James Bond – hodinky, které nosili představitelé agenta 007

Představujeme značky hodinek, které se objevily ve filmech o Jamesi Bondovi
Sdílejte
LinkedIn

Víte, jaké hodinky nosil filmový James Bond? Jednu z neodmyslitelných součástí povinné výbavy ikonického agenta 007 představují právě hodinky. A proto jsme si v naší redakci řekli, že se blíže podíváme na to, jaké značky preferovali jeho jednotliví aktéři.

Kina napříč celým světem aktuálně válcuje snímek No Time To Die, v níž si roli agenta 007 již popáté střihl šarmantní Daniel Craig. Zatímco s ním jsou v roli Jamese Bonda nerozlučně spjaty hodinky Omega, na zápěstích dalších představitelů Bonda byly k vidění i hodinky jiných značek.

Obsah článku

Hodinky, které nosil James Bond

Věděli jste, že roli legendárního agenta 007 si dosud zahrálo 7 různých herců? Jsou jimi:

 • Sean Connery
 • David Niven
 • George Lazenby
 • Roger Moore
 • Timothy Dalton
 • Pierce Brosnan
 • Daniel Craig

Na zápěstích 7 různých představitelů Jamese Bonda se vystřídalo celkem 7 různých značek hodinek. Konkrétně:

 • Rolex
 • Breitling
 • Gruen
 • Pulsar
 • Seiko
 • TAG Heuer
 • Omega

Zatímco některé z těchto značek, jako například Pulsar, Breitling či TAG Heuer, se objevily jen v jedné „Bondovce“, jiné absolvovaly s Jamesem Bondem podstatně více „cest“. Nejčastěji je však filmový James Bond spojený s hodinkami Omega a Rolex.

Hodinky Breitling

Hodinky Breitling si odbily svou jedinou chvilu slávy spojenou s Jamesem Bondem ve snímku Thunderball, která byla v pořadí 4. filmovou „bondovkou“. V té době byl představitelem agenta 007 legendární Sean Connery.

Hodinky Breitling ve filmu Thunderball

Hodinky Pulsar

Společně s hodinkami Rolex Submariner je nosil při své premiéře v roli Jamese Bonda Roger Moore. Mimochodem, herec Roger Moore si později roli agenta 007 zopakoval celkem 6krát. Se 7 účinkováními se tak vyrovnal nejstaršímu Bondovi – Seanovi Connerymu.

Hodinky Gruen

Hodinky Gruen jsou v souvislosti s Jamesem Bondem spjaty výlučně se Seanem Connerym. Dokonce se objevily už i v první „Bondovce“ Dr. No. Podstatnější roli však hrály ve filmech You Only Live Twice a Diamonds Are Forever.

Hodinky TAG Heuer

Hodinky TAG Heuer vstoupily do světa Jamese Bonda v roce 1987 společně s novým agentem 007, kterého si v té době poprvé zahrál Timothy Dalton ve filmu The Living Daylights. Herec Timothy Dalton si sice svou roli ještě jednou po 2 letech zopakoval, konkrétně ve snímku Licence To Kill, ale hodinky TAG Heuer byly na jeho zápěstí vystřídány modelem značky Rolex, které svým designovým provedením připomínají některé ze současných pánských hodinek Citizen.

Hodinky Seiko

Hodinky Seiko si odbily svou „bondovskou“ premiéru ve filmu The Spy Who Loved Me na zápěstí Rogera Moorea. Zmíněný film debutoval v roce 1977. A Mooreův James Bond si dal na sebe hodinky Seiko ještě v dalších 4 filmech.

Náš tip: Hodinky Seiko 5 Sports Automatic – produktové označení SRPC57K1

Hodinky Rolex

Ikonické hodinky Rolex se objevily až v 11 filmech s Jamesem Bondem. Zatímco vůbec poprvé se tak stalo již v první „Bondovce“ Dr. No (1962) se Seanem Connerym, tak naposledy tomu bylo v 18. filmu s Jamesem Bondem – Licence To Kill z roku 1989.

James Bond hodinky - Rolex Submariner / Timothy Dalton

Hodinky Omega

Od roku 1995, tedy od premiéry Pierce Brosnana v obleku agenta 007, se objevovaly na zápěstích Jamese Bonda pokaždé hodinky výlučně jedné značky. Máme na mysli hodinky Omega. Ve všech svých „Bondovkách“ je nosil jak Pierce Brosnan (4krát), tak i Daniel Craig (5krát včetně snímku No Time To Die). A popravdě, v současnosti si už ani nedokážeme představit, že by měl na sobě James Bond jiné hodinky.

James Bond hodinky - Omega Seamaster Diver 300M 007 James Bond Watch

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE