- Značka Bulova je na trhu již od roku 1875.
- Hodinky Bulova letěly na Měsíc během mise Apollo 15.
- V sortimentu značky Bulova najdete velmi kvalitní hodinky za rozumné ceny.
V roce 1926 si miliony Američanů vyslechli první rádiem odvysílanou reklamu na světě: „Je 8 hodin ráno, čas Bulova.“ Byl to jen jeden z mnoha milníků, kterými společnost Bulova vstoupila do amerického i světového hodinářského průmyslu. Jedna z nejdéle fungujících značek má na svém kontě chronometr, který cestoval do vesmíru i první plně elektronické hodinky na světě. Hodinky Bulova se dnes mohou pochlubit kombinací vynikající kvality a výhodných cen. V následujících řádcích vám je představíme podrobněji.
Obsah článku
Fascinující příběh značky Bulova
Za příběhem značky stojí český emigrant Josef Bulova. Tento zručný zlatník a hodinář si v roce 1875 otevřel v New Yorku vlastní společnost J. Bulova Company. Během několika let se jeho společnost etablovala jako firma vyrábějící kvalitní americké kapesní hodinky. Během první světové války se trendy v hodinářství posunuly směrem k náramkům. Jelikož Bulova se inovací a změn nikdy nebál, rychle naskočil na novou vlnu a v roce 1919 představil svou první řadu pánských náramkových hodinek.
Prvenství a inovace značky Bulova
- V roce 1926 vyrobila společnost Bulova první reklamu vysílanou v rádiu.
- V roce 1941 vyrobila společnost Bulova první televizní reklamu. Vysílala se během zápasu mezi Brooklyn Dodgers a Philadelphia Phillies.
- V roce 1945 syn zakladatele otevřel hodinářskou školu Josef Bulova, která podporovala lidi se zdravotním postižením na celém světě.
- V 50. letech 20. století značka Bulova vyvinula hodinky Accutron. Byly to první hodinky na světě, které používaly místo oscilátoru ladičku, a jsou také považovány za první plně elektronické hodinky.
- V roce 1971 si během mise Apollo 15 připnul velitel David Scott na zápěstí své vlastní hodinky Bulova Chronograph. Mělo se tak stát poté, co prasklo sklíčko na jeho hodinkách Omega. Hodinky Bulova se tak staly prvními soukromými hodinkami, které cestovaly na Měsíc.
Zajímavost: Hodinky Bulova Davida Scotta, se kterými letěl na Měsíc, se prodaly za 1,625 milionu dolarů. Značka začala na jejich počest vyrábět reprodukce.

Současnost značky Bulova
V roce 2008 značku Bulova koupila společnost Citizen. V současnosti sídlí centrála značky stále v New Yorku, ale výrobní procesy probíhají v Japonsku, Číně a Švýcarsku.
Jaké jsou hodinky Bulova?
Hodinky Bulova jsou na dnešním trhu s hodinkami považovány za kvalitní a také cenově výhodné. Společnost nabízí quartzové i automatické strojky a kolekce v rozmanitých designech s ambicí posloužit každému nositeli. Pokud jde o kvalitu, hodináři řadí hodinky Bulova na podobnou úroveň jako Tissot nebo Fossil.
Strojky hodinek Bulova
Pánské hodinky Bulova jsou většinou vybaveny švýcarskými strojky ETA, RONDA a SELLITA nebo japonskými strojky Miyota. Mnoho sběratelů si tuto značku oblíbilo zejména pro její inovativní technologie. Příkladem je extrémně přesný quartzový strojek Precisionist, který přišel na trh již v roce 2010.
Design hodinek Bulova
Bulova u většiny pánských hodinek staví na robustním ciferníku, který přesahuje 44 mm, obvykle doplněném kovovým náramkem nebo koženým řemínkem. Design ciferníku bývá výrazný až poněkud okázalý. Je třeba přiznat, že designová stránka hodinek Bulova je považována za jejich mírnou slabinu. Značka však naslouchá kritikům a v jejích kolekcích najdete řadu velmi atraktivních modelů v rozumnějších velikostech. Za všechny zmiňme hodinky Bulova A-15 Pilot Watch, které byly vydány s odkazem na spolupráci s armádou a historický model pilotek Bulova A-15. Elegantnějším kouskem jsou hodinky Bulova Fly Me To The Moon, které byly vydány v kolekci vydané na počest Franka Sinatry.
Cena hodinek Bulova
Vzhledem k historii značky Bulova jsou ceny v jejích katalozích příjemně osvěžující. Pravdou je, že výrobce se svými cenovkami vždy držel při zemi. Přestože se i v nabídce Bulova najdou hodinky za 25 000 až 75 000 Kč, v průměru jsou ceny na čtyřciferných částkách. Hodinky Bulova většinou naleznete v cenách od 6 000 do 15 000 Kč. Některé značky nabízejí stejný stupeň přesnosti a kvality za dvojnásobné nebo trojnásobné částky.