Nejlepší evropské značky hodinek – 2. část

Nejkvalitnější evropské značky hodinek pocházejí ze Švýcarska
Sdílejte
LinkedIn

Když se řekne evropská značka hodinek, většina lidí si automaticky vybaví švýcarské hodinky. A není se čemu divit. Vždyť Švýcarsko je doslova hodinářskou velmocí. Vedle švýcarských hodinek však v Evropě existují i další značky, které si zaslouží pozornost – například z Velké Británie nebo Francie.

Obsah článku

Evropské značky hodinek: Švýcarsko

Švýcarské hodinky jsme samozřejmě nevynechali ani v první části Nejlepších evropských značek hodinek. Zatímco jsme v něm zmínili společnosti jako Zenith, Omega a Mido, nyní dáme prostor značkám jako Patek Philippe, TAG Heuer a Tudor.

Hodinky Patek Philippe z edice Nautilus

Patek Philippe

Tyto evropské hodinky se staly symbolem prestiže. Věděli jste, že jsou na trhu již od roku 1839? Kvalita hodinek Patek Philippe se odráží v jejich ceně a modely této značky jsou považovány za nejdražší na světě. Úspěch chronometrů je založen na dlouhé historii, kvalitním zpracování, luxusních materiálech a nadčasovém designu. Hodinky Patek Philippe se vyrábějí a montují ručně v omezeném počtu kusů a jejich cena se obvykle počítá v milionech korun.

TAG Heuer

Společnost TAG Heuer byla založena v roce 1860 ve švýcarském městě Saint-Imier, ale svůj současný název přijala až v roce 1985. Dnes je značka pod patronátem koncernu LVMH, stejně jako mnoho dalších předních evropských hodinářských značek. Hodinky TAG Heuer jsou proslulé zejména svým partnerstvím s týmem F1. V nabídce značky dominují sportovní modely vybavené nejmodernějšími technologiemi. Výrobce je známý svou snahou posouvat hranice přesnosti měření a hodinářské mechaniky. Překvapuje trh inovacemi a vyniká spojením luxusu a technické dokonalosti. Jako první z luxusních hodinářských značek vstoupil do segmentu chytrých hodinek. Ceny v katalozích se pohybují v desítkách tisíc korun.

Tudor

Jistě jste už slyšeli o hodinářské ikoně Rolex, jejíž hodinky si nemůže dovolit každý. Pod stejnou střechou jako královský Rolex vznikají i cenově dostupnější hodinky Tudor. Dceřiná společnost Rolex zaujala trh s hodinkami svou nekompromisní kvalitou a výrazným designem s retro prvky. Hodinky Tudor kdysi sloužily námořnictvu, díky čemuž jsou mimořádně odolné. V dílnách Tudor se za základ považuje vodotěsnost alespoň 100M. Hodinky jsou také vysoce odolné proti nárazům a prachu. Ceny se pohybují v řádu desítek tisíc korun.

Evropské značky hodinek: Velká Británie a Francie

Velká Británie těží zejména ze svého hodinářského dědictví. Dá se říci, že je v moderním hodinářství spíše outsiderem a několik hodinářských značek, které vznikly na jejím území, přesunulo svou výrobu do zmíněného Švýcarska. Podobně je na tom i Francie, ačkoli právě francouzští hodináři v minulosti významně přispěli k rozvoji švýcarského hodinářství. Přesto mají Francouzi dodnes několik významných želízek v ohni.

Značka Cartier patří k luxusním evropským značkám hodinek

Cartier

Francouzská značka Cartier vznikla v roce 1847 pod vedením klenotníka Louise-Francoise Cartiera. Přestože výroba byla původně zaměřena výlučně na luxusní šperky, ve kterých Cartier vynikal, zlom přišel na začátku 20. století. Louis Cartier, vnuk zakladatele, přijal výzvu Albersta Santos-Dumtona a vyrobil první pilotky a zároveň první náramkové hodinky pro pány. Slavné Cartier Santos se staly ikonou značky i celého francouzského hodinářství a jsou na trhu dodnes. Právě nadčasovost spolu s elegancí a štědrou dávkou retro designu je to, čím tyto hodinky z Evropy vynikají. Ceny se řádově pohybují v desítkách tisíc korun.

Bremont

Přestože britské hodinky nejsou v současném světě evropského hodinářství zrovna na výsluní, může se tato země pochlubit mimořádným hodinářským dědictvím a řadou pokrokových inovací. Na těchto základech stojí značka Bremont, která se zaměřuje především na letecké hodinky. Tato společnost, jedna z nejzajímavějších evropských značek hodinek, byla založena v roce 2002 v Henley-On-Thames. Svou první kolekci uvedla na trh až o celých pět let později. V katalogu Bremont najdete výjimečně odolné hodinky v nadčasovém designu vhodném i pro vojenské letectvo. Ceny se pohybují od desítek tisíc do stovek tisíc korun.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE