Jaké jsou hodinky MVMT a tajemství jejich celosvětového úspěchu?

Jaké jsou hodinky MVMT?

Jak být stylový a vypadat cool, ale zároveň žít v rámci možností, které život mladého člověka nabízí? Přesně tuto otázku si dali zakladatelé značky módních doplňků MVMT, která změnila svět hodinek, ale zejména jeho vnímání ze strany takzvaných „mileniálů.“ Právě poptávka po stylových a moderně vypadajících módních doplňcích, které by „nezruinovalo“ peněženku mladých lidí, nedokázal být ze strany předních výrobců hodinek dostatečně uspokojen.

Hodinky MVMT a začátek jejich cesty za úspěchem
Nabídka hodinek od značek s mocnou hodinářskou tradicí, jakými jsou například Tissot, Citizen nebo Seiko, byla značně omezená. Cenovka hodinek byla často přemrštěných a design hodinek byl zastaralý a nemoderní. Právě proti těmto skutečnostem se rozhodli bojovat zakladatelé značky MVMT. Pokusili se tedy vytvořit stylové, moderní a minimalistické hodinky s přijatelnou cenou, které by dokonale vyhověly všem nárokům na módní doplněk pro generaci mladých lidí.

Zrod hodiniek MVMT

Hodinky MVMT navzdory svému obrovskému úspěchu relativně mladou značkou, protože její vznik datuje do roku 2013. Vznikla díky crowdfundingové kampaně na platformě Indiegogo, kde zakladatelé Jake Kassan a Kramer Laplante plevel na svůj start neskutečných 290 000 amerických dolarů.

Kromě výhodné ceny a designu, který vyhověl přesně tomu, co mladí lidé chtěli, stojí za obrovským celosvětovým úspěchem hodinek značky MVMT ještě dva neméně důležité fakta. Ten první byl, že zakladatelé rovnou věděli, jak a kde svou cílovou skupinu najít a oslovit. Značka naplno využila potenciál sociálních sítí, na kterých tráví cílová skupina mileniálů značné množství času. Čísla v podobě téměř 3,7 milionu fanoušků na
Facebooku a 1,1 milionu sledujících na Instagramu jsou zaručeně důkazem toho, jaké velké oblibě mezi mladými lidmi se tyto hodinky těší. Tím druhým faktem je to, že tvůrci rázně změnili způsob prodeje. Hodinky MVMT se tak staly první celosvětově známou značkou hodinek, která prodávala své produkty online přímo svému zákazníkovi a pomocí dalších prodejců, jako je tomu ve světě hodinek zvykem.

Hodinky MVMT jsou založeny na jednoduché myšlence – stylové hodinky by neměly zruinovat rozpočet.“

V roce 2016 se vize zakladatelů proměnila na skutečnost a světlo světa spatřily první hodinky pyšnící se logem MVMT. Jen pro zajímavost, logo této značky znamená zkratku anglického slova „movement„, které v překladu znamená pohyb. Právě toto slovo symbolizuje věci, které jsou stále v pohybu – lidi, čas, ale také pohybující se součástky přímo uvnitř hodinek.

MVMT Blacktop BT01-BB

Pouzdro: nerezová ocel, Barva pouzdra: černá, Ciferník: analogový, Barva ciferníku: šedá, Tvar hodinek: kulatý, Sklíčko: minerální
TOP

Hodinky MVMT a jejich populární modelové řady

Pánské hodinky MVMT Voyager

Jmenovitě můžeme zmínit tři modelové řady pánských hodinek MVMT, které se staly zhmotněním vize zakladatelů hodinek MVMT a vyrábějí se i do dnešních dnů. Jako první nepochybně stojí za zmínku hodinky MVMT Voyager, jejichž poznávacím znakem je minimalistický design a čistý ciferník dekorovaný dvěma vertikálními chronografickém budíky. Tvůrci se při návrhu těchto hodinek usilovali vyhovět požadavkům různých typů zákazníků, a proto jsou vyráběny ve více barevných provedeních a s různými typy řemínků. Velmi oblíbeným se stalo například provedení s řemínkem „shark mesh“, který dokonale doplňuje čisté a minimalistické linie těchto hodinek.

MVMT Voyager MV01-S2

Rozměry: 42 mm, Pohon: Quartz (baterie), Vodotěsnost: 100m (povrchové plavání), Pohlaví: pánské, Záruka: 24 měsíců
TOP

Pánské hodinky MVMT 40 Series

Hodinky MVMT z modelové řady “40 Series” staví svůj design především na přirozené eleganci. Tu jim dodává kvalitní kožený, kovový nebo shark mesh řemínek, který souvisí s vizuálně tradičnějším bez číselným ciferníkem. Ten je nabízen ve více barevných odstínech. Mezi nejstylovější modely rozhodně patří i hodinky MVMT MT01-BLBR s růžově zlatým pouzdrem a hnědým prošívaným řemínkem. Ty už na první pohled připomínají mnohem hodnotnější modely konkurenčních výrobců hodinek, přičemž se jejich cena v závislosti na prodejce pohybuje v hodnotě přibližně 2500 Kč.

Elegantní hodinky MVMT s koženým řemínkem

Hodinky MVMT MT01-BLBR
https://www.mvmtwatches.com/products/rose-gold-brown-leather?variant=7713818117

Pánské hodinky MVMT Chrono

Poslední modelovou řadou, kterou si v tomto přehledu představíme, jsou hodinky MVMT Chrono. Jak již samotný název modelové řady naznačuje, prioritním poznávacím znamením těchto hodinek jsou tři chronografickém budíky. Podkladem pro tyto budíky se stal čistý, ultra minimalistický ciferník, který je doplněn ukazatelem data v pravém dolním rohu. Ciferník je vyráběn ve více barevných provedeních, přičemž je možné vybrat si mezi čistě černým a šedým provedením nebo kontrastním bílým a modrým. Jak tomu bývá při hodinkách MVMT zvykem, i v modelové řadě Chrono lze vybírat mezi provedeními s různé typy řemínků. Nás především zaujal model MVMT Chrono MC01-GML, při kterém výrobci vsadili na zajímavou kombinaci černého ciferníku, modrých a černých ukazatelů a bledého koženého řemínku.

Jedny z nejpopulárnějších hodinek od MVMT - model Chrono s černým ciferníkem

Hodinky MVMT Chrono
https://www.instagram.com/p/B5tXRiUnN1g/

Hodinky MVMT sklidily mezinárodní úspěch, o čemž svědčí i tržby společnosti, které na začátku prodeje v roce 2016 dosáhly hodnoty 60 milionů amerických dolarů. To se tvůrcům podařilo i díky tomu, že nezapomněli na něžnější pohlaví, pro které vzniklo několik velmi úspěšných modelových řad a ty zaujaly dnes již pevné místo v nabídce hodinek MVMT. Stejně jako pánské modely si uchovávají typické minimalistické zpracování, jednoduché a čisté linie, ale zejména cenu, která přiměla tisíce žen ke koupi hodinek s ikonickým nápisem MVMT uprostřed ciferníku.

Není snadné vybrat jednu modelovou řadu dámských hodinek MVMT jako hlavního zástupce masivního portfolia
hodinek MVMT určených pro dámy. Nedá nám však neupřít pozornost například na modelovou řadu MVMT Bloom s téměř úplně čistým ciferníkem a jedním chronografovým budíkem. Za zmínku stojí také modelová řada MVMT Mod, která umí okouzlit svým atypickým ciferníkem. Ten sice není rovný, ale skládá se ze dvou částí. Jeho okraj je mírně vystouplý a vytváří tak efekt trojrozměrného zpracování ciferníku.

Krásne minimalistické hodinky od značky MVMT

Dámské hodinky MVMT-FR01-RGP

Předpovědět vývoj či odhadnout tempo budoucího růstu značky MVMT nijak nedokážeme. Nicméně, minimalistický trend, charakteristický svými jednoduchými a čistými tvary, je neustále na vzestupu. Nezbývá nám proto nic jiného, než se domnívat, že tato losangeleská značka se zapíše do historie jako silná společnost, která navždy změnila svět hodinek.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE