Ta kromě vlastních designových vintage hodinek vytváří hodinky i pro módní domy Michael Kors, Burberry, DKNY a mnoho dalších. Dovednosti hodinářských mistrů fossilek a náruživé Italů s bohatou praxí v oděvním a módním průmyslu vyústily do originálního spojení v podobě hodinek s nádechem extravagance a unikátnosti. A přesně tyto vlastnosti vystihují pánské hodinky Diesel.

💡Zajímavost: Společnost Diesel je mimo jiné významná i svým inovativním a originálním marketingem. Za své reklamní kampaně získala značka mnoho ocenění a inspirovala celý svět módy. Zajímavou byla například kampaň z roku 2017 s názvem Make Love Not Walls. Její ideou bylo poukázání na odstranění vzájemných lidských bariér pomocí lásky.

Reklamní kampaň značky Diesel

Extravagantní a vynalézavé – pánské hodinky Diesel

Existuje velmi málo výrobců hodinek s tak osobitým a snadno rozpoznatelným stylem, jaký mají hodinky Diesel. Tyto hodinky jsou opravdu odlišné. Jsou masivní a stvořené pro všechny lidi, kteří chtějí, aby jejich hodinky byly vidět. Tyto pánské hodinky vědí, že nebudou nikdy zakryté na zápěstí manažera skrývající se pod dlouhou košilí. Nechtějí se schovávat, chtějí být viděny a obdivovány stejně jako jejich nositelé.

Pánské hodinky Diesel jsou charakteristické svými robustními a masivními tvary. Tentokrát však nejde o běžnou informaci používanou při charakteristice pánských hodinek. V případě hodinek Diesel je nejvýraznějším znakem zejména jejich ciferník. Ten dosahuje u většiny modelů úctyhodných 53 až 57 mm, což není ve světě pánských hodinek málo. Samozřejmě, konkurence by se našla například v podobě hodinek Vostok Europe, to už bychom však bavili o hodinkách z jiné cenové kategorie.

Vybírat lze z rozsáhlého portfolia edic, jejichž společným znakem je kromě jejich velikosti i bohatě zdobený ciferník. Těžko byste v této cenové kategorii hledali konkurenci, která by dokázala tak pohrát s detaily, jako je tomu v případě hodinek Diesel. Netradiční barevné spojení, propracované ciferníky a oku lahodící detaily kam se jen podíváte – přesně to nám napadne jako první, když se pohlížíme na některou z populárních edic od Dieselu.

💡Zajímavost: Diesel byl jednou z prvních světových módních značek, která již v roce 1995 spustila vlastní webovou stránku

Pouze odvážní.

Nápis “Only the brave” zdobící téměř každé pánské hodinky Diesel skutečně vyjadřuje jejich samotnou podstatu. Jsou skutečně pro odvážné, kteří je nechtějí skrývat. Pokud bychom měli zmínit některé z oblíbených modelů, vysoké oblibě mezi mladými se těší zlaté pánské Diesel hodinky. Ty kromě ciferníku s velikostí 57 mm disponují luxusním a nezaměnitelným vzhledem. Stylové malé ciferníky a detaily v podobě šroubů upevňujících ochranné sklíčko, dělají z hodinek Diesel DZ7333 kousek, který okouzlí nejednoho muže. Pokud byste však hledali čistě zlaté hodinky od Diesel, máme pro vás dobrou zprávu. Model DZ7399 je určen přesně pro ty, kteří nechtějí kompromisy a hledají čistě zlaté provedení.

Diesel Mr. Daddy DZ7333

Rozměry: 66 x 57 x 14 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 30m (vlhkotěsné) Pohlaví: pánské
TOP

Kolekce Diesel Mr. Daddy a Mega Chief

Potřebnou dávku výstřednosti je cítit i z názvu modelových řad značky Diesel. Nám nedá nezmínit dvě nejznámější z nich. Zástupce první jsme si už stručně představili pomocí výše zmíněného modelu zlatých pánských hodinek Diesel DZ7333. Pocházejí z kolekce Mr. Daddy, která nabízí několik barevných provedení a jejich vzájemných kombinací. V případě kolekce Diesel Mr. Daddy si na své přijdou zákazníci, kteří mají rádi například červené hodinky, ale i ti, kterým se líbí hodinky s maskáčovým páskem. Pokud bychom měli zdůraznit ještě jeden kousek, vybrali bychom hodinky Diesel DZ7395. Tyto černé hodinky nadchnou hlavně zbarvením minerálního sklíčka, které v určitých úhlech hraje červenými barvami. Ve spojení s modrými luminiscenčními ukazateli jde o skutečně zajímavou barevnou kombinaci. Přesvědčte se však sami:

Černé hodinky s červenými odstíny v ciferníku

Nemenej nápadité sú hodinky z kolekcie Mega Chief. Tie sa síce svojím vzhľadom približujú bežnejším modelom pánskych hodiniek, to sa však nedá povedať o ich veľkosti, ktorá dosahuje úctyhodných 53 mm. Tieto veľké pánske hodinky nenechajú chladným žiadneho milovníka detailov. Ako môžte vidieť na príklade modelu pánskych hodiniek Diesel DZ4282, ciferník osadený v mohutnom čiernom puzdre zdobia prepracované chronografové budíky. Vizuálne pekne spracovaným detailom je aj umiestnenie ukazovateľa dátumu, ktorý je zapracovaný v otvore vytŕčajúcej kovovej časti puzdra s nápismi Diesel a symbolom vodotesnosti s hodnotou 10 BAR.

Diesel Mega Chief DZ4282

Rozměry: 51 x 12 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 100m (povrchové plavání), Pohlaví: pánské, Záruka: 24 měsíců
TOP

Smart hodinky Diesel

Diesel je trendová značka, která nezahálí a inovuje. Jinak tomu není ani v případě inteligentních hodinek. I v této oblasti již má Diesel několik svých zástupců. My pro vás vybíráme model Diesel DZT2022. Ten je výbornou ukázkou toho, že móda a moderní technologie mohou spolu fungovat v dokonalé symbióze. Černý textilní řemínek hodinek je obohacen výrazným logem značky a také díky němu jsou tyto hodinky nepřehlédnutelné. Samozřejmostí je i snadno přizpůsobitelný dotykový displej, který zaujal místo ciferníku. Smart hodinky Diesel snadno propojíte se svým telefonem běžícím na operačním systému Android nebo iOS od Apple pomocí technologie Bluetooth. Tím se vám otevřou brány ke všem funkcím, které tyto inteligentní hodinky nabízejí. Z jejich velkého množství vzpomeneme sledování cílů díky funkci Custom goal tracking, ovládání hudby Music Control, vestavěný mikrofon, nebo propojení s Google Pay. Hodinky mají li-on baterií, kterou jednoduše nabijete USB nabíječkou s magnetickým konektorem.

Diesel Axial Smartwatch DZT2022

GPS, Google Pay, alarm, dotykový displej, krokoměr, měření denních aktivit, mikrofon, osvětlení, ovládání hudby, sledování srdeční aktivity, stopky
TOP

TIP: Doplňte svůj styl některým ze šperků Diesel

Pokud vaše zápěstí už zpestřuje některý z modelů hodinek Diesel, pravděpodobně se nebojíte experimentovat. Chcete-li ještě více pracovat na svém stylu, Diesel má pro vás připraveno široké portfolio náramků a přívěsků. Jsou drsné a jiné. Přesně tak jako pánské hodinky Diesel, ke kterým skvěle ladí. Hlavními použitými materiály jsou chirurgická ocel a kůže a jejich společným poznávacím znamením je ikonické logo s indiánskou hlavou.

Titulná fotka: https://www.liveenhanced.com 

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE