Řemínek na hodinky? Ukážeme vám ty nejpopulárnější

Znáte všechny druhy řemínků na hodinky?
Sdílejte
LinkedIn

Od doby, co se staly řemínky a náramky stabilní součástí hodinkového průmyslu, je výběr náramkových hodinek přirozeně podřízený i jim. Jinak řečeno, je logické, že zatímco praví elegáni nejraději sahají po kožených řemíncích, tak sportovci upřednostňují odolnější typy – například gumové či silikonové řemínky. To jsme však zmínili jen hrstku z toho, co je možné zakoupit na trhu. Řemínků a náramků je podstatně více. Jaký řemínek na hodinky si tedy vybrat? Ukážeme vám ty nejpopulárnější.

Obsah článku

Nejpopulárnější řemínky na hodinky

Mezi obecně nejpopulárnější řemínky na hodinky bezesporu patří ty kožené a ocelové. Nicméně, i tyto dvě kategorie můžeme rozvětvovat. Zatímco kožený řemínek na hodinky může být vyroben z různých druhů kůže a podléhat různým barvám a způsobem prošití, ocelový náramek na hodinky se dále rozděluje například na Oyster, Shark Mesh či Jubilee. Vezměme to ale pěkně popořadě.

Kožený řemínek na hodinky

Kožený řemínek na hodinky obvykle vidíme nejčastěji u pánů. Samozřejmě, ničím neobvyklým není ani v případě dámských modelů, ale faktem je, že je obvyklejší v rámci pánských hodinek. Je totiž perfektní volbou k oblekům a společenským, resp. elegantním outfitům. Jak jsme již výše naznačili, mezi jeho nesporné výhody patří skutečnost, že je na trhu k dispozici v mnoha barevných provedeních a s různými způsoby prošití. Kromě toho, dokáže komfortně obepnout zápěstí, díky čemuž se velmi dobře nosí. Koneckonců, samotná kůže je na dotek nesmírně příjemná.

Na druhé straně, jeho nevýhody se mohou projevit v teplejším počasí, kdy se pod ním může potit zápěstí. Navíc vyžaduje pravidelnou péči. Když mu ji však budete věnovat, bude vás během dlouhých let příjemně zahřívat na zápěstí.

Kožený řemínek na hodinky je elegantní volbou

Ocelový náramek na hodinky

Rovněž oblíbenými jsou i ocelové náramky na hodinky. Co se týče jejich obecnějších atributů a charakteristik, jsou podstatně těžší než výše zmiňované kožené řemínky. Sice od nich nemůžete očekávat, že vás budou příjemně hřát na zápěstí jako kůže, ale během horkých letních dnů mohou mít zcela opačný efekt. Nebude se vám pod nimi potit ruka a ještě k tomu vám příjemně ochladí zápěstí. Co je však důležitější, ocelové náramky patří k těm nejodolnějším a zároveň nejlépe udržovatelným. Budou vám tak ochotně sloužit pořádně dlouhou dobu.

Mezi nejpopulárnější typy ocelových náramků patří:

  • Oyster – na trh ho uvedla ještě v první polovině 20. století společnost Rolex. Poznáte ho díky široké středové části a silnému třídílnému spojení, což je přetavené do jeho vysoké odolnosti.
  • Shark Mesh – odolný, pevný a zároveň flexibilní a pohodlný. Na rozdíl od jiných ocelových náramků dokáže Shark Mesh příjemně obepnout zápěstí.
  • Jubilee – podobně jako za ocelový náramek Oyster, i za typ Jubilee vděčíme společnosti Rolex. Poznáte ho díky třem úzkým lesklým spojům umístěným mezi podstatně silnějšími bočními spoji v matném provedení.
Ocelový řemínek na hodinky

NATO – textilní řemínek na hodinky

Ano, i textilní řemínky mají mezi nadšenci hodinek své zaryté příznivce. Může za to zejména skutečnost, že jsou cenově dostupné, lehoučké a jednoduše odnímatelné.

Věděli jste, že řemínky NATO byly prvotně navržené pro vojáky britské armády ještě v minulém století – konkrétně v 70. letech?

Textilní řemínky na hodinky proslavily především řemínky typu NATO

Gumový/Silikonový řemínek na hodinky

A vedle předešlých typů nelze opomenout ani gumový, resp. silikonový řemínek na hodinky. Mezi jeho největší fanoušky patří sportovci a aktivní lidé. Kombinuje totiž vlastnosti snad všech výše zmiňovaných typů. Je lehký, odolný i příjemný na dotek.

Značka Casio a její modely G-Shock s gumovými řemínky

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE