Legendární hodinky Rolex nás získaly i díky edici Submariner

Legendární hodinky Rolex
Sdílejte
LinkedIn

Marně byste hledali mezi hodinkami značku, která rezonuje ve světě více než ikonická společnost Rolex. Legendární hodinky Rolex se během své více než 100leté historie postavily na pomyslný vrchol hodinek. Objevily se v mnoha filmech a reklamách, zaplnily plakáty a billboardy a rovněž je prezentovaly, resp. stále prezentují mnohé známé tváře z celého světa. V návaznosti na náš SERIÁL o největších hodinářských domech na světě jsme si proto řekli, že zvláštní řádky věnujeme i hodinkám Rolex.

Obsah článku

Hodinky Rolex – z Londýna na celosvětový piedestal

Ptáte se, co mají legendární švýcarské „Rolexky“ společného s Londýnem? Inu, z historického hlediska započaly svou pouť právě v této anglické metropoli. V roce 1905 totiž Hans Wilsdorf a Alfred Davis založili v Londýně společnost Wilsdorf and Davis. V rámci ní si už o tři roky později zaregistrovali označení Rolex jako značku svých hodinek. А od roku 1915 figuruje Rolex i v názvu společnosti, která dnes sídlí v Ženevě. Ano, právě odtud vystoupily hodinky Rolex na celosvětový hodinkový piedestal, přičemž se zařadily mezi TOP švýcarské hodinky.

Věděli jste, že v roce 2018 Forbes označil společnost Rolex jako 71. nejhodnotnější značku na světě? Kromě toho, v červnu 2019 se až tři modely patřící zmíněné švýcarské značce umístily v první desítce nejdražších hodinek na světě, které byly prodány v aukci. Cena hodinek Rolex se vyšplhala na závratná čísla.

Hodinky Rolex a detail na korunku hodinek

Hodinky Rolex v současnosti

I přesto, že hodinářský trh je v současnosti mimořádně pestrý, hodinky Rolex z něj svým způsobem vyčnívají. Značka Rolex totiž nabízí široký sortiment modelů od profesionálních po klasické hodinky, které vyhovují jakémukoliv zápěstí.

Ze známých edic hodinek Rolex můžeme zmínit například kolekce Datejust či Explorer. Naši redakci však nejvíce zaujaly hodinky Rolex Submariner.

Hodinky Rolex Submariner

Už v roce 1926 představila společnost Rolex první vodotěsné náramkové hodinky na světě – nesly označení Oyster. O něco později, konkrétně v roce 1953, nastal další technologický milník nejen ve společnosti Rolex, ale i v celém hodinářském průmyslu. Světlo světa spatřily hodinky Rolex Submariner – první náramkové hodinky, které byly vodotěsné do hloubky 100 m. Dnes dosahují modely z této ikonické kolekce vodotěsnosti až 300 m.

Zajímavost: Hodinkám Rolex Submariner jsou svými ciferníky v určitých ohledech podobné některé z modelů Seiko. Obdobné rysy lze pozorovat i na hodinkách Citizen.

Známá edice hodinek Rolex - Rolex Submariner

Klíčem k funkčnosti hodinek Rolex Submariner je jednosměrná otočná luneta s vroubkovanými hranami. Jejich pouzdro poskytuje vysoce přesný pohyb s optimální ochranou před vodou, prachem, tlakem a otřesy. Hodinky Rolex Submariner byly původně vytvořeny speciálně pro podmořský průzkum a potápění. V průběhu let se však ukázalo, že jsou rovněž skvělé i mimo vodu, a staly se tak symbolicky všestrannými hodinkami, které nosí nejen potápěči, ale i různí průzkumníci, sportovci, filmaři, výtvarníci a další lidé ve všech oblastech života.

Od svého vzniku v roce 1953 se hodinky Rolex Submariner neustále vyvíjely a zlepšovaly svou vodotěsnost, robustnost a funkčnost. Mimochodem, jejich pouzdro bylo nejdříve zvětšené z 38 mm na 40 mm. A v roce 2020 prošlo další obměnou, přičemž mu byl přidaný další milimetr navíc.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE