Jak se z hodinek Heuer staly hodinky TAG Heuer

Představujeme luxusní hodinky Tag Heuer
Sdílejte
LinkedIn

Legendární švýcarské město La Chaux-de-Fonds, ve kterém se zrodilo tak mnoho významných značek vyrábějících hodinky, dnes znají nejen nadšenci hodinek. Jednou ze společností, které tam začaly psát svůj příběh, je také značka TAG Heuer. Ve svých počátcích sice nenesla současný název, ale do historie se zapsala nesmazatelnými písmeny. V následujících řádcích se společně podíváme na hodinky TAG Heuer a jejich cestu na výsluní.

Obsah článku

Historie značky TAG Heuer

Společnost, kterou dnes znáte pod názvem TAG Heuer, byla založena v roce 1860 ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds. O její vznik se postaral Edouard Heuer. V té době však nikdo ještě ani netušil, že jednoho dne bude součástí tehdejšího názvu „Heuer“ i později přidáno „TAG“.

Zajímavost: Hodinky TAG Heuer se objevily také na zápěstí legendárního Jamese Bonda.

Každopádně, společnost Heuer se již během následujících let zasloužila o několik významných milníků. Za zmínku stojí například patentování mnoha mechanismů, které se do dnešního dne používají ve více náramkových hodinkách. Značka Heuer se však nejvíce ze všeho proslavila výrobou chronografů a hodinek používaných na palubních deskách aut a letadel.

Věděli jste, že první chronografové náramkové hodinky představila společnost Heuer v roce 1914?

Prodejna s hodinkami Tag Heuer v Londýně

Propojení s automobilovým sportem

V 60. letech minulého století byly hodinky TAG Heuer neodmyslitelně propojeny s automobilovým sportem. Dá se říci, že v současnosti je poměrně náročné najít fotografii z té doby, na které by nebylo vidět logo Heuer. V té době byly mezi jezdci mimořádně oblíbené chronografové modely Heuer Autavia a Carrera.

Krize v 70. letech

Stejně jako mnoho jiných švýcarských výrobců hodinek, krize 70. let potkala i společnost Heuer. Situace byla natolik vážná, že značka musela jít do prodeje. V roce 1985 se dostala tehdejší značka Heuer do rukou holdingové společnosti Techniques d’Avant Garde, přičemž před název Heuer bylo přidáno TAG. A tak vznikla jedna z TOP značek švýcarských hodinek.

Hodinky TAG Heuer

Hodinky TAG Heuer, jako sponzor jachtingových, golfových, tenisových a především automobilových akcí, se staly jakýmsi symbolem luxusu a elegance. Jejich status bylo možné srovnávat i s takovými velikány, jako například s hodinkami Rolex.

Hodinky Tag Heuer

Vybíráme: Hodinky TAG Heuer Carrera

Každý má sice svůj vlastní vkus, ale přesto si na závěr dovolíme poukázat na jednu modelovou řadu společnosti TAG Heuer, která v našich očích vyčnívá nad ostatními. Máme na mysli hodinky TAG Heuer Carrera.

Co se týká jejich historie, sahá do roku 1963, kdy byly vůbec poprvé představeny. O jejich navržení se postaral Jack Heuer, pravnuk Edouarda Heuera. Vyznačovaly se jednoduchým designem a dvěma chronografovými budíky, které jsou dodnes charakteristické pro řadu Carrera. K dispozici byly s různými provedeními ciferníků. A v souvislosti s historií hodinek TAG Heuer Carrera stojí za zmínku i skutečnost, že kolem roku 1968 byla představena verze se třemi chronografovými budíky.

Náš tip: Pánské hodinky TAG Heuer Carrera Calibre 16

Když jde o dnešní hodinky TAG Heuer Carrera, tak je vidět, že se jejich návrháři zaměřili na celkové zjednodušení, přičemž značně čerpají právě z designů původních modelů. Vedle klasických řad si však udržují moderní, místy až mírně agresivní, styl, který je oblíbený i v rámci pánských hodinek od jiných výrobců.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE