Jak vybrat nejlepší hodinky na běhání?

Hledáte nejlepší hodinky na běhání? Poradíme vám s výběrem.
Sdílejte
LinkedIn

Rozhodli jste se pro zdravý životní styl? Hledáte nástroj pro vyhodnocování vašich tréninkových aktivit? Nebo vám prostě chybí věrný parťák na běhání či vašich jiné sportovní aktivity? Bez ohledu na to, ve které ze tří předešlých otázek jste se našli, potřebujete kvalitní sportovní hodinky. Víte, jak si vybrat ty nejlepší hodinky na běhání?

Zapamatujte si: Výběr takzvaného sporttesteru se odvíjí zejména od toho, na jaké sportovní aktivity ho plánujete používat a co od něj očekáváte. Zároveň to úzce souvisí s jeho nabízenými funkcemi.

Obsah článku

Jak vybrat hodinky na běhání?

Slovní spojení „hodinky na běhání“ se dá označit za zažitý výraz pro takzvané sporttestery. Za sportovními hodinkami se ale může skrývat mnohem více jako sledování a vyhodnocování běžecké aktivity. Dokáží být totiž nápomocnými při různých tréninkových činnostech. Skvělým příkladem je cyklistika, plavání, turistika či obyčejná chůze. Je však pravdou, že sporttestery jsou nejvyhledávanějšími v souvislosti s běháním.

Věděli jste, že
u některých TOP sportovních hodinkách si dokážete v rámci sledování a vyhodnocování vašich tréninkových aktivit vybírat z nabídky desítek sportů a získávat tak co nejpřesnější obraz o vašich výkonech?


Každopádně, když chcete najít nejlepší běžecké hodinky, zamyslete se především nad tím, co od nich očekáváte. Jaké
funkce by měl mít váš sporttester?
 

GPS, resp. měření vzdálenosti

Předpokládáme, že vaším nejzákladnější požadavkem na vámi hledané hodinky na běhání bude GPS, resp. měření vzdálenosti. Je ale více než pochopitelné, že chcete mít přesný přehled o tom, kolik (a za jaký čas) jste naběhali. Kromě toho, z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že srovnávat si běžecké výkony může být postupem času mimořádně motivující. Obzvláště tehdy, když zjistíte, že během několika dní dokážete uběhnout větší vzdálenost za stejný čas jako na začátku.
Hledáte ty nejlepší hodinky na běhání? Vybírejte ty, které mají funkci GPS

Měření tepu

Od těch nejlepších běžeckých hodinek můžete přirozeně očekávat i funkci měření tepu. Zajímavostí je, že některé top modely vás dokáží i automaticky upozornit na překročení určité hranice. Takovou pomůcku dozajista uvítá každý, komu není lhostejný jeho zdravotní stav. Mimochodem, sportovní hodinky mohou měřit tep buď opticky na zápěstí, nebo pomocí přídavného popruhu se senzorem, který se musí připevnit na hrudník.

Neocenitelným pomocníkem je při běžeckých hodinkách i měření tepu srdce

Další důležité požadavky

Při výběru běžeckých hodinek mohou o vašem favoritovi rozhodnout i další důležité funkce a další parametry. Za zmínku stojí kompas, tachometr, akcelerometr, barometr, teploměr, výdrž baterie či možnost spárování hodinek s telefonem nebo počítačem. Navíc nelze opomenout ani materiál a odolnost hodinek. Zatímco na běhání nebudete pravděpodobně potřebovat ty nejodolnější hodinky, tak při adrenalínovejších sportech jistě oceníte jejich zvýšenou odolnost. Sázkou na jistotu však mohou být silikonové a plastové řemínky, které jsou na sport ideální.

Které hodinky na běhání jsou ty nejlepší?

No přece ty, které budou splňovat vaše požadavky. Darmo vás budeme přesvědčovat o tom, že nejlepší sportovní hodinky jsou ty, které vám dají na výběr z 50 předvolených sportů, když hledáte výlučně spolehlivé běžecké hodinky. Nicméně, protože nám je zcela jasné, že od nás čekáte tipy na konkrétní značky, skvělou volbou mohou být například hodinky na běhání Suunto. Krok vedle ale rozhodně neuděláte ani se značkami jako Garmin i Sigma.


Inspirací při volbě nejlepších běžeckých hodinek vám může být i video:

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE