Edice Orient: Nejpopulárnější hodinky z dílny přední japonské značky

Představujeme vám edice hodinek značky Orient
Sdílejte
LinkedIn

Vysoce kvalitní a cenově dostupné hodinky v nadčasovém designu, které obstojí ve zkoušce času. Značka Orient stojí na špici výroby mechanických hodinek japonského původu, ale nabízí také moderní automatické, solárně poháněné a rádiem řízené hodinky. Z širokého portfolia designů od retro přes klasické až po masivní sportovní si vybere opravdu každý. Pojďme se podívat na nejoblíbenější edice hodinek Orient, které se vydařily a zaujaly svět.

Obsah článku

Krátce o hodinkách Orient

Japonská značka Orient je na trhu od roku 1950, kdy byla založena jako Orient Watch Company Limited. O rok později ji následovala značka Orient Star, zaměřená na vyšší segment s vyššími technologiemi a strojky. V roce 2019 se Orient stal dceřinou značkou korporátu Epson. 

Značka Orient se při výrobě hodinek netají svou snahou držet se tradic a zároveň přijímat inovace. Tento přístup z ní nakonec učinil jednu z největších a nejbohatších japonských hodinářských společností. Orient je jedinečný tím, že navrhuje a vyrábí vlastní strojky a stále vyrábí všechny své modely hodinek ve vlastních továrnách.

Nejpopulárnější edice Orient

Hodinky Orient jsou opravdovým reprezentantem kvalitního japonského hodinářství. Znalci si jich cení zejména pro spojení řemeslného zpracování, preciznosti, nenápadné krásy a dobré cenové dostupnosti, které se výrobce snaží promítnout do každého svého modelu. Ty obecně nejoblíbenější se prodávají v následujících edicích.

Hodinky Orient Bambino

Klasické hodinky Orient Bambino jsou všeobecně uznávány jako jedny z nejlepších hodinek základní úrovně na trhu. Vděčí za to kvalitnímu zpracování, dobré cenové dostupnosti a vkusnému klasickému až elegantnímu designu. Hodinky z této edice jsou nadčasové, díky čemuž ani po letech neztrácejí na popularitě. Hodinky Bambino mají ocelové pouzdro s hladkým rámečkem, minerální sklíčko a klasický kožený řemínek. Elegantní design podtrhují jednoduché ciferníky v základních barvách, obvykle s datovým okénkem, případně transparentním okénkem, které umožňuje nahlédnout na mechaniku strojku. Vodotěsnost je na úrovni 30 m. Současná generace se prodává s automatickým strojkem, který samozřejmě pochází z dílny výrobce.

Hodinky Orient z edice Mako

Hodinky Orient Mako

Moderní hodinky Orient Mako patří mezi sportovní edice výrobce. Konkrétně se jedná o potápěčské modely. Mezi uživateli jsou oblíbené pro kombinaci přijatelné ceny, odolnosti, spolehlivosti a celkově dobré kvality. V edici Orient Mako najdete klasické robustní potápěčské hodinky vhodné pro profesionální i rekreační použití. Jednotlivé modely mají ocelové pouzdro s lunetou a šroubovací korunkou pro zachování vodotěsnosti. Kovové náramky jsou pevné a spolehlivé. Dobrou čitelnost zajišťuje luminiscence a přehledný ciferník, obvykle vybavený datovým okénkem s ukazatelem dne v týdnu. Vodotěsnost je standardně 200 m. Strojek je automatický přímo z dílny výrobce.

Hodinky Orient Kamasu

Hodinky Orient Kamasu je jednou z novějších a nejpůsobivějších edic výrobce. Opět se jedná o řadu pro potápěče, která však pod záštitou značky patří k těm nejlépe vybaveným. Kamasu v mnohém připomínají výše popsané potápěčské hodinky Mako. I v tomto případě se můžete těšit na masivní kovový model s otočnou lunetou a velmi dobrou odolností. Předností je safírové sklíčko, skvělá luminiscence a šroubovací zadní strana pouzdra. Samozřejmostí je šroubovací korunka, vodotěsnost na úrovni 200 m a „in-house“ automatický strojek. Najít na trhu hodinky s touto kombinací výbavy a ceny je spíše výjimečné.

Hodinky Orient Symphony III

Představme si ještě jednu klasickou edici z této precizní japonské dílny. Orient Symphony III je edice elegantních pánských hodinek, které se díky svému tenkému pouzdru snadno vejdou pod manžetu košile nebo saka. Ocelové pouzdro je opatřeno minerálním sklíčkem zvýšené tvrdosti (Hardlex) a klasickým koženým náramkem. Ciferníky těchto hodinek vypadají doslova jako symfonie, velmi elegantní, vznešené a přitom mužné. Vděčí za to minimalistickému designu základních barev s kovovými akcenty. Hodinky Orient této edice jsou rovněž vybaveny „in-house“ automatickými strojky. Vodotěsnost je na úrovni 30 – 50 m, což je v případě elegantních a společenských modelů velmi příznivý parametr.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE