Digitální hodinky a jejich celosvětově úspěšná pouť

Digitální hodinky od Casio v moderním provedení
Sdílejte
LinkedIn

Náramkové hodinky, jak je známe dnes, musely urazit pořádný kus cesty, aby získaly svou současnou podobu. Skvělým příkladem tohoto tvrzení jsou také takzvané smartwatches, resp. chytré hodinky. O podobných výdobytcích se totiž lidem kdysi ani nesnilo. Naopak na trhu upoutaly pozornost různé herní hodinky či hodinky s kalkulačkami. Všechny však měly jeden společný rys – šlo o digitální hodinky. Jejich celosvětově úspěšná pouť byla odstartována už v roce 1972.

Samozřejmě, první digitální hodinky nebyly zpočátku vybaveny hrami či kalkulačkou. Ale už samotný digitální displej byl zhruba před 50 lety úžasným pokrokem.

Obsah článku

První digitální hodinky již v roce 1972

Když už jsme je zmínili o něco výše, nemůžeme se u nich nezastavit. Úplně prvními digitálkami, které se kdy dostaly na trh, byly hodinky Hamilton Pulsar P1. Lidé napříč celým světem se mohli s nimi poznat už v dubnu 1972. V té době je doprovázela cenovka 2 100 dolarů. Její výška byla způsobena nejen převratným LED displejem, ale rovněž i 18karátovým zlatem, které je zdobilo.

Zlaté digitální hodinky Hamilton Pulsar P1

Zajímavost: Hodinkám Hamilton Pulsar P1 přidala na renomé i skutečnost, že podobný model se stal hodinkami Jamese Bonda ve filmu Live and Let Die.

Digitální hodinky s kalkulačkou již o 4 roky později

Na první digitální hodinky na světě velmi rychle navázala společnost Seiko. V roce 1973 totiž představila svůj první digitální model s označením 06LC. Výrobce průkopnického kousku P1 se však nenechal zahanbit a už za 4 roky od uvedení prvních digitálních hodinek na trh představil jedny z prvních hodinek s kalkulačkou. Můžete je znát pod názvem Hamilton Pulsar Calculator Watch. Jejich tlačítka byla tak malá, že se dala ovládat jen speciálním příslušenstvím.

Výše zmiňovaný problém dokázala vyřešit společnost Casio, která se ve světě proslavila nejen klasickými digitálkami, ale také hodinkami s kalkulačkou. V souvislosti s tím stojí za zmínku model C-80 Calculator Watch ze začátku 80. let. Uživatele lákal jak pohodlným ovládáním, tak i přijatelnou cenovkou.

Takto vypadal model C-80 s kalkulačkou od Casio:

Další zajímavé digitální hodinky

Nehledě na hodinky s kalkulačkou však stojí za vaši pozornost i další digitální hodinky, které jsou z historického hlediska náramně zajímavé. Vděčíme za ně zejména japonským značkám:

  • 1980 – Herní digitální hodinky Casio Game-10 s legendární hrou Space Invaders.
  • 1982 – Digitální hodinky Seiko TV Watch umožňující sledovat TV na malé modro-šedé LCD obrazovce.
  • 2002 – Digitální hodinky Casio Wrist Camera s integrovaným fotoaparátem, který dokázal pořizovat šedé fotografie o rozměrech 120 x 120 pixelů.

Retro digitální hodinky současnosti

Co se týče všeobecného pojetí digitálních hodinek, jsou populární i v současnosti. Může za to zejména společnost Casio. Právě japonský gigant má totiž ve své nabídce mnohé retro digitální hodinky. A i když veřejnost stále více volá po chytrých hodinkách, sebevědomě můžeme prohlásit, že digitální hodinky budou na trhu do té doby, dokud o ně bude zájem.

Náš tip na pánské digitální hodinky: Model GW-M5610-1ER z populární edice G-Shock.

Náš tip na dámské digitální hodinky: Zlaté retro digitálky A168WG-9EF vhodné pro obě pohlaví.

Populární digitální hodinky Casio Vintage

Tip na závěr: V široké nabídce hodinek Casio naleznete také dětské digitální hodinky různých barevných provedení.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE