Nejlepší evropské značky hodinek – 1. část

Mezi nejkvalitnější evropské značky hodinek patří určitě Vostok Europe
Sdílejte
LinkedIn

Evropské značky hodinek vynikají modely s jemnou kvalitou a tradičním řemeslným zpracováním. Přestože status Mekky hodinářství si na starém kontinentu bezkonkurenčně drží Švýcarsko, hodinářský průmysl má své ikony i v mnoha dalších evropských zemích. Například jemným hodinářským uměním se proslavilo Německo. A zajímavostí je, že jedna renomovaná evropská společnost má svůj původ v Rusku. V první části našeho seriálu o nejlepších evropských značkách hodinek se tedy podíváme nejen do Švýcarska a Německa.

Obsah článku

Evropské značky hodinek: Švýcarsko

Asociaci mezi Švýcarskem a kvalitními hodinkami má vytvořenou i laik. Centrem švýcarského hodinářství je Ženeva, v širším pojetí část mezi Ženevou a Basilejí. Tato města jsou také dějištěm těch nejvýznamnějších hodinářských výstav.

Zenith

Začněme švýcarským luxusem. Společnost Zenith byla založena v roce 1865 v Le Locle a v současnosti se chlubí statusem jednoho z nejstarších nepřetržitě fungujících hodinářů světa. V roce 1999 ji pod svá křídla vzal koncern LVMH. Hodinky Zenith jsou proslulé převahou kvality nad kvantitou a vysokou přesností. Představují ideální volbu pro náročné nositele, kteří chtějí vyniknout v davu. Cena za švýcarskou kvalitu se v tomto případě pohybuje v řádu desítek tisíc korun.

Omega

Na švýcarském trhu ještě nějakou dobu zůstaneme. Značka Omega začala prodávat své chronometry již v roce 1848 jako malá hodinářská dílna v Le Chaux de Fonds. O kvalitě hodinek Omega svědčí i to, že značka je oficiálním časoměřičem různých sportovních událostí včetně olympijských her a spolupracuje s NASA. V dílně designérů společnosti Omega vznikají převážně luxusní a sportovní modely vybavené nejmodernějšími technologiemi. Ceny se pohybují v desítkách tisíc korun.

Hodinky Omega patří k nejlepším evropským značkám hodinek

Mido

Luxusní, ale zároveň cenově dostupná švýcarská značka. Hodinky Mido se na trhu objevily těsně po skončení válečných let. Značku založil v roce 1918 Georges G. Schaeren ve slavné Le Locle. Výrobce si zachovává typickou švýcarskou kvalitu, kterou chytře propojuje s inovacemi a vkusným designem. Inspirací pro kolekce jsou často významná architektonická díla jako římské Koloseum, Royal Albert Hall či budova Muzea vědy a umění v Singapuru. V nabídce naleznete primární mechanické hodinky s ručním nebo automatickým pohonem. Ceny se pohybují na úrovni od tisíců do desítek tisíc korun.

Evropské značky hodinek: Německo a Litva

Co se týče hodinářského umění, Německo je v těsném závěsu za Švýcarskem. Dá se říci, že čím je pro Švýcary Ženeva, tím je pro Němce Glashütte. Právě v tomto městě se zrodilo tradiční německé hodinářství a dnes zde sídlí největší saské značky.

NOMOS Glashütte

NOMOS Glashütte je klenotem německého hodinářského trhu. Značka vznikla v roce 1990 a během své krátké historie stihla získat desítky ocenění za design a kvalitu hodinek. Právě design inspirovaný školou Bauhaus je to, v čem hodinky NOMOS jednoznačně vynikají. Od roku 2014 vyrábí značka všechny komponenty strojků ve vlastních dílnách a vybavuje jimi většinu svých modelových řad. V portfoliu najdete vedle elegantních kousků také kvalitní sportovní hodinky. Ceny se pohybují v desítkách tisíc korun.

Vostok Europe

Populární hodinky Vostok Europe se vyrábějí v litevském městě Vilnius, ale vyznačují se pevnými ruskými kořeny. Původní firma Vostok vznikla v roce 1942 v Čistopoli. Po rozpadu bývalého Sovětského svazu se probudila iniciativa nabídnout mimořádně populární chronometry západnímu světu. Stalo se tak díky propojení Vostoku se závodem Koliz v roce 2003. Vznikly hodinky Vostok Europe, které se staly silnou konkurencí pro renomované evropské značky hodinek. Ve prospěch Vostoku hrála dobrá cenová dostupnost, vedle níž si tyto chronometry dokázaly udržet vynikající kvalitu. Jsou určeny náročným nositelům, nebojí se výrazných barev ani vzorů a zakládají si na odolnosti a preciznosti. Hodinky Vostok Europe koupíte již za několik tisíc korun.

Hodinky Vostok Europe v černém provedení

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE