Dámské hodinky Gant, historie značky a naše tipy na modely

Dámské hodinky Gant si zachovávají svůj jedinečný styl a decentní vzhled
Sdílejte
LinkedIn

V kalendáři byl 12. listopad 1907 – takový ten úplně všední den. Při newyorském Ellis Island se však toho času vylodil mladý 17-letý přistěhovalec z Ukrajiny Berl Gantmacher, který se později hrubými písmy zapsal do historie módního průmyslu. Společně se svými syny totiž založil ikonickou značku Gant, s níž sklízel úspěchy napříč kontinenty. Přispěly k tomu hlavně legendární košile, ke kterým se ale v pozdější fázi přidali i různé doplňky – například pánské a dámské hodinky Gant. Nepředbíhejme však události…

Obsah článku

Muž, který to celé začal – Berl Gantmacher

Berlovy prvotní kroky „za velkou louží“ nenasvědčovaly tomu, že by se měl stát průkopníkem módního průmyslu. Po amerikanizování svého jména na Bernard se totiž přihlásil na noční studium na farmaceutické fakultě, což je oblast na míle vzdálená od košil. Na druhé straně, je pravdou, že si našel brigádu v oděvním průmyslu. A právě tato skutečnost se dá v příběhu Berla, tedy Bernando, Gantmachera považovat za zlomovou.

Ve výrobě na Lower East Side totiž narazil na mladou Rebeccu Rose, která tam pracovala. Jak již můžete tušit, později se stala jeho manželkou. Ještě předtím musel ale Bernard ,,absolvovat“ první světovou válku. Po jejím ukončení dokončil studium, oženil se s Rebeccou a se svým společníkem Morrisem Shapiro založil firmu Par-Ex Shirt Company. Společnost sídlící v Brooklynu, později v New Haven, vyráběla košile pro další exkluzivní značky. A je nutno podotknout, že byla úspěšná.

Vliv ambiciózních synů

Podnikání prosperovalo a Gantmacherovi se měli dobře. Navíc rozrostla se i jejich rodinka. A právě jejich synové Marty a Elliot narození v letech 1921 a 1926 dále podnítily rodinné podnikání k výraznějšímu úspěchu. Možná byli inspirováni jejich pracovními začátky, kdy zametali v Bernardová továrně podlahu. Výraznou roli v jejich ambicích ale sehrálo i studium, které dokončili po ,,absolvování“ druhé světové války. Zatímco Marty inklinoval k obchodní administrativě, tak Elliot se specializoval na marketing. Fantastická kombinace!
 
Jelikož válka odfouknout mnoho zažitých tradic a zvyklostí, a celou zemí se začaly šířit nové umělecké a módní směry, Marty a Elliot ucítili příležitost. Ambiciózní synové přesvědčili svého otce Bernarda, že nastal ten správný čas, aby začali vyrábět košile pod vlastní značkou. A tak se v dubnu 1949 zrodila společnost GANT.

Hlavní myšlenka společnosti GANT: „Never Stop Learning“ – nikdy se nepřestaň vzdělávat
Zakladatelé módní značky Gant

O dámských hodinkách Gant

Staré známé ,,za vším hledej ženu“ se dá znát i v příběhu značky Gant. Těžko říci, zda by Bernardová cesta ubírala podobným směrem, kdyby nepoznal Rebeccu. Na kdyby se ale ,,nehraje“, a proto se dnes můžeme těšit nejen z ikonických košil Gant, ale rovněž z dalších módních doplňků z portfolia zmíněné značky. Skvělým příkladem jsou pánské a dámské hodinky Gant. A když už jsme svým způsobem ocenili Rebeccu za její přínos pro celou společnost, následující řádky věnujeme právě dámským hodinkám.

Jaké jsou dámské hodinky Gant?

Hodinky pro dámy značky Gant jsou překrásné v tom, že se na nic nehrají. Právě naopak, razí si cestu vlastním osobitým stylem, který je u něžnějšího pohlaví mimořádně oblíbený. Mezi jejich charakteristické znaky patří:

  • elegantní design
  • jednoduché a minimalistické rysy
  • decentní charakter
  • osobitý styl, který se nedrží nejžhavějších trendů

Tip na závěr - bílé, zlaté a stříbrné hodinky Gant pro dámy

Je všeobecně známo, že dámy rády nosí bílé, zlaté či stříbrné hodinky. Jinak tomu není ani v případě značky Gant. A pokud  náhodou nevíte, jak najít dámské modely hodinek Gant ve zmíněných barvách, přidáváme na závěr po jednom typu z každého provedení.

Bílé dámské hodinky Gant: Model W70442

Zlaté dámské hodinky Gant: Model GT032005

Stříbrné dámské hodinky Gant: Model W11403

Naše tři tipy na dámské hodinky Gant

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE