Hodinky Citizen Promaster: Sportovní hodinky pro profesionály

Hodinky Citizen Promaster patří k tomu nejlepšímu, co značka nabízí
Sdílejte
LinkedIn

Hodinky pro světové profesionály. Ztělesňují ducha dobrodružství ve vzduchu, na souši i na moři. Splňují parametry inovativní funkčnosti, extrémní odolnosti a zároveň šetrnosti k planetě. Hodinky Citizen Promaster jsou na trhu již více než 30 let a jejich obliba u zákazníků neklesá. V čem spočívá tajemství úspěchu těchto profesionálních sportovních chronometrů? Představíme vám jednu z nejzajímavějších kapitol příběhu světoznámé značky Citizen.

Obsah článku

Z historie Citizen Promaster

Edice Promaster sfoukla v roce 2019 svých 30 narozeninových svíček. Samotnému zrodu oblíbených hodinek ale předcházel dlouholetý vývoj.

Předchůdci moderní kolekce Promaster

Cesta značky Citizen k revolučnímu úspěchu vedla přes první odolné hodinky Citizen Parashock, které výrobce představil již v roce 1956. O tři roky později spatřily světlo světa také první potápěčské hodinky z dílny Citizen pod označením Parawater.

Kvalitu těchto modelů prokázal výrobce v několika veřejných experimentech. Citizen Parashock byl shozen z vrtulníku na různých místech Japonska. Při všech ukázkách hodinky vydržely a zachovaly si správnou funkčnost i po nárazu. Modely Parawater byly ukotveny k bójím a spuštěny z paluby lodi do Tichého oceánu. Jejich plavba trvala asi rok a všechny hodinky po návratu fungovaly.

Zrod kolekce Citizen Promaster

Kolekce Citizen Promaster byla uvedena na trh v roce 1989 třemi modely: Citizen Aqualand, Citizen Altichron a Citizen cal. C080. Zajímavé je, že jeden z nich – model Aqualand – debutoval ještě před vznikem samotné kolekce, v roce 1985. Byly to první potápěčské hodinky s digitálním ukazatelem hloubky. Další z vlajkových hodinek Promaster dostaly výškoměr a funkci světového času. Sbírka je dodnes rozdělena do tří kategorií:

  • Promaster Sky,
  • Promaster Marine,
  • Promaster Land.
Citizen Promaster Marine - hodinky určené především pro potápěče

Hodinky Citizen Promaster v současnosti

Hodinky Citizen Promaster jsou dnes vybaveny moderním solárním pohonem Eco-Drive z dílny výrobce. Dobíjí se nepřetržitě z jakéhokoli světla – přirozeného i umělého. Při běžném opotřebení fungují prakticky nepřetržitě bez výměny baterií. Rezerva chodu je v závislosti na modelu až 500 dní. Odolnost zajišťují titanová a nerezová pouzdra a náramky nebo gumové řemínky. Všechny modely mají moderní sportovní design. Základní funkčnost se liší v závislosti na kategorii.

Promaster Marine

Edice speciálně určená nadšencům vodních sportů. Potápěčské hodinky Promaster jsou vodotěsné na úrovni 200M, přičemž bývají vybaveny dekompresním alarmem, hloubkoměrem či prodlužovacím řemínkem, aby se vešly do potápěčského obleku.

Promaster Land

Hodinky další kategorie Promaster jsou určeny pro suchozemské dobrodruhy. Jednotlivé modely se prodávají s řadou praktických funkcí jako je výškoměr, chronograf nebo věčný kalendář. Většina z nich se vyznačuje vodotěsností na úrovni minimálně 100M.

Promaster Sky

Pilotní hodinky Citizen Promaster vynikají zejména špičkovou přesností. Mnoho modelů je řízeno rádiovými nebo satelitními signály GPS. Některé se vyznačují maximální odchylkou 1 sekundu za 1 milion let. Jsou také vybaveny chronografem nebo ukazatelem času v různých časových pásmech.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE