Nejznámější americké hodinky, které byste měli znát

Nejznámější představitelé amerických hodinek - Timex, Hamilton, Bulova.
Sdílejte
LinkedIn

O amerických hodinkách se nemluví tolik, jako například o švýcarských hodinkách. A to i přesto, že jejich výroba byla již od svých počátků tak pokročilá. Toto jsou nejprestižnější americké hodinky, které se vyplatí znát.

Obsah článku

Rozdíl mezi americkými a švýcarskými hodinkami sahá do historie

Na konci 19. století byli Američané v čele globálního hodinářství. Vyráběli tak revoluční hodinky, že v roce 1870 byl švýcarský inženýr Jacques David vyslán do Ameriky, aby špehoval hodinářský průmysl. Zjistil, že pokud jde o sériovou výrobu, americké hodinky jsou dávno před nimi. Nicméně, během 2. světové války americké hodinářství utrpělo prudký úpadek a zánik. Zatímco Švýcarsko bylo neutrální a věnovalo se výrobě švýcarských hodinek nadále.

Nejlepší americké hodinky

Americké hodinky se mohou pochlubit skvělými funkcemi či trendy moderním designem. Mnohé americké značky hodinek dokonce vyrábějí spíše designové módní doplňky než klasické hodinky. Toto je seznam nejznámějších amerických hodinek.

1. Weiss Watch Company

Historie a tradice stále žije v ručně vyráběných hodinkách společnosti Weiss Watch Company. K výrobě těchto hodinek se využívají staré průmyslové metody a prémiové materiály – ocel 316L (pouzdra), mosazné ciferníky či safírová sklíčka. Americké hodinky společnosti Weiss Watch Company vyzařují čisté řemeslné zpracování.

Americké hodinky Hamilton Ventura se objevily také ve slavném filmu Men in Black

2. Hamilton

Hodinky Hamilton sice pocházejí z Ameriky, ale v současnosti je vlastní švýcarská společnost Swatch. Společnost Hamilton vznikla v Pensylvánii v roce 1892. Již od začátku výroby si získala zákazníky díky přesnosti a vynikající kvalitě mechanismů, které se využívaly v kapesních hodinkách.

3. Bulova

Společnost Bulova byla založena v roce 1875 Josephem Bulovem, který emigroval z Čech. Nejedná se však o klasické hodinky. Jsou známé zejména svojí technologií, kterou navrhl Max Hetzel. Šlo o technologii, při které hodinky měřily čas přesněji než jakékoliv jiné v té době. V současnosti jsou však v hodinkách Bulova použity švýcarské nebo japonské strojky. Hodinky Bulova se dnes montují ve Švýcarsku nebo v Asii. Od roku 2008 je získala značka Citizen, ale společnost Bulova má stálé ústředí v New Yorku.

4. RGM

Společnost RGM vyrábí jedny z nejlepších amerických automatických hodinek. Poprvé byly RGM hodinky uvedeny na trh v roce 1992. Zakladatelem společnosti je Roland G. Murphy, který do každého modelu vkládá svou vášeň. Jedná se o americké hodinky s odvážným designem.

Timex je nejznámější americká značka hodinek

5. Timex

Nejznámější americká značka hodinek vyrábí hodinky Timex. Zajímavostí je, že ty vzešly ze společnosti The Waterbury Clock Company. Tato společnost byla založena v Connecticutu v roce 1857. Po 2. světové válce se však Thomas Olsen rozhodl vyvinout levný a jednoduchý hodinový strojek – Model 21 – který neměl žádnou povrchovou úpravu. Dokonce nebyl ani přesný. Avšak tím, že se prodával v levných obchodech či trafikách, byl velice úspěšný. A tak se hodinky Timex dostaly do různých provozů v Americe, Evropě či Asii. V současnosti mají americké hodinky Timex pověst módních hodinek, které se vyznačují přesností a přijatelnou cenou.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE