Hodinky Certina: švýcarská kvalita s relativně dobrou cenovou dostupností

Hodinky Certina patří ke špičkovým švýcarským značkám hodinek
Sdílejte
LinkedIn

Nekompromisně dobře vypadají a nekompromisně přesně tikají. Hodinky Certina vynikají kombinací švýcarské kvality a sportovního designu. Jsou odolné, spolehlivé a inovativní. Značka Certina se věnuje hodinářskému umění již více než 130 let. Klade velký důraz na dodržování přísných kritérií kvality při zachování relativně dobré uživatelské přívětivosti.

Obsah článku

Z příběhu značky Certina

Příběh této celosvětově oblíbené značky se začal psát v roce 1888, kdy si bratři Kurthovi otevřeli malou hodinářskou dílnu ve švýcarském městě Grenchen. Trvalo celých 18 let, než byly na trh uvedeny jejich první náramkové hodinky, tehdy ještě pod značkou Grana.

Certina rovná se jistota

Ve 30. letech 20. století začala společnost pro své hodinky častěji používat název Certina, a to z čistě praktického důvodu: název se snadno vyslovuje ve všech jazycích a vychází z latinského „certus“, což znamená jistota. Kurthovi si značku oficiálně zaregistrovali v roce 1939 a o deset let později již všechny své hodinky uváděli na trh výhradně pod logem Certina.

Robustní a odolné jako želvovina

V 60. letech minulého století přijala značka Certina za své logo ztvárňující želví krunýř. Jedná se o symbol robustnosti, odolnosti a dlouhé životnosti – vlastností, které vystihují hodinky Certina. Dodnes se nachází téměř na všech modelech a na oficiálním logu výrobce.

Hodinky Certina z edice DS Podium

Zrod Concept DS

Dalším milníkem ve vývoji značky Certina byl rok 1959, kdy značka uvedla na trh své první hodinky s označením DS (Double Security) Concept. Dvojité zabezpečení znamená, že hodinky Certina jsou ještě odolnější vůči mechanickým vlivům včetně vody. Hodinky Certina DS mají vodotěsnost nejméně 200 metrů. Značka tak stanovila nové standardy pro všechny budoucí generace svých hodinek.

Certina jako součást Swatch Group

Rok 1968 začal psát zcela novou kapitolu v historii hodinek Certina. Značka se připojila k nově vzniklé hodinářské skupině SMH Group, která byla v roce 1999 přejmenována na Swatch Group. Hodinky Certina patří do střední cenové kategorie korporace, podobně jako značky Tissot, Mido nebo Calvin Klein.

Nová Certina

U příležitosti 125. výročí svého založení v roce 2013 představila společnost Certina hodinářskému světu svou novou identitu. Mezi ně patřil nový automatický strojek Powermatic 80 s rezervou chodu neuvěřitelných 80 hodin nebo quartzový strojek Precidrive, jehož přesnost 10násobně převyšuje současný standard.

Hodinky Certina, které se zapsaly do historie

Přesnost a odolnost stojí za popularitou značky Certina ve světě extrémních sportů. Kromě toho, že si pánské hodinky Certina zapínají na zápěstí vrcholoví sportovci, modely z dílny této švýcarské značky se staly součástí řady významných událostí. Uveďme alespoň některé z nich:

  • Hodinky Certina DS doprovázely mezinárodní expedici při jejím prvním úspěšném výstupu na 8 167 metrů vysokou horu Dhaulagiri v Himálajích a také americké námořnictvo při jeho podmořském průzkumu v rámci projektu Sealab II.
  • Hodinky Certina Super PH 500M se staly součástí potápěčského experimentu, při kterém čtyři vědci žili dva měsíce v podmořských obytných nádržích pod dohledem NASA.
  • Hodinky Certina Biostar byly prvními hodinkami na světě, které zobrazovaly denní biorytmy svého nositele.
  • Hodinky Certina DS Diamaster nosil na zápěstí slavný americký boxer Muhammad Ali. Jednalo se o mimořádně robustní a vysoce odolný model odolný proti poškrábání.

Hodinky Certina 21. století

Značka Certina ve své slavné historii neustrnula a v novém tisíciletí přinesla na trh několik inovací, které zákazníky oslovily.

Hodinky Certina DS-3 1 000M

S hodinkami Certina DS-3 1 000M značka potvrdila svou zručnost v oblasti potápěčských chronometrů. Automatické hodinky jsou vodotěsné do neuvěřitelných 1 000 m.

Hodinky Certina DS Podium

Mimořádně úspěšný a oblíbený model Certina DS Podium byl původně oslavou úspěchů značky ve světě motorsportu. Povedený sportovní design a vysoká přesnost hodinek z nich učinily jeden z nejoblíbenějších modelů z dílny Certina.

Značka na tento úspěch navázala a v roce 2014 uvedla na trh DS Podium Chronograph. Hodinky vyrobené z ultralehkého a robustního hliníku zaujaly svět kombinací stylového designu a vysoké technické kvality.

Hodinky Certina DS PH200M

Hodinky Certina DS PH200M jsou oživením potápěčských hodinek z roku 1967. Značka spojila nadčasový design původního modelu s výkonným automatickým strojkem nejnovější generace a okouzlila hodinářský svět.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE