Víte, jaká historie doprovází pánské hodinky na solární pohon?

Podívali jsme se detailně na značky, které vyrábějí solární hodinky
Sdílejte
LinkedIn

Pamatujete si ještě na ty legendární solární kalkulačky s ,,černým páskem“? Popravdě, od té doby se využívání solární energie posunulo mílovými kroky napřed. Na druhé straně, tvrdit, že dnes dokážeme vytěžit ze slunečních paprsků maximum, by bylo asi nesprávné. I přesto se však naše srdce bijící pro hodinky potěší pokaždé, když se dostanou do přímé konfrontace se solárními kousky. A právě jim budou věnovány následující řádky. Víte, jaká historie provází tyto hodinky s unikátním pohonem?

Obsah článku

Pánské hodinky na solární pohon a jejich historie

Víte odhadnout, do jakého období sahají první vynálezy hodinek na solární pohon? A kromě toho, jaké značky si připsali prvenství v této oblasti?

Solární hodinky Synchronar 2100

‚První solární hodinky spatřily světlo světa již v 70. letech minulého století. Za zrozením stál Roger W. Riehl a musíme uznat, že na tu dobu šlo o více než futuristický kousek. Nadčasový design jim dodávaly nejen dva solární panely na místech, na kterých dnes vídáme ciferníky, ale i boční LED displej s digitálním ukazatelem času. Jak je již z výše uvedeného podnadpisu zřejmé, nesly název Synchronar 2100.
První hodinky na solární pohon - Synchronar 2100

Zdroj: https://www.gearpatrol.com/watches/a575261/watchmaking-firsts-solar-powered-watch/

Pánské hodinky na solární pohon od značky Citizen

Výtvor Rogera W. Riehla hladce následovala společnost Citizen. Ano, ta značka, která je v současnosti velmi populární i díky průkopníckemu solárnímu pohonu Eco-Drive. Kdoví, zda hlavní protagonisté společnosti Citizen tušili, kam je dostanou jejich první pánské hodinky na solární pohon, dnes již s nostalgickým názvem Crystron. Ve srovnání s hodinkami Synchronar 2100 jim nelze upřít výrazný designový posun napřed. I když Citizen Crystron měli 4 solární panely také na samém vrcholu, v tomto případě byly součástí klasického analogového ciferníku. Na tu dobu nepochybně bomba, ale když si to porovnáme se současnými pánskými hodinkami Citizen, tak je to tisíc a jedno.

První solární hodinky Seiko

Ačkoliv většina prvních solárních hodinek nevypadala kvůli tehdejším šedým, resp. černým, solárním páskem příliš zajímavě, jejich design se postupně měnil. V souvislosti s tím nemůžeme opomenout ani první solární hodinky Seiko z roku 1978. Měli digitální displej a svým provedením nám připomínají některé z retro hodinek Casio. A když vzpomínáme japonskou společnost Casio, nedá nám nepodívat se i do jejího solárního portfolia. V nabídce značky Casio totiž v současnosti cenově dostupné pánské hodinky na solární pohon. Jako příklad můžeme uvést hodinky Tough Solar s označením AQ-S800W-1BVEF.
Alt: Pánské hodinky na solární pohon - Casio Tough Solar

Jaké jsou výhody solárních hodinek?

Solární hodinky nabízejí svým majitelům v současnosti mnohé výhody. Uvádíme alespoň některé z nich:

  • snadno se používají a pohodlně se dobíjejí
  • protože nevyžadují časté měnění baterie jako klasické hodinky, jsou takříkajíc bezúdržbové
  • eliminováním potřeby ,,jednorázových baterií“ šetří životní prostředí
  • ekologický pohon z nich dělá sofistikovaný a hřejivě působící módní doplněk

Které pánské hodinky na solární pohon si vybrat?

Jelikož nežijeme v 70. letech a na trhu můžete najít množství solárních modelů, které si vybrat? Z našeho pohledu bude správnou volbou, ať byste se rozhodli pro jakoukoliv z výše zmiňovaných značek – ať už Citizen, Seiko, nebo Casio. Kromě toho, pánské hodinky na solární pohon vyrábí také společnost Tissot. Finální volba je tak v konečném důsledku jen a jen na vás. Můžeme vám však doporučit, abyste si váš výběr zpříjemnili vcelku komplexním článkem o historii solárních hodinek.

A jakých je 5 důvodů, pro které se vyplatí koupit si hodinky se solárním pohonem? O tom více ve videu:

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE