SERIÁL o největších hodinářských domech na světě: Švýcarské hodinky Omega

Co se skrývá za historií hodinek Omega? Poznejte s námi příběh této slavné značky
Sdílejte
LinkedIn

To, co začalo nevinným článkem o takzvaném seskupení The Holy Trinity, dostává dnes už svou 3. část. Do hlavní role jsme tentokrát vybrali švýcarské hodinky Omega. Po nahlédnutí do jejich historie vám bude určitě jasné, proč jsme tak učinili právě v rámci našeho Seriálu o největších hodinářských domech na světě.

Obsah článku

Hodinky Omega – okénko do historie

Historie hodinek Omega se začala psát v roce 1848, kdy si Louis Brandt zřídil ve švýcarském Le Chaux de Fonds malou hodinářskou dílnu. Po jeho smrti v roce 1879 pokračovali v rodinné tradici jeho synové. Dílnu přestěhovali do Biel/Bienne a začali vyrábět vlastní součástky, resp. postupně i hodinky.

Hodinky Omega Seamaster
Zdroj: depositphotos.com

Hodinky Omega a sport

Po prvních sériově vyráběných kouscích, které přišly na trh ještě v 19. století, hodinky Omega postupně spojovaly své cesty se sportovními událostmi. Od roku 1905 společnost OMEGA sloužila jako oficiální časoměřič různých sportovních akcí ve Švýcarsku. To položilo i základ dlouhodobých spoluprací značky s různými sportovními týmy a hráči. Nakonec to vedlo k velkolepému partnerství „pod pěti kruhy“. V roce 1932 se totiž hodinky Omega staly časoměřičem Olympijských her v Los Angeles. A je nutno dodat, že od roku 2009 až do současnosti jsou výhradním časoměřičem olympijských her.

Hodinky Omega Speedmaster
Zdroj: depositphotos.com

První hodinky ve vesmíru a na Měsíci

Na renomé a originalitě přidala značce Omega i skutečnost, že vyslala do vesmíru vůbec první hodinky. Stalo se tak v roce 1962, kdy se pánské hodinky Omega Speedmaster vydaly na dobrodružnou cestu na zápěstí astronauta Wallyho Schirra. To zaujalo společnost NASA, která začala hledat oficiální hodinky pro svůj brand. A nemohly se jimi stát žádné jiné – jedině hodinky Omega. Následkem toho byly vůbec prvními hodinkami, které se podívaly na Měsíc. V tomto případě měl Buzz Aldrin v roce 1969 na zápěstí pánské hodinky Omega Speedmaster Professional.

Tip na článek: SERIÁL o největších hodinářských domech na světě: Pod střechou Fossil Group

Oficiální hodinky Jamesa Bonda

Když zmiňujeme to „nej“ o hodinkách Omega, nesmíme vynechat ani jejich partnerství s Jamesem Bondem. Vůbec poprvé se na jeho zápěstí objevily ještě v roce 1995, kdy tuto legendární postavu ztvárnil Pierce Brosnan ve filmu GoldenEye. Samozřejmě, hodinky Omega byly a zároveň také jsou dále spjaté i s následovníkem Pierce Brosnana – s Danielem Craigem.

Slavné pánské hodinky Omega se objevily ve filmech o agentovi Jamesi Bondovi

Ty nejlepší švýcarské hodinky

Hodinky Omega jednoznačně patří mezi TOP švýcarské hodinky. Sice je nekoupíte za takovou dostupnou cenu jako jiné švýcarské kousky, například hodinky Tissot, ale nemění to nic na tom, že představují výběrovou kvalitu. Společnost Omega je dnes právem řazená mezi hodinářskou elitu – a to nejen ve Švýcarsku, ale rovněž všude ve světě. Obecně ji charakterizuje kvalita, luxus a sportovní elegance. Samozřejmě, to vše s výrazným důrazem a silnými požadavky na splnění těch nejpřísnějších technických parametrů.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE