- Hodinky Tissot jsou díky své cenové dostupnosti považovány za vstupní bránu do světa luxusních švýcarských hodinek.
- Marketing společnosti Tissot těží z kombinace kvality a pokrokových inovací, které stojí na pevných základech dlouholeté hodinářské tradice.
- Značka Tissot učinila řadu průlomových kroků. Přinesla na trh první antimagnetické hodinky i první model s dotykovým displejem na světě.
Značka s puncem švýcarské kvality a spolehlivosti. Inovace navazující na dlouholetou tradici. Hodinky se prodávají ve více než 160 zemích. To je podpis, který Tissot nese již od poloviny 19. století. Vysoká kvalita značky byla opakovaně uznána ve světě sportu. Tissot byl jmenován oficiálním časoměřičem a partnerem NBA, Tour de France, MotoGPTM, mistrovství světa v šermu nebo ledním hokeji a mnoha dalších sportovních událostí. Jaký je příběh hodinek Tissot, které jsou dnes považovány za vstupní bránu švýcarské kvality?
Obsah článku
Zrod značky: Magický rok 1853
Pokud jste si někdy prohlédli ciferník hodinek Tissot zblízka, pravděpodobně vám neuniklo logo „Tissot 1853“. A tehdy to všechno začalo…
V roce 1853 spojili své síly klenotník Charles-Félicien Tissot a jeho syn, hodinář Charles-Émile. A založili dílnu Chs Tissot & Fils. Stalo se to ve švýcarském Le Locle. Katalog Tissot v té době obsahoval řadu kapesních hodinek a hodinek s řetízkem, většinou ve zlatých pouzdrech s bohatým zdobením. Kvalita značky byla již v té době všeobecně uznávaná a hodinky Tissot si získaly mnoho příznivců na mezinárodních výstavách a chronometrických soutěžích. Export do Spojených států a Ruska byl zahájen v 50. letech 20. století. Švýcarské hodinky Tissot se dokonce dostaly na ruský carský dvůr.
Náramkové hodinky a dámské kolekce Tissot
V roce 1907 postavila společnost Tissot v Le Locle velkou továrnu a zahájila sériovou výrobu kvalitních hodinek. První dámské hodinky Tissot spatřily světlo světa v roce 1910. Jednalo se o luxusní zlaté a platinové náramky vykládané diamanty. Krátce poté byly pánské hodinky Tissot vybaveny také praktickými řemínky. Stalo se tak mezi dvěma světovými válkami, čímž značka předběhla hodinářské trendy.
Úspěchy a milníky první poloviny 20. století
V roce 1930 spojila společnost Tissot své síly se společností Omega, aby se vzájemně posílily a nabídly svým zákazníkům ucelenou řadu švýcarských hodinek. Tento nový subjekt byl prvním švýcarským hodinářským sdružením v historii.
O tři roky později společnost Tissot zahájila inovativní marketingový plán, který zahrnoval mnoho pokrokových řešení pro nadcházející desetiletí. Kromě reklamních kampaní a bezplatné distribuce maloobchodních katalogů začala společnost Tissot své hodinky odlišovat. Zejména dámské kolekce byly velmi rozmanité. Hodinky Tissot s koženými řemínky byly určeny pro fyzickou aktivitu, modely s elegantními náramky byly vhodné pro formální příležitosti a zlaté náramky se hodily k večerním šatům. Pánská klientela se v té době již těšila z chronografů a automatických hodinek.
Ikonické modely
Krátce po fúzi se společností Omega uvedla značka na trh revoluční model Tissot Antimagnétique – první antimagnetické hodinky na světě.
V 50. letech 20. století přinesl Tissot do hodinářského světa další ikonické hodinky. Pod označením Tissot Navigator se objevily první sériově vyráběné hodinky s 24 časovými pásmy.
100 let na trhu a další inovace
V roce 1953 oslavily hodinky Tissot sté výročí. Značka však ve své bohaté hodinářské historii neustrnula a přicházela s dalšími progresivními řešeními. V 60. a 70. letech 20. století to byly první kolekce pro teenagery, které obsahovaly mimořádně originální modely. Značka také otevřela dveře novým syntetickým materiálům, které se v hodinářství používají jen málo, což jí umožnilo vyrábět barevné a zábavné hodinky.
Ikonické modely
V roce 1971 uvedl výrobce na trh hodinky Tissot Astrolon, známé také jako IDEA 2001. Byly to první plastové mechanické hodinky na světě.
V 80. letech minulého století na sebe značka upozornila hodinkami Tissot RockWatch vyrobenými z alpské žuly. O rok později přišla inovace v podobě duálního – analogového a digitálního zobrazení času. Takovou výbavu dostaly hodinky Tissot RockWatch Two Timer.
Krátce poté byly na trh uvedeny jedinečné perlové hodinky Tissot Pearl Watch a dřevěné hodinky Tissot Wood Watch.
Hodinky Tissot na přelomu tisíciletí
Koncem 90. let v sortimentu Tissot převládaly dámské a sportovní hodinky se stále dokonalejšími funkcemi. V tomto období se společnost stala také oficiálním časoměřičem několika sportovních událostí. Za všechny jmenujme například MS v ledním hokeji nebo MS v cyklistice.
Ikonické modely
Hodinky Tissot T-Touch z roku 1999 se staly ikonou přelomu tisíciletí. Byly to první dotykové hodinky na světě a společnost Tissot je vytvořila jako chytrou reakci na mimořádný potenciál dotykových displejů v digitálním světě.
Další světovou novinkou z dílny Tissot byl model T-Touch Expert Solar poháněný solární energií. Světlo trhu spatřil v roce 2014.
Značka Tissot se dodnes drží svého kréda „Inovace založená na tradici“. Důkazem toho je mimořádně oblíbená kolekce Tissot Heritage. Zde najdete hodinky Tissot ve vintage designu inspirované významnými ikonami minulých let. Společnost Tissot je na svůj příběh právem hrdá.