Nejlepší japonské hodinky? Toto jsou TOP 4 značky!

Japonské hodinky? Jednoznačně značka Casio!
Sdílejte
LinkedIn

Při pomyšlení na „kvalitu“ se naše mysl ihned zamyslí nad švýcarskými hodinkami. Když se ale řekne „historie“, přijdou nám na um japonské hodinky. Ne, že by hodinářské společnosti z jiných zemí neměli zajímavou a bohatou historii, ale ty japonské značky mají takzvaný specifický nádech. Tedy, alespoň z našeho pohledu. Proč? Po technologické stránce se zasloužili o mnoho prvenství, přičemž je doprovází příznačná japonská tradice.

Obsah článku

TOP japonské hodinky značek s bohatou historií

Z historického hlediska kraluje japonským hodinářským společnostem značka Seiko. Ta je však velmi poctivě následována dalšími hodinkovými velikány, jejichž začátky sahají nejen hluboko do minulého století, ale dokonce ještě hlouběji. Vybrali jsme proto 4 japonské značky, které vyrábějí podle nás ty nejlepší japonské hodinky.

Japonské hodinky Seiko

Počátky japonské značky Seiko: 1881/1924

Japonská značka Seiko datuje své počátky již v roce 1881. V těch dobách však vystupovala pod názvem Seikōsha. Dělo se tak konkrétně do roku 1923, kdy jim továrnu zničilo velké zemětřesení v Kantó. Mladý podnikatel Kintaro Hattori, který byl při jejím vzniku, se však nevzdal a hned o rok později pokračoval naplno v plnění svého snu. Nicméně, tentokrát již pod názvem Seiko. A zbytek jsou prvenství za prvenstvími. Za zmínku stojí zejména rok 1969, kdy spatřily světlo světa první bateriové, resp. quartzové hodinky na světě. Pokud vás zajímají další prvenství, přečtěte si o této japonské značce hodinek víc.

Legendární značka japonských hodinek - Seiko

Japonské hodinky Citizen

Počátky japonské značky Citizen: 1918

Když se bavíme o nejlepších japonských hodinkách, nemůžeme vynechat ani značku Citizen, jejíž portfolio je plné kvalitních kousků – jak pro dámy, tak pro pány. Společnost Citizen bychom popsali asi tolik, že produkuje obecně elegantně-sportovní hodinky. Samozřejmě, záleží to však na konkrétním modelu. Každopádně, značka Citizen je vysoce populární i kvůli svému autorizovanému solárnímu pohonu Eco-Drive. A když k němu přidáte odolné safírové sklíčka a různé extra funkce, dostanete skutečně vynikající hodinky.

Mezi průkopníky solárního pohonu hodinek patří japonské hodinky Citizen

Japonské hodinky Casio

Počátky japonské značky Casio: 1946

Další japonský gigant – nic víc, nic méně. Japonské hodinky Casio jsou fantastické v mnoha oblastech. Většina z nich je mimořádně odolná a několik se vyznačují přívětivou cenou, která by vás nemusela zruinovat. V nabídce značky Casio najdete především sportovněji kousky, ale natrefit můžete i na vysoce žádané retro modely. Rovněž v souvislosti se společností Casio nám nedá nezmínit i rok 1974, kdy tato japonská značka představila světu první digitálky na světě (Casiotron).

Japonské hodinky? Jednoznačně značka Casio!

Japonské hodinky Orient

Počátky japonské značky Orient: 1901/1950

Součástí velké čtyřky japonských hodinek je i značka Orient. Založena byla sice „až“ v roce 1950, ale její začátky související s tokijským obchodem Yoshida Watch Shop sahají již do roku 1901. V současnosti je vlastněna společností Seiko Group.

Kterou značku si vybrat?

To záleží na tom, co konkrétně hledáte. Pokud máte zájem o odolné kousky se sportovním nádechem, správnou volbou bude nepochybně značka Casio. V případě, že chcete kvalitní potápěčské nebo elegantně-sportovní hodinky, viz nabídku značky Citizen. A když náhodou hledáte něco, co nebude působit ani jen trošku nudně, jděte do hodinek Orient. A abychom nezapomněli, pokud máte zájem o hodinky se skutečně bohatou historií, vaše požadavky určitě naplní japonská značka hodiniek Seiko. Na závěr však musíme dodat, že všechny námi zmíněné společnosti vyrábějí takové japonské hodinky, které splňují všechny předpoklady na to, aby se z vás stal ten nejspokojenější zákazník.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE