Víte, jaké by měly být kvalitní outdoorové hodinky?

Součástí povinné výbavy do přírody by měly být i kvalitní outdoorové hodinky
Sdílejte
LinkedIn

Jste zvyklí trávit velkou část pracovního či volného času venku, resp. někde v přírodě? V tom případě určitě víte, že základem je mít s sebou potřebnou výbavu. Ta však vůbec nekončí jen vhodnou obuví, náležitým oblečením a pitným režimem. V naší redakci jsme totiž toho názoru, že se vám hodí i kvalitní outdoorové hodinky. V následujících řádcích uvedeme hned několik důvodů, proč je tomu tak. A samozřejmě na závěr nezapomene ani na nějaké ty tipy na odolné turistické hodinky.

Obsah článku

Proč právě outdoorové hodinky?

Outdoorové hodinky mohou být velmi užitečným nástrojem – obzvláště když se nacházíte mimo domov či ve volné přírodě. Měly by být totiž:

Odolné

Ano, jsou to zejména pevná pouzdra a sklíčka odolná vůči poškrábání, což předurčuje náramkové hodinky na ustavičné outdoorové nošení. Vždyť na túře, při rybaření či stanování nejsou uklouznutí či pády ničím neobvyklým (i když to nikomu nepřejeme). Pokud dojde k nějakému nárazu hodinek, kvalitní outdoorový model by ho měl jednoznačně ustát.

Vodotěsné

Rovněž neobvyklými nejsou v rámci aktivit ve volné přírodě ani dešťové či sněhové přeháňky. V takovém případě jednoznačně potřebujete turistické hodinky s určitým stupněm vodotěsnosti. Zatímco hodinky s vodotěsností na úrovni 3 ATM by měly odolat dešti, na plavání budete potřebovat model s vodotěsností alespoň 10 ATM. Tato informace bude užitečná zejména pro rybáře, jejichž hodinky musí mít bez debaty vysoký stupeň vodotěsnosti.

Spolehlivé

Když se nacházíte mimo domov, poslední, co chcete je, aby vám vaše hodinky vypověděly službu. Právě proto vám doporučujeme, abyste vybírali z hodinek se spolehlivými pohony. Stejně důležitým faktorem jsou i materiály použité při výrobě. Opět doporučujeme hodinky, jejichž součástky podléhají přísným kritériím a vysoké kvalitě. Většinou jde o modely renomovaných výrobců, jakými jsou například Casio, Citizen, Garmin, Seiko, Victorinox a podobně. Pozornost si však zaslouží i outdoorové hodinky Suunto.

Užitečné

A v neposlední řadě, odolné hodinky určené pro outdoorové používání by měly být i užitečné. Užitečné podle toho, na jaké aktivity je plánujete používat. Pokud se chystáte na toulky lesem či celým světem, určitě oceníte GPS. Na druhé straně, pokud je vaším cílem zdolávání míst s extrémními teplotami, hodí se vám funkce teploměru. A v případě, že chcete z vašich outdoorových hodinek udělat sportovního asistenta, měli byste hledat modely s monitorováním srdeční frekvence. Z dalších užitečných funkcí můžeme zmínit například krokoměr, barometr či osvětlení hodinek.

Značka Casio se zaměřuje také na výrobu odolných outdoor hodinek
Zdroj: https://www.bushwalkingblog.com.au/

Naše tipy na kvalitní outdoorové hodinky

Jak jsme zmínili v samém úvodu tohoto článku, nezapomínáme ani na tipy na kvalitní outdoorové hodinky. Vybírali jsme je ze značek, které jsme zmiňovali o něco výše.

Odolné hodinky Casio G-Shock GW-3000M-4AER

Modelová řada G-Shock od společnosti Casio je již tradičně spojována s vysokou odolností. Samozřejmě, nejde o žádný mýtus. Právě naopak, modely ze zmiňované kolekce patří skutečně k těm nejodolnějším hodinkám, které můžete najít na trhu. My jsme pro vás vybrali kousek s produktovým označením GW-3000M-4AER. Jednou z jeho hlavních deviz je právě vysoká otřesuvzdornost, která spočívá i v odolném ocelovo-plastovém pouzdře. Disponuje však také stejně odolným gumovým páskem, vodotěsností 20 ATM, spolehlivým solárním pohonem, osvětlením či stopkami.

Alternativní tip: Odolné hodinky Casio Pro Trek – spolehlivý partner na cesty

Odolné outdoor hodinky Casio GW-3000M-4AER

Turistické hodinky Citizen Promaster Land BN4048-14X

V souvislosti s outdoorovými hodinkami by bylo hříchem speciálně nevyzdvihnout i turistické hodinky Citizen. Modely z portfolia této japonské značky vám dokáží dělat spolehlivého společníka jak na túrách, tak při různých outdoorových aktivitách. Dokazuje to i model s produktovým označením BN4048-14X, který je poháněný spolehlivým pohonem Eco-Drive. Jde o radiově řízené outdoorové hodinky s osvětlením a vodotěsností na úrovni 20 ATM. S takovým kouskem se v přírodě rozhodně neztratíte.

Japonské outdoor hodinky z edice Citizen Promaster Land

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE