Poznejte historii, která doprovází tradiční hodinky Orient

Hodinky Orient Automatic Diver FAA02001B9
Sdílejte
LinkedIn

Četli jste náš předešlý článek o nejlepších japonských hodinkách? Právě jeho prostřednictvím jsme si zčásti posvítili i na hodinky Orient, které budou ústřední postavou následujících řádků. Zaměříme se v nich především na historii zmiňované japonské značky. Jak samotná společnost Orient informuje, její poslání je jednoduché: Nabídnout vysoce kvalitní a zároveň dostupné hodinky s přetrvávajícím nadčasovým stylem.

Historické modely hodinek Orient
Zdroj: http://orientplace.blogspot.com/

Obsah článku

Hodinky Orient – historie

Za období založení společnosti Orient je sice považovaný rok 1950, ale kořeny této tradiční japonské značky sahají daleko hlouběji – konkrétně do roku 1901.

Vice informací o značce: Pánské hodinky Orient

1901 – obchod s hodinkami

Byl to Shogoro Yoshida, který právě v roce 1901 založil v japonském Tokiu svůj obchod s hodinkami, přičemž se začal v roce 1912 prezentovat zejména produkcí zlatých pouzder. Navíc o 8 let později, tedy konkrétně do roku 1920, stihl ještě i založit továrnu na výrobu hodin, která nesla název Toyo Tokei Manufacturing. Společnost, která v ní fungovala, začala v roce 1934 s výrobou náramkových hodinek. Následně byla založená továrna v Hine, přičemž původní továrna se po druhé světové válce odstavila, aby se vrátila v roce 1950 pod názvem Tama Keiki Co. Ltd. Byly to však zásadní okamžiky pro vznik hodinek Orient.

1951 – hodinky Orient Star

Právě Tama Keiki se v přelomovém roce 1951 přejmenovala na Orient Watch Company a začala prodávat hodinky Orient, resp. Orient Star, s originálním mechanickým pohonem. Hodinky Orient Star byly v té době prezentované jako „skutečné hvězdy“ po všech svých stránkách. Vyznačovaly se menším pouzdrem a jednoduchým, ale zároveň atraktivním a nadčasovým ciferníkem. Takříkajíc jedinečný rozměr dodávaly těmto hodinkám modré ručičky s římskými číslicemi. A samozřejmě nelze opomenout ani jedinečný „pohled do srdce hodinek“ skrz ciferník.

1967 – hodinky Orient Fineness

V souvislosti s historií společnosti Orient stojí za zmínku i hodinky Orient Fineness, které byly uvedené na trh v roce 1967. Jednalo se o ultratenký model, jehož kontury byly na 100 % oddané minimalismu.

Hodinky Orient - historický model s označením Orient Fineness
Zdroj: https://1.bp.blogspot.com/

70. léta – období mechanických hodinek

V 70. letech minulého století se společnost Orient zaměřila především na produkci mechanických hodinek, přičemž nejevila zájem o konkurování dalším třem gigantickým japonským značkám – Seiko, Citizen a Casio.

90. léta – čas inovací

Jako „čas inovací“ se dají v rámci značky Orient označit 90. léta minulého století. V té době, konkrétně v letech 1997 a 2000, se totiž společnost Orient pochlubila s inovovanými automatickými strojky.

Hodinky Orient v novém tisíciletí

V novém tisíciletí, konkrétně od roku 2001, se stala firma Seiko Epson hlavním akcionářem společnosti Orient. Úplné převzetí společnosti pod křídla Seiko Epson bylo dokončeno v roce 2009. Orient dnes funguje jako nezávislá, ale stoprocentní dceřiná společnost společnosti Seiko Epson, která je sama výrobcem mnoha hodinek značky Seiko. Zajímavostí však je, že Orient většinu svých komponentů vyrábí interně v Japonsku, tedy ne v zámořských továrnách.

Tip na závěr: Při pohledu na aktuální tržní nabídku značky Orient bychom upozornili zejména na hodinky Orient Mako a pánské hodinky Orient Automatic.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE