Barometr v hodinkách: Co je to a k čemu slouží?

Barometr v hodinkách je součástí moderních hodinek
Sdílejte
LinkedIn

Víte, k čemu slouží barometr v hodinkách? Mnohé modely, obzvláště u chytrých hodinek, na něj dnes nedají dopustit stejně jako jejich majitelé. Ano, máme na mysli přesně to zařízení, které si možná mnozí z vás spojují s prarodiči, případně s dobou minulou. Jeho vyžití v chytrých hodinkách je však o něco komplexnější. A i to je jeden z důvodů, proč jsme jej vybrali jako nosné téma pro náš další článek.

Obsah článku

Co je to barometr a k čemu slouží?

Když bychom měli barometr definovat obecně, použili bychom vysvětlení ve smyslu, že jde o zařízení, které slouží k měření atmosférického tlaku. Zajímavostí je, že v minulosti se používal zejména k předpovídání počasí. Jak je to možné?

  • Když je tlak vysoký, většinou bývá jasno.
  • Když se tlak sníží, lze předpokládat, že jasné počasí bude nahrazeno deštěm.
  • Když tlak prudce klesne, pravděpodobně se schyluje k bouřce.

Všechny tyto moudrosti věděly už starší generace. I proto zdobil barometr stěny mnoha domácností.

K čemu slouží barometr v hodinkách?

Barometr v hodinkách, přesněji ve smart hodinkách, má však v současnosti podstatně komplexnější využití než ten, který visel desetiletí dozadu na stěnách starších příbytků.

Zapamatujte si: Hodinky s barometrem jsou schopné zaznamenat výškové metry v reálném čase.

Barometr slouží hlavně k přesnému měření výšky v chytrých hodinkách.

Ideální funkce nejen pro turistiku

Možná se po přečtení předchozích slov zamýšlíte nad tím, na co by vám vlastně barometr v hodinkách byl. Když chcete vědět, s jakými převýšeními a nadmořskou výškou jste během sportovní aktivity zápolili, nahlédnete po jejím ukončení do vaší aplikace. Právě o aplikace s takovými možnostmi není dnes nouze.

Pozor! Aplikace vám sice po ukončení sportovní aktivity vyhodnotí informace o stoupání a klesání, ale nikdy vám je neposkytne v reálném čase.

A přesně to je největší devizou chytrých hodinek s barometrem. Před sportovní aktivitou nakalibrujete barometr a během ní máte neustále přesný údaj o tom, v jaké výšce a tlaku se nacházíte. To znamená, že vidíte, jaké převýšení máte reálně v nohou. Přirozeně z toho vyplývá, že se jedná o funkci, která je vhodná nejen pro turistiku, ale například i pro běhání či jiné sportovní aktivity.

Náš tip: Nejlepší levné smart hodinky na trhu (2021)

Jak funguje barometr v hodinkách?

Barometr v hodinkách zůstal i po letech věrný svému původnímu účelu. Zaznamenávat převýšení je schopen kvůli vyhodnocování atmosférického tlaku v reálném čase. Úplně nejjednodušeji by se to dalo vysvětlit asi tak, že čím výše se nacházíte, tím je zaznamenaný tlak nižší. Ve vyšších polohách je totiž méně vzduchu.

Zapamatujte si: Aktuální hodnoty tlaku dokáže barometr ve smart hodinkách přepočítat na zdolané metry – ať už nahoře, nebo dole.

Které hodinky s barometrem si vybrat?

Barometr v hodinách je dnes vyhledávanou funkcí zejména pro sportovní nadšence. Využití mu však najdete i během všedních dnů, kdy vás ochotně informuje o tom, s jakými převýšeními jste měli co do činění. A kromě toho, vždy jej můžete využít i pro přibližnou předpověď počasí. Co se týče konkrétních hodinek s barometrem, za povšimnutí stojí například smart hodinky Suunto. Kromě toho však můžeme zmínit také smart hodinky Apple a celou řadu dalších značek.

Toto je výběr 5 zajímavých modelů hodinek s barometrem

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE