Naučte se vybrat hodinky podle příležitosti

Výběr hodinek podle příležitosti
Sdílejte
LinkedIn

Hodinky již dávno překročily stín nástroje pro měření času. V době mobilních telefonů a chytrých nositelných zařízení se analogové hodinky staly především stylovým a kvalitním módním doplňkem. Dobře zvolený chronometr nejen doplní váš vzhled, ale spolehlivě vás odliší od davu a napoví o vaší osobnosti. Jak se ale rozhodnout, jaké hodinky zvolit pro konkrétní událost? Zhodnoťte své potřeby a nahlédněte do našeho průvodce, ve kterém jsme pro vás rozdělili hodinky podle příležitosti. Aby bylo vaše zápěstí vždy in!

Obsah článku

Hodinky pro formální setkání

Typickou formální příležitostí je pracovní pohovor, obchodní schůzka nebo jednání, ale může to být i formální firemní večírek, večeře nebo koktejl. Většina těchto událostí vyžaduje přinejmenším business formal nebo business casual outfit, kterému byste měli přizpůsobit i výběr hodinek.

Hodinky pro formální setkání mají být decentní, méně nápadné, kvalitní, ale současně dokonale padnoucí. Vaše zápěstí s nimi musí působit upraveně a harmonicky. Chcete přece vzbudit dojem odbornosti a profesionality. Mimořádně důležitá je také správně zvolená velikost hodinek vzhledem k vašemu zápěstí. Vybírejte tenčí elegantní modely s minimalistickým designem ciferníku v tmavších odstínech neutrálních barev. Velmi dobře bude působit černá, tmavě šedá nebo tmavě modrá. Ideální je černý kožený řemínek se stříbrnou sponou. Dámy mohou sáhnout také po elegantních hodinkách s kovovým náramkem v barvě drahého kovu. Vynikající volbou jsou luxusní hodinky z dílny předních hodinářských domů typu Rolex nebo Omega.

Vyhněte se příliš zdobným a komplikovaným modelům hodinek se spoustou funkcí, subciferníků a s dominantními korunkami. Digitální a sportovní hodinky jsou pro tuto příležitost mimořádně nevhodné. Doma nechte také robustní modely s extra velkým ciferníkem a levné módní hodinky.

Hodinky pro společenské příležitosti

Chystáte se na svatbu, pompézní rodinnou či firemní oslavu, ples nebo slavnostní večírek? Váš outfit bude pravděpodobně o něco odvážnější, uvolněnější a barevnější. Správně zvolené hodinky jsou vhodným doplňkem i pro tyto příležitosti.

Speciální společenské události vyžadují dávku elegance, ale oproti formálním setkáním můžete vsadit na něco oslnivějšího. Minimalismus v tomto případě není nutný, klidně buďte odvážnější. Vhodné jsou elegantní hodinky v kovovém provedení s ocelovým náramkem nebo koženým řemínkem. Ciferník může být světlý, dovoleny jsou barevné odlesky. Dámské hodinky mohou být zdobené krystaly nebo drahými kameny. Pánské modely by však i v tomto případě měly být štíhlejší, aby se pohodlně vešly pod manžetu košile nebo saka. Velmi působivé jsou hodinky, které umožňují nahlédnout na mechaniku strojku.

Pomyslným krokem vedle jsou v tomto případě také sportovní a outdoorové hodinky v masivním provedení. Zapomeňte na závodní hodinky a neriskujte to ani s potápěčskými modely. O něco vhodnější mohou být klasické pilotní hodinky.

Hodinky pro běžné nošení a volný čas

Móda pro volný čas je uvolněná, ležérní, bez přísných pravidel. Pokud nosíte džíny a tričko, svetr nebo neformální košili na běžný den do práce, ven s přáteli, do kina nebo na toulky po městě, budou správné hodinky skvělou tečkou za vaším outfitem.

Běžné dny a volnočasové aktivity si v podstatě nežádají nic výjimečného, ale na druhou stranu ponechávají velký prostor pro vaši kreativitu a sebeprezentaci. Ideální volbou jsou v tomto případě módní hodinky, které obvykle odpovídají aktuálním trendům, aniž by příliš zatížily rozpočet. Často pocházejí z módních domů nebo šperkařských společností. Pokud jste spíše aktivní a milujete pohyb, budou pro běžné nošení jistě vhodné i sportovní hodinky. Můžete je snadno a vkusně kombinovat se svým oblíbeným oblečením. Chybu neuděláte ani se stylovými chytrými hodinkami.

Pokud vybíráte hodinky podle příležitosti, můžete si pro volný čas a běžné nošení dovolit téměř cokoli. Poněkud rušivě mohou působit příliš masivní odolné hodinky nebo výrazné vojenské modely. Krokem vedle budou i hodinky pro závodníky, které často obsahují prvky motorsportu.

Hodinky pro sportovní aktivity

Hodinky pro sportovní aktivity

Sportovní oblečení sahá od lehkého fitness oblečení až po outdoorové kousky vhodné pro turisty a dobrodruhy. V závislosti na své oblíbené sportovní aktivitě si můžete vybrat i hodinky.

Hodinky pro sportovce jsou funkčně i designově přizpůsobeny jednotlivým aktivitám. Obecně hovoříme o masivnějších modelech hodinek s výraznými korunkami, komplikovanými ciferníky a obvykle s odolnými silikonovými nebo gumovými řemínky. Klasické sportovní hodinky se nejlépe hodí pro lehké sporty, jako je běh, jízda na kole nebo cvičení. Nevypadají příliš masivně a zároveň funkčně pokryjí vaše očekávání. Pokud dáváte přednost outdoorovým aktivitám, budou pro vás vhodnější odolné vojenské a terénní hodinky. Zvládnou každou výzvu a přitom si zachovají neporušený design a plnou funkčnost. Pro plavce a milovníky vodních sportů jsou ideální potápěčské hodinky, fanoušci motosportu ocení závodní hodinky a světoběžníci cestovatelské hodinky se zobrazením světového času.

Sportovní aktivity vyžadují odolnost a výdrž. Pokud si chcete vybrat adekvátní hodinky podle příležitosti, zapomeňte na všechny útlé elegantní modely, vhodné nebudou ani klasické a módní hodinky. Potřebujete chronometr, který bude s vámi držet krok.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE