Víte, jaká historie doprovází pánské hodinky na solární pohon?

Podívali jsme se detailně na značky, které vyrábějí solární hodinky
Share on facebook
Sdílejte
Share on linkedin
LinkedIn

Pamatujete si ještě na ty legendární solární kalkulačky s ,,černým páskem“? Popravdě, od té doby se využívání solární energie posunulo mílovými kroky napřed. Na druhé straně, tvrdit, že dnes dokážeme vytěžit ze slunečních paprsků maximum, by bylo asi nesprávné. I přesto se však naše srdce bijící pro hodinky potěší pokaždé, když se dostanou do přímé konfrontace se solárními kousky. A právě jim budou věnovány následující řádky. Víte, jaká historie provází tyto hodinky s unikátním pohonem?

Obsah článku

Pánské hodinky na solární pohon a jejich historie

Víte odhadnout, do jakého období sahají první vynálezy hodinek na solární pohon? A kromě toho, jaké značky si připsali prvenství v této oblasti?

Solární hodinky Synchronar 2100

‚První solární hodinky spatřily světlo světa již v 70. letech minulého století. Za zrozením stál Roger W. Riehl a musíme uznat, že na tu dobu šlo o více než futuristický kousek. Nadčasový design jim dodávaly nejen dva solární panely na místech, na kterých dnes vídáme ciferníky, ale i boční LED displej s digitálním ukazatelem času. Jak je již z výše uvedeného podnadpisu zřejmé, nesly název Synchronar 2100.
První hodinky na solární pohon - Synchronar 2100

Zdroj: https://www.gearpatrol.com/watches/a575261/watchmaking-firsts-solar-powered-watch/

Pánské hodinky na solární pohon od značky Citizen

Výtvor Rogera W. Riehla hladce následovala společnost Citizen. Ano, ta značka, která je v současnosti velmi populární i díky průkopníckemu solárnímu pohonu Eco-Drive. Kdoví, zda hlavní protagonisté společnosti Citizen tušili, kam je dostanou jejich první pánské hodinky na solární pohon, dnes již s nostalgickým názvem Crystron. Ve srovnání s hodinkami Synchronar 2100 jim nelze upřít výrazný designový posun napřed. I když Citizen Crystron měli 4 solární panely také na samém vrcholu, v tomto případě byly součástí klasického analogového ciferníku. Na tu dobu nepochybně bomba, ale když si to porovnáme se současnými pánskými hodinkami Citizen, tak je to tisíc a jedno.

První solární hodinky Seiko

Ačkoliv většina prvních solárních hodinek nevypadala kvůli tehdejším šedým, resp. černým, solárním páskem příliš zajímavě, jejich design se postupně měnil. V souvislosti s tím nemůžeme opomenout ani první solární hodinky Seiko z roku 1978. Měli digitální displej a svým provedením nám připomínají některé z retro hodinek Casio. A když vzpomínáme japonskou společnost Casio, nedá nám nepodívat se i do jejího solárního portfolia. V nabídce značky Casio totiž v současnosti cenově dostupné pánské hodinky na solární pohon. Jako příklad můžeme uvést hodinky Tough Solar s označením AQ-S800W-1BVEF.
Alt: Pánské hodinky na solární pohon - Casio Tough Solar

Jaké jsou výhody solárních hodinek?

Solární hodinky nabízejí svým majitelům v současnosti mnohé výhody. Uvádíme alespoň některé z nich:

  • snadno se používají a pohodlně se dobíjejí
  • protože nevyžadují časté měnění baterie jako klasické hodinky, jsou takříkajíc bezúdržbové
  • eliminováním potřeby ,,jednorázových baterií“ šetří životní prostředí
  • ekologický pohon z nich dělá sofistikovaný a hřejivě působící módní doplněk

Které pánské hodinky na solární pohon si vybrat?

Jelikož nežijeme v 70. letech a na trhu můžete najít množství solárních modelů, které si vybrat? Z našeho pohledu bude správnou volbou, ať byste se rozhodli pro jakoukoliv z výše zmiňovaných značek – ať už Citizen, Seiko, nebo Casio. Kromě toho, pánské hodinky na solární pohon vyrábí také společnost Tissot. Finální volba je tak v konečném důsledku jen a jen na vás. Můžeme vám však doporučit, abyste si váš výběr zpříjemnili vcelku komplexním článkem o historii solárních hodinek.

A jakých je 5 důvodů, pro které se vyplatí koupit si hodinky se solárním pohonem? O tom více ve videu:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Share on facebook
Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE

Scroll to Top