Hodinky Timex: Spojení evropského hodinářství a americké vynalézavosti

Hodinky Timex jsou populární zejména díky své dostupné ceně a nestárnoucímu designu
Sdílejte
LinkedIn

Timex je americká společnost, která od roku 1854 vyrábí nádherné, designové a odolné hodinky. V nabídce Timex naleznete různé nadčasové, praktické a cenově dostupné hodinky, které jsou vyrobeny v různých zajímavých edicích a kolaboracích. Poznejte digitální a ručičkové hodinky Timex blíže díky našemu článku.

Obsah článku

Retro digitální hodinky Timex Pacman

Hodinky Timex – historie

Timex má za sebou dlouhou historii. Původně se společnost jmenovala Waterbury Clock Company a vznikla v roce 1854 v Connecticutu. V roce 1941 ji koupil Thomas Olsen a přejmenoval ji na Timex. Později byla společnost pojmenována jako Timex Corporation, Timex Group BV a Timex Group US. První hodinky pod značkou Timex vznikly v roce 1950. Představovaly spojení evropského hodinářství a americké vynalézavosti.

Ze začátku však šlo o velmi levné hodinky. V roce 1896 dokonce vznikly jednodolarové kapesní hodinky Ingersoll Yankee. Společnost sklidila úspěch i během první světové války, kdy vytvořila první náramkové hodinky, které měly plátěný řemínek, luminiscenční ručičky a číslice čitelné i v noci. Společnosti Timex se také podařilo uzavřít dohodu s Walt Disney, v důsledku čehož vznikly první hodinky s Mickey Mousem.

Zajímavé edice hodinek Timex

Nejde jen o běžné ručičkové nebo digitální hodinky. Hodinky Timex jsou k dispozici v mnoha zajímavých edicích – například Timex Customize, Timex Expedition, Timex Waterbury, Timex Ironman, Timex Reissue, Timex X Peanuts, Timex Marlin, Timex American Documents, Timex Easy Reader, Timex Navi, Timex T8 či M79. Některé z nich si představíme blíže.

Hodinky Timex Ironman

Hodinky Timex Ironman patří do kategorie sportovních a fitness modelů. Byly navrženy tak, aby s vámi udržely krok. Nabízejí mnohé skvělé funkce, jako nastavení budíků, GPS navigaci, odpočítávání času, monitorování srdeční frekvence, určování časových pásem či bezkontaktní placení přes Timex Pay. Tyto hodinky nabízí také INDIGLO, což je systém nočního osvětlení hodinek, při kterém se používají elektroluminiscenční technologie. Kvůli pohodlí při sportu mají hodinky Timex Ironman pryskyřičný nebo silikonový náramek.

Hodinky Timex z edice Expedition

Hodinky Timex Expedition

Vydejte se na dobrodružství s hodinkami Timex Expedition. Jedná se o outdoorové hodinky, které můžete využít například při turistice. Zajímavostí je, že k jejich výrobě se používají ekologické materiály – například EKO kůže nebo recyklovaná textilie.

Hodinky Timex Waterbury

Tyto hodinky patří mezi stylové a funkční chronografy, které mají čistý a přehledný design. Také mají v sobě zabudované praktické stopky. Hodinky Timex Waterbury jsou:

  • cenově dostupné,
  • snadno čitelné,
  • nadčasové,
  • praktické,
  • spolehlivé.

Hodinky Timex Weekender

V tomto seznamu nesmí chybět ani ikonické hodinky Timex Weekender, které jsou čitelné, přehledné, odolné a mají podsvícený ciferník. Hodinky, které spadají do této edice, mají ideální velikost, jsou dostupné v různých barevných kombinacích a jsou vhodné pro jakoukoli příležitost.

Timex – hodinky pro každého

V nabídce společnosti Timex najdete nejen různé designové kousky, ale také odolné sportovní modely, inteligentní hodinky či hodinky s retro designem. Jelikož značka cílí na obě pohlaví, samozřejmostí jsou dámské i pánské hodinky Timex. A za zmínku stojí také skutečnost, že spolupráce s Walt Disney nebyla jediná. Portfolio značky zdobí také hodinky Timex v kolaboraci se Stranger Things, Space Invaders, Snoopy či Pac-Man. Nabídka je opravdu široká, a proto si v ní každý najde to své.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE