Hodinky Grand Seiko – jedinečný japonský smysl pro krásu

Vyšší level japonské kvality a dovednosti - hodinky Grand Seiko
Sdílejte
LinkedIn

Grand Seiko je luxusní japonská značka, která využívá k výrobě hodinek ty nejkvalitnější materiály. První hodinky Grand Seiko spatřily světlo světa už v roce 1960. Díky designu, kvalitě, preciznímu zpracování či přesnosti se právem označují jako luxusní a jedinečné.

Obsah článku

Hodinky Grand Seiko a jejich vznik

Japonské hodinky Grand Seiko mají velice zajímavou historii. Před rokem 1960 lidé věřili, že nejkvalitnější hodinky jsou ty švýcarské, přičemž japonské byly považovány za podřadné. Kintaro Hattori, zakladatel Seiko, věděl, že je schopen vytvořit hodinky, které budou těm švýcarským konkurovat. Přestože Kintaro měl zkušenosti s výrobou hodinek, stále tomu něco chybělo. V roce 1960 však vytvořil první hodinky Grand Seiko, které dodnes zhmotňují přesnost, čitelnost, odolnost a nádherný design.

Zakladatel značky Seiko - Kintaro Hattori

O čtyři roky později byly představeny první japonské náramkové hodinky Grand Seiko Self-Dateter, které měly kalendář, stopky a voděodolnost zvýšenou na úroveň 50 metrů. Jelikož o maximální spokojenosti výrobce se stále nedalo mluvit, v roce 1967 vznikl model 44GS, který byl charakteristický svým jedinečným vzhledem. Podobný design se totiž používá dodnes. I proto mají všechny hodinky Grand Seiko stejný lesk a šarm.

Zajímavost: Roky 1967 a 1968 jsou pro Grand Seiko hodně významné. V té době vznikly první automatické hodinky Seiko Grand Automatic 62GS. Zajímavostí je také skutečnost, že první dámské hodinky Grand Seiko 19GD vznikly v letech 1968 až 1973.

3 hlavní principy designu hodinek Grand Seiko

Hodinky Grand Seiko mají jedinečný design, který se zakládá na třech hlavních principech.

  • Princip 1 udává, že hodinky musí mít rovné plochy a dvourozměrné křivky.
  • Princip 2 říká, že rovné plochy pouzdra, ciferníku a ručiček by měly být co nejširší.
  • Princip 3 je založen na tom, že každý povrch by měl mít zrcadlový efekt.

9 designových prvků hodinek Grand Seiko

Hodinky Grand Seiko jsou charakteristické 9 prvky, které jim dodávají jedinečnou japonskou přitažlivost. Těchto devět prvků mluví například o tom, jaký má být úhel pouzdra či tvar ciferníku. Každý aspekt pouzdra hodinek je navržen tak, aby odrážel i sebemenší paprsek světla. Kromě toho mají hodinky Grand Seiko ploché ciferníky a polozapuštěnou korunku do pouzdra, aby se pohodlně nosily na zápěstí.

Hodinky Grand Seiko Automatic 62 GS
Zdroj: https://wristreview.com/

Hodinky Grand Seiko v současnosti

V současnosti můžete na trhu nalézt různé modely hodinek Grand Seiko. Všechny z nich hrdě reprezentují hlavní zásady, které celá společnost Seiko zastává, a to:

  • přesnost,
  • čitelnost,
  • spolehlivost.

Jedná se skutečně o luxusní hodinky, které mohou konkurovat například i renomovaným „Rolexkám“. Mohou se totiž pyšnit svojí kvalitou, špičkovým propracováním a neuvěřitelně nadčasovým designem. Přestože modely Grand Seiko primárně cílily na pánské publikum, v současnosti na trhu naleznete i mnohé luxusní dámské hodinky Grand Seiko.

Náš tip: Vyhledávané a velmi populární jsou modely Grand Seiko SBGX263 či Grand Seiko SBGV225.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE