Hodinky, které zlomily světové rekordy

Nejtenčí hodinky na světě - Bvlgari Octo Finissimo Ultra
Sdílejte
LinkedIn

Proč by měli zapadnout prachem, když byly vyrobeny, aby vynikaly? Některé hodinky jsou skutečným uměleckým dílem, jiné jsou výjimečné po technické či funkční stránce. A další vynikají cenou nebo místy, kam doprovázely svého nositele.

Obsah článku

Sedm divů hodinářského světa

Objevte s námi sedm divů hodinářského světa. Seznamte se s hodinkami, které překonaly rekordy.

Bvlgari Octo Finissimo Ultra: nejtenčí mechanické hodinky na světě

Řada Octo Finissimo od Bvlgari představila světu designově nejzajímavější hodinky posledního desetiletí. Zvláště vynikající je model Ultra s tloušťkou 1,8 mm, který je uznáván jako nejtenčí mechanické hodinky na světě. Hodinky mají 40mm pouzdro a integrovaný náramek s „neviditelnou“ skládací sponou, která dokonale doplňuje celkový ultratenký design. Hodinky se prodávají v kovově šedé barvě, takže dokonale zapadají do celé kolekce.

Citizen Caliber 0100: Nejpřesnější solární hodinky na světě

Model Caliber 0100 od Citizen jsou vybaveny nejpřesnějším světlem poháněným strojkem na světě. Maximální roční odchylka tohoto hodinářského rekordmana je 1 sekunda. Na první pohled nenápadné hodinky klasického designu jsou zářným příkladem brilantnosti a skromnosti japonské hodinářské výroby.

Citizen Caliber 0100

Patek Philippe Grandmaster: Nejdražší hodinky na světě

Značka Patek Philippe překonala všechny rekordy, když na ženevské charitativní aukci prodala hodinky Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A za neuvěřitelných 31 milionů franků. Suverénně tak překonal dosavadního rekordmana, hodinky Rolex Daytona, které se v roce 2017 prodaly za 17,7 milionu dolarů.

Vacheron Constantin: Nejkomplikovanější hodinky na světě

Značka Vacheron Constantin je součástí švýcarského hodinářství již od 18. století. A právě její výroba vyrazila světu dech kapesními hodinkami z 18karátového bílého zlata, které měly neuvěřitelných 57 funkcí. Tento jedinečný sběratelský kousek obsahuje mimo jiné ukazatel přestupného roku, ukazatel východu a západu slunce nebo věčný gregoriánský a hebrejský kalendář. Šťastný majitel za tento exemplář zaplatil více než 10 milionů dolarů.

Casio G-Shock DW-5600: Nejodolnější hodinky na světě

Nestojí ani sto eur a jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů. Hodinky Casio G-Shock jsou všeobecně známé svou extrémně vysokou odolností. Model DW-5600 byl zařazen mezi rekordmany poté, co jej přejel nákladní automobil o hmotnosti 25 tun, a hodinky to přežily bez újmy. Tento zdánlivě jednoduchý chronometr se stal ikonou značky Casio, která jej nabízí v několika barevných variantách.

Nejodolnější hodinky na světě - Casio G-Shock DW-5600

Omega Seamaster: Nejhlubší v oceánu

Americký dobrodruh Victor Vescovo se se svým týmem vydal pomocí nejmodernější technologie na dno Mariánského příkopu. Potápěl se do hloubky 10 928 m, přičemž ho doprovázely hodinky Omega Seamaster určené pro hloubkové potápění. Hodinky přežily ponor bez úhony a značka Omega se tak stala oficiálním držitelem rekordu v objevování největších hlubin Země.

Omega Speedmaster: První hodinky na Měsíci

Omega se ve svých hodinářských misích vydává dál než na dno oceánů. Její model Speedmaster nosil na zápěstí Neil Armstrong, když v roce 1969 jako první člověk přistál na Měsíci. Hodinky Omega s mechanickým kalibrem jako jediné obstály v testech inženýrů z NASA. Spolehlivý přístroj schopný odolat extrémním podmínkám údajně Armstrong během svého výstupu na měsíční povrch nechal v přistávacím modulu. To však nic nemění na skutečnosti, že značka Omega se pyšní hodinkami, které NASA vybrala pro své mise do vesmíru s lidskou posádkou.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE