Tyto netradiční hodinky vás zaujmou funkcemi i designem

Jaké netradiční hodinky najdeme v současné na trhu?
Sdílejte
LinkedIn

Zaujmout v hodinářském průmyslu, kde už bylo vymyšleno téměř vše, je bezpochyby složitý úkol. Výrobci hodinek navíc soustředí většinu svého úsilí na praktický design, jehož cílem je uspokojit velké procento uživatelů a v konečném důsledku maximalizovat prodej. Přesto i v tomto odvětví existují želízka v ohni, která byla předurčena k tomu, aby vyčnívala z davu. Pokud rádi prošlapáváte nevyšlapané cestičky, jistě vás zaujmou netradiční hodinky z našeho článku. Přinášíme vám tipy na modely, které v posledních desetiletích na hodinářském trhu suverénně zaujaly.

Obsah článku

Netradiční hodinky: Zaujmou funkcemi i designem

Návrháři hledající netradiční řešení pro svět hodinek mají v zásadě jen dvě možnosti. Zaujmout originálními funkcemi nebo neotřelým designem. Pravdou však je, že v době chytrých hodinek, které už dokáží téměř vše, je mimořádně obtížné vymyslet novou funkci a vsadit ji do tradiční hodinářské mechaniky. Proto se snahy hodinářů o originalitu primárně orientují na designové zpracování včetně netradičního zobrazování času.

Hodinky pro rybáře Casio Fishing Gear

Rybářské hodinky nejsou zrovna tradiční kategorií. S originální kolekcí, ušitou na míru milovníkům rybolovu, přišla svého času společnost Casio. Hodinky pro rybáře vynikaly režimem rybolovu, který sloužil pro posouzení vhodnosti konkrétního data a času pro chytání ryb. Hodinky také poskytovaly informace o fázi měsíce. Na současném trhu je těžší je najít, ale Casio jimi skórovalo do brány originálních funkcí.

Netradiční hodinky Casio z edice Fishing Gear ocení zejména rybáři
Zdroj: hodinkee.com

Originální design z dílny Storm

Storm je londýnská módní značka, která kromě hodinek nabízí také šperky a módní doplňky. Na trhu s hodinkami však boduje svými originálními, designově nekonvenčními modely. Netradiční hodinky z dílny Storm jsou moderní, futuristické a inovativní. Vynikají neobvyklými kombinacemi tvarů, barev a způsobů zobrazení času.

Vynalézavost designérů perfektně demonstrují hodinky Fibon-X s revolučním designem. Zakřivená ručička ukazuje čas naprosto přesně, ale jeho odečítání z ciferníku bude vyžadovat nějaký ten trénink. Naštěstí, hodinová ručička je tradičně rovná.

Transparentní hodinky Fossil Townsman

Americký výrobce Fossil se kromě hodinek zaměřuje také na módní doplňky. V hodinářském průmyslu má pověst výrobce módních hodinek při zachování slušné hodinářské kvality. Designéři vzdali hold pečlivému hodinářskému řemeslu edicí Townsman. Najdete v ní netradiční hodinky s transparentním ciferníkem, který umožňuje nahlédnout na složitou a pečlivě zpracovanou mechaniku strojku. Hodinky mají automatický pohon.

Hodinky Mr Jones Watches se smyslem pro humor

Londýn se zdá být kolébkou hodinářské extravagance. Právě zde sídlí originální výrobce hodinek Mr Jones Watches, jehož modely nelze přehlédnout. Filozofie značky je založena na přesvědčení, že hodinky dokáží mnohem víc než jen ukazovat čas. Návrháři se snaží nositele bavit a inspirovat. Využívají k tomu kreativitu a typický britský humor. Jejich hodinky vynikají originálními, často bohatě vybarvenými ciferníky i způsobem ukazování času.

Za všechny jmenujme mimořádně populární netradiční hodinky Cyclops, které mají místo ručiček černou obruč. Ta se postupně přesouvá mezi barevnými kruhy znázorňujícími jednotlivé hodiny. Výrobce hovoří o takzvaném „uvolněném měření času“, který vás nebude omezovat čísly. S těmito hodinkami totiž přesný čas odečtete jen stěží.

Hodinky značky Mr. Jones s originálními ciferníky

Designérské hodinky Philippe Starck

Možná jste už slyšeli o slavném francouzském architektovi a designérovi, který se vedle navrhování budov a interiérů proslavil také originálními předměty denní potřeby. Philippe Starck je tvůrcem židlí, zubních kartáčků a neobvyklých hodinek.

Jeho pravděpodobně nejslavnějším modelem jsou netradiční hodinky Philippe Starck O Ring Digi, které ani nevypadají jako hodinky. Jedná se o digitální hodinky, které zobrazují čas na displeji ve tvaru prstence. Zatímco hodina se zobrazuje jako číslo, minuty přibývají v segmentech. Jak čas plyne, segmenty vytvářejí kompletní kruh. Střed hodinek je transparentní.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE