TOP 10: Nejdražší hodinky na světě

Jedny z nejdražších hodinek na světě v hodnotě 25 milionů eur - Breguet Grande Complication Marie-Antoinette
Share on facebook
Sdílejte
Share on linkedin
LinkedIn

Znáte nejdražší hodinky na světě? Připravili jsme pro vás seznam, díky němuž je najdete na jednom místě. V době, jejíž tempo zčásti diktuje minimalismus, jsou drahé hodinky v mnoha případech vytlačované z výsluní do pozadí. Paradoxně, jednoduchý styl oblékání, resp. módních doplňků, je zrcadlem zrychlené konzumní doby.

V důsledku toho často vídáme na dámských zápěstích například hodinky Michael Kors a na pánských zase například hodinky MVMT. Tedy produkty značek, které se netají cenovou dostupností. Tím však určitě nechceme podobně minimalistické modely zatracovat. Sice jim v mnoha ohledech fandíme, ale máme za to, že fanouškovskou pozornost si zaslouží i nejdražší hodinky světa.

Obsah článku

Toto jsou nejdražší hodinky na světě

Na zajímavý seznam nejdražších hodinek na světě, který najdete společně s orientačními cenami v následujících řádcích, jsme natrefili prostřednictvím webu wealthygorilla.com. V jednom z jeho článků je uvedená tato desítka:

10. Patek Philippe Ref. 1527

Orientační cena: 4,7 milionů eur

Zajímavost: Tento model patřící mezi nejdražší hodinky na světě sestává z více než 20 různých cenných kamenů, přičemž je vyrobený z 20 karátového růžového zlata.
Nejlevnější kousek mezi nejdražšími hodinkami na světě - Hodinky Patek Philippe z růžového zlata
Zdroj: http://miyajitech.com/

9. Patek Philippe Ref. 1518 v provedení nerezové oceli

Orientační cena: 9,1 milionů eur

Zajímavost: Tyto hodinky, patřící do limitované čtyřdílné edice jedné série, jsou vyrobené z prvotřídní nerezavějící oceli.

8. Paul Newman Rolex Daytona

Orientační cena: 14,7 milionů eur

Zajímavost: Unikátní „Rolexky“ spojené se jménem legendárního herce Paula Newmana, který miloval motoristický sport (proto Daytona). Jeho manželka mu je darovala, aby ocenila jeho vášeň.
Mezi fanoušky hodinek patřil i hollywoodský herec Paul Newman. Unikátní hodinky Rolex Daytona s jeho jménem patří mezi nejdražší hodinky na světě

7. Jacob & Co. Billionaire Watch

Orientační cena: 15 milionů eur

Zajímavost: Jedny z celosvětově nejdražších hodinek, Jacob & Co. Billionaire Watch, jsou vyrobené z 260 karátového diamantu broušeného smaragdem.

6. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication

Orientační cena: 20 milionů eur

Zajímavost: Hodinky Patek Philippe Henry Graves byly zkonstruované pro bohatého amerického bankéře se jménem Henry Graves. Nebeský graf na nich je inspirovaný noční oblohou nad Henryho domem v New Yorku.

5. Chopard 201-Carat Watch

Orientační cena: 20,8 milionů eur

Zajímavost: Nejen 163 karátů bílých a žlutých diamantů, ale i 15 karátový růžový diamant, 12 karátový modrý diamant a 11 karátový bílý diamant zdobí hodinky Chopard 201-Carat Watches.

4. Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette

Orientační cena: 21,7 milionů eur

Zajímavost: Hodinky Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette s 576 diamanty byly darované královně Alžbětě II. k jejím 60. narozeninám.

3. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette

Orientační cena: 25 milionů eur

Zajímavost: Tyto překrásné kapesní hodinky byly údajně objednané „exláskou“ francouzské královny Marie Antoinetty. Jejich výroba prý trvala neuvěřitelných 40 let.

2. Graff Diamonds The Fascination

Orientační cena: 33,4 milionů eur

Zajímavost: Unikátní hodinky Graff Diamonds The Fascination zaujmou 152,96 karáty bílých diamantů a 38,13karátovým odnímatelným diamantovým prstenem.

Druhé nejdražší hodinky na světě - Graff Diamonds The Fascination
Zdroj: https://www.forbes.com/

1. Nejdražší hodinky na světě – Graff Diamonds Hallucination

Orientační cena: 45,9 milionů eur

Zajímavost: Titulem „nejdražší hodinky světa“ se pyšní hodinky Graff Diamonds Hallucination. V souvislosti s nimi stojí za zmínku zejména 110 karátů vzácných barevných diamantů různých výbrusů a povrchových úprav a také jedinečný platinový náramek.

Unikátní hodinky se šílenou cenovkou. To jsou nejdražší hodinky na světě Graff Diamonds Hallucination
Zdroj: https://www.hushhush.com/

Závěr

Takže, které z desítky nejdražších hodinek na světě upoutaly vaši pozornost nejvíce? Těžko posoudit, že? Každopádně, nejde o žádné kousky cenově dostupných hodinek z aktuální tržní nabídky. Na druhé straně, musíme uznat, že ciferníky modelů Patek Philippe Ref. 1527, resp. Ref. 1518 nám do jisté míry připomněly hodinky z edice Luna od značky Zeppelin. Možná právě s nimi na vašem zápěstí se můžete za přijatelnou cenu cítit jako s nejdražšími hodinkami na světě.

Tip na závěr: Prohlédněte si i další nejdražší hodinky na světě, resp. druhou desítku.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Share on facebook
Sdílejte

DALŠÍ Z KATEGORIE

Jedny z nejdražších hodinek na světě v hodnotě 25 milionů eur - Breguet Grande Complication Marie-Antoinette

TOP 10: Nejdražší hodinky na světě

Mezi nejdražší hodinky na světě patří kousky zvučných jmen. Skvělým příkladem jsou například hodinky Patek Philippe či Rolex. Vůbec nejdražší hodinky světa jsou ceněné na

Hledáte nejlepší hodinky na běhání? Poradíme vám s výběrem.

Jak vybrat nejlepší hodinky na běhání?

Nejlepší hodinky na běhání jsou ty, které dokonale vyhoví vašim požadavkům. Při koupi sportovních hodinek většinou rozhodují funkce jako GPS, měření tepu a podobně. Mezi

Scroll to Top