tříbrné digitální hodinky z edice Casio Vintage

Hodinky Casio Vintage

V hodinářském průmyslu je velmi málo masově prodávaných značek, které by dokázaly tak úspěšně těžit ze své minulosti. Jednou z nich však je rozhodně značka Casio, která již několik dekád válcuje trh s retro hodinkami z edice Vintage.

Obsah:

Z historie hodinek Casio Vintage

Za rok vzniku edice Vintage je v současnosti považován rok 1974. V tomto období značka uvedla své první digitální hodinky s názvem Casiotron. Vybaveny LCD displejem, který zobrazoval hodiny, minuty a vteřiny a dokonce šlo o historicky první hodinky, které byly vybaveny funkcí kalendáře. V 70., 80. a 90. letech minulého století se původní digitálky Casio přívlastkem „Vintage“ neoznačovaly, dnes se sem však řadí všechny retro hodinky, které kopírují design úspěšných modelů z minulosti. Některé modely ze současné nabídky jsou přesnou kopií původních modelů, další jsou zase retro designem inspirovány, ovšem zasazeny do kontextu současných trendů. Nesmrtelnými se staly zejména zlaté digitální hodinky s jednoduchým LCD displejem, které jsou po designové stránce téměř k nerozeznání od svých předchůdců. V současnosti se hodinky Casio Vintage rozdělují do 4 hlavních kolekcí. Patří sem kolekce Iconic, Mini, Round a Edgy.

Kolekce hodinek z edice Casio Vintage

Kolekce Casio Vintage Iconic

Nejúspěšnější a nejznámější modely z edice Vintage se nacházejí právě v kolekci Iconic. Mezi nejpopulárnější modely z této kolekce patří unisex zlaté digitálky Casio Vintage A159WGEA-1EF, popřípadě další zlatý model s označením A168WG-9EF. V kolekci Iconic si ovšem nevyberou jen příznivci zlaté barvy. Retro digitálky, kopírující design svých slavných předchůdců, jsou dostupné také v černé a stříbrné barvě. Hodinky se mohou lišit také zbarvením svého ciferníku a provedením řemínku. Popularitu získávají také kousky s označením A1000, které patří mezi nejčerstvější členy kolekce Iconic. Jejich design ocení zejména dámy, jelikož jsou kromě standardní zlaté a stříbrné, dostupné i v populárním růžovo-zlatém barevném provedení.

Kolekce Casio Vintage Mini

Kolekci Mini si oblíbily zejména dámy. Hlavním důvodem je, že hodinky Casio Vintage z této kolekce kombinují originální retro design jiných modelů spolu s menšími rozměry. Ciferník hodinek je oblejší a v nabídce je možno nalézt i modely s koženými, případně shark mesh řemínky. Kromě klasické zlaté, stříbrné a černé, lze narazit i na modely v populárních odstínech pudrových barev.

Nepřehlédněte: Digitální hodinky a jejich celosvětově úspěšná pouť

Kolekce Casio Vintage Round

Jak už název napovídá, hlavním tahákem hodinek z kolekce je oblý ciferník. Hodinky Casio Vintage z kolekce Round kombinují standardní vizuál jiných náramkových hodinek a dobře známý retro design. Hodinky Casio Vintage Round bychom zejména kvůli svým větším rozměrům (ve srovnání s modely z jiných kolekcí) doporučili zejména pánům.

Kolekce Casio Vintage Edgy

Ty největší retro taháky se skrývají v poslední z kolekcí s označením Casio Vintage Edgy. Jak už opět název napovídá, jejich hlavním poznávacím znamením je výrazně hranatější tvar pouzdra v porovnání s jinými modely. To ovšem není vše, co kolekce Casio Vintage Edgy nabízí. Největší vyznavači retro stylu jistě ocení hodinky s kódovým označením začínajícím na A100. Tyto jsou inspirovány ikonickým modelem Casio F-100, který bude fanouškům filmu Vetřelec dobře znám. Jejich poznávacím znamením je kromě hranatého pouzdra také čtveřice funkčních tlačítek umístěných na ciferníku hodinek. Srdce fanoušků let minulých zaplesají i při pohledu na hodinky Casio CA-53W, které rovněž odkazují na slavný model hodinek z minulosti. Konkrétně se jedná o hodinky Casio CA-50 s kalkulačkou, který na své ruce nosil Marty z filmu Návrat do budoucnosti. V rámci kolekce Casio Vintage Edgy nesmíme zapomenout ani na hodinky AQ-230A, které kombinují analogové a digitální hodinky či modely B650W s výrazným LCD displejem.

Zlaté digitální hodinky Casio Vintage

Jelikož retro styl nabíral za poslední roky na obrovské popularitě, hodinky z kolekce Casio Vintage najdou své místo nejen ve sbírkách pamětníků, ale také na zápěstích vyznavačů aktuálních módních trendů. Jejich design je nestárnoucí, což potvrzuje již více než 40letá pouť digitálních hodinek Casio. Výhodou digitálek od Casio je také jejich příznivá cena a precizní zpracování, které je pro japonské výrobce hodinek příznačné. Ať už jste fanoušek retra nebo vyznavač aktuálních trendů, minimálně jedny hodinky z kolekce Vintage u vás nesmí chybět!

Pokud už jste majitelem některého z modelů Casio Vintage, nápomocný vám jistě bude náš manuál na nastavení času pro hodinky z této edice > Jak nastavit čas v hodinkách Casio Vintage? Přehledný manuál s obrázky.

Nejnovší články z magazínu