Znáte nejznámější edice hodinek Vostok Europe?

Nejznámější edice pánských hodinek Vostok Europe
Sdílejte
LinkedIn

O tom, že hodinky Vostok Europe šlapou stejně dobře jako ty švýcarské, jsme se rozepisovali už dříve v jednom z našich minulých článků. V souvislosti s tím jsme si však řekli, že na naše předešlé řádky, věnované inovátorské litevské společnosti, navážeme další téma. Nebudeme se tolik věnovat historii a faktům, ale jednotlivě se podíváme na některé z nejznámějších edic hodinek Vostok Europe.

Obsah článku

Nejznámější edice hodinek Vostok Europe

V článku, který zmiňujeme hned v úvodních řádcích, jsme si podrobněji přiblížili modelovou řadu Gaz-14 věnovanou legendární ruské limuzíně i hodinky Vostok Europe z edice Rocket N1. Abychom se zbytečně neopakovali, dále je rozebírat nebudeme. Přesto si však dovolíme poukázat na jeden z jejich modelů – konkrétně hodinky Vostok Europe Rocket N1 s označením 6S30-2255177. Zaujaly nás standardně solidní vodotěsností, odolným pouzdrem a praktickými luminiscenčními ručičkami i indexy.

Které další edice hodinek Vostok Europe patří mezi ty nejznámější a zároveň zákaznicky nejpopulárnější?

Hodinky Vostok Europe Lunokhod-2

Když je řeč o nejznámějších edicích hodinek Vostok Europe, pozornost se musí jednoznačně zaměřit i na modelovou řadu Lunokhod-2. Hodinky z této edice jsou přímým odkazem na špičkové robotické vozidlo Lunokhod 2, které přistálo na Měsíci v rámci sovětského programu už 15. ledna 1973. Lunokhod 2 fungoval zhruba 4 měsíce, přičemž přešel rekordních 37 kilometrů. Během nich zaznamenal 86 panoramatických obrázků a více než 80 tisíc televizních záběrů. Kromě toho přispěl k provedení několika testů a experimentů.

Hodinky Vostok Europe Lunokhod-2

Hodinky Vostok Europe Anchar

Z vesmírných výšin se přesouváme do oceánských hlubin, které byly kdysi takříkajíc domovem ikonické sovětské ponorky K-162 „Anchar“. Do historie se zapsala nesmazatelnými písmeny jako nejrychlejší ponorka na světě. V 70. letech minulého století totiž dosáhla během zkušebních testů rychlosti až 82,8 km/h. A v návaznosti na toto „titanové monstrum“ nám nedá nezmínit hodinky Vostok Europe Anchar, jmenovitě model NH35-510C530 oplývající automatickým pohonem a vysokou vodotěsností až 300 m.

Hodinky Vostok Europe Almaz

Modelová řada Almaz má připomínat slavnou sovětskou vesmírnou stanici vytvořenou na počátku 60. let minulého století. Tato edice je plná originálně vypadajících hodinek, kterým dominují modely s koženými řemínky. Najdete mezi nimi jak automaticky poháněné kousky, tak hodinky prémiových barev a materiálů. Příkladem vám může být růžovo zlatý model s produktovým označením 6S11-320B262.

Hodinky Vostok Europe z edice Almaz Space Edition

Hodinky Vostok Europe Expedition

A speciální pozornost si dozajista zaslouží i hodinky Vostok Europe Expedition. Vysoce kvalitní kousky z této edice odkazují na sovětský ledoborec, který v období od 6. června 1937 do 19. února 1938 převážel v rámci expedice The North Pole-1 čtyři polární badatele.

Černé hodinky Vostok Europe s koženým řemínkem

Další známé edice hodinek Vostok Europe

Portfolio litevské značky Vostok Europe však není jen o edicích Gaz-14, Rocket N1 Lunokhod-2, Anchar, Almaz a Expedition. Důkazem jsou další známé hodinky Vostok Europe, například Expedition Everest Underground, Energia, Ekranoplan či Undiné. Ale o těch možná někdy příště.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE