TOP 10: Nejdražší hodinky na světě

Jedny z nejdražších hodinek na světě v hodnotě 25 milionů eur - Breguet Grande Complication Marie-Antoinette
Sdílejte
LinkedIn

Znáte nejdražší hodinky na světě? Připravili jsme pro vás seznam, díky němuž je najdete na jednom místě. V době, jejíž tempo zčásti diktuje minimalismus, jsou drahé hodinky v mnoha případech vytlačované z výsluní do pozadí. Paradoxně, jednoduchý styl oblékání, resp. módních doplňků, je zrcadlem zrychlené konzumní doby.

V důsledku toho často vídáme na dámských zápěstích například hodinky Michael Kors a na pánských zase například hodinky MVMT. Tedy produkty značek, které se netají cenovou dostupností. Tím však určitě nechceme podobně minimalistické modely zatracovat. Sice jim v mnoha ohledech fandíme, ale máme za to, že fanouškovskou pozornost si zaslouží i nejdražší hodinky světa.

Obsah článku

Toto jsou nejdražší hodinky na světě

Na zajímavý seznam nejdražších hodinek na světě, který najdete společně s orientačními cenami v následujících řádcích, jsme natrefili prostřednictvím webu wealthygorilla.com. V jednom z jeho článků je uvedená tato desítka:

10. Patek Philippe Ref. 1527

Orientační cena: 4,7 milionů eur

Zajímavost: Tento model patřící mezi nejdražší hodinky na světě sestává z více než 20 různých cenných kamenů, přičemž je vyrobený z 20 karátového růžového zlata.
Nejlevnější kousek mezi nejdražšími hodinkami na světě - Hodinky Patek Philippe z růžového zlata
Zdroj: http://miyajitech.com/

9. Patek Philippe Ref. 1518 v provedení nerezové oceli

Orientační cena: 9,1 milionů eur

Zajímavost: Tyto hodinky, patřící do limitované čtyřdílné edice jedné série, jsou vyrobené z prvotřídní nerezavějící oceli.

8. Paul Newman Rolex Daytona

Orientační cena: 14,7 milionů eur

Zajímavost: Unikátní „Rolexky“ spojené se jménem legendárního herce Paula Newmana, který miloval motoristický sport (proto Daytona). Jeho manželka mu je darovala, aby ocenila jeho vášeň.
Mezi fanoušky hodinek patřil i hollywoodský herec Paul Newman. Unikátní hodinky Rolex Daytona s jeho jménem patří mezi nejdražší hodinky na světě

7. Jacob & Co. Billionaire Watch

Orientační cena: 15 milionů eur

Zajímavost: Jedny z celosvětově nejdražších hodinek, Jacob & Co. Billionaire Watch, jsou vyrobené z 260 karátového diamantu broušeného smaragdem.

6. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication

Orientační cena: 20 milionů eur

Zajímavost: Hodinky Patek Philippe Henry Graves byly zkonstruované pro bohatého amerického bankéře se jménem Henry Graves. Nebeský graf na nich je inspirovaný noční oblohou nad Henryho domem v New Yorku.

5. Chopard 201-Carat Watch

Orientační cena: 20,8 milionů eur

Zajímavost: Nejen 163 karátů bílých a žlutých diamantů, ale i 15 karátový růžový diamant, 12 karátový modrý diamant a 11 karátový bílý diamant zdobí hodinky Chopard 201-Carat Watches.

4. Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette

Orientační cena: 21,7 milionů eur

Zajímavost: Hodinky Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette s 576 diamanty byly darované královně Alžbětě II. k jejím 60. narozeninám.

3. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette

Orientační cena: 25 milionů eur

Zajímavost: Tyto překrásné kapesní hodinky byly údajně objednané „exláskou“ francouzské královny Marie Antoinetty. Jejich výroba prý trvala neuvěřitelných 40 let.

2. Graff Diamonds The Fascination

Orientační cena: 33,4 milionů eur

Zajímavost: Unikátní hodinky Graff Diamonds The Fascination zaujmou 152,96 karáty bílých diamantů a 38,13karátovým odnímatelným diamantovým prstenem.

Druhé nejdražší hodinky na světě - Graff Diamonds The Fascination
Zdroj: https://www.forbes.com/

1. Nejdražší hodinky na světě – Graff Diamonds Hallucination

Orientační cena: 45,9 milionů eur

Zajímavost: Titulem „nejdražší hodinky světa“ se pyšní hodinky Graff Diamonds Hallucination. V souvislosti s nimi stojí za zmínku zejména 110 karátů vzácných barevných diamantů různých výbrusů a povrchových úprav a také jedinečný platinový náramek.

Unikátní hodinky se šílenou cenovkou. To jsou nejdražší hodinky na světě Graff Diamonds Hallucination
Zdroj: https://www.hushhush.com/

Závěr

Takže, které z desítky nejdražších hodinek na světě upoutaly vaši pozornost nejvíce? Těžko posoudit, že? Každopádně, nejde o žádné kousky cenově dostupných hodinek z aktuální tržní nabídky. Na druhé straně, musíme uznat, že ciferníky modelů Patek Philippe Ref. 1527, resp. Ref. 1518 nám do jisté míry připomněly hodinky z edice Luna od značky Zeppelin. Možná právě s nimi na vašem zápěstí se můžete za přijatelnou cenu cítit jako s nejdražšími hodinkami na světě.

Tip na závěr: Prohlédněte si i další nejdražší hodinky na světě, resp. druhou desítku.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE