Nejznámější edice od Tissot: Elegantní, závodní i dotykové hodinky švýcarské kvality

Představujeme nejznámější edice hodinek Tissot
Sdílejte
LinkedIn

Cenově dostupný luxus nebo také vstupní brána do světa švýcarského hodinářství. Značka Tissot vyniká dlouhou historií výroby vysoce kvalitních hodinek, vyváženou nabídkou mechanických a quartzových strojků i přívětivými cenami. Je součástí rodiny Swatch Group, což jí dodává pomyslný punc kvality. Dnes vám představíme hodinky Tissot z perspektivy nejznámějších edic výrobce.

Obsah článku

O značce Tissot

Tissot je švýcarská hodinářská společnost, kterou v roce 1853 založil Charles-Félicien Tissot společně se svým synem Charlesem-Émilem. V průběhu let se rodinná firma rozrostla ve světově uznávanou společnost, jejíž hodinky vynikají přesností, spolehlivostí a nadčasovým designem. Dlouhá historie značky a odhodlání k tvrdé práci přinesly výrobci pověst kvality a inovací. Dnes si jejich hodinky oblíbili sběratelé, odborníci i běžní spotřebitelé.

Hodinky Tissot

Výrobce věnuje neobvyklou pozornost designu. Hodinky Tissot jsou nejen kvalitní a funkční, ale také krásně zpracované. Díky svému nadčasovému stylu a smyslu pro detail jsou ve světě hodinářství považovány za umělecká díla.

Tissot věnuje hodně času inovacím. Značka byla jednou z prvních, která do svých hodinek začlenila nové materiály, jako je plast, dřevo či kámen. Hodinky Tissot jsou také vlajkovou lodí v segmentu dotykových displejů a v oblasti integrace moderních technologií, jako je GPS, Bluetooth a solární pohon.

Tato švýcarská značka vyniká také šířkou nabídky svých produktů. Hodinky Tissot najdete v rozmanitých stylech, od sportovních chronografů přes klasické hodinky pro každodenní použití až po elegantní společenské modely. Ať už jste sportovní nadšenec, milovník moderních technologií nebo hodinářské klasiky, Tissot bude mít ve svém katalogu hodinky právě pro vás.

Nejznámější edice Tissot

Značka Tissot nabízí své produkty v celé řadě pánských i dámských edic. Představujeme vám alespoň ty nejpopulárnější z nich.

Tissot PRX

Edice PRX je inspirována designem původního modelu z konce 70. let. Jedná se o nadčasovou klasiku vhodnou pro každodenní nošení. Hodinky Tissot PRX se vyznačují tenkým provedením a spolehlivým quartzovým nebo automatickým strojkem. V nabídce naleznete různé barvy ciferníků, provedení řemínků a rozmanité povrchové úpravy pouzdra. K nejpopulárnějším modelům této edice patří Tissot PRX Powermatic 80 s automatickým strojkem ETA.

Do edice Tissot Seastar patří kvalitní potápěčské hodinky

Tissot Seastar

Kvalitní potápěčské hodinky pro muže a ženy s odvahou testovat své hranice. Výrobce Tissot je vybavuje výkonnými funkcemi a odvážným sofistikovaným designem, díky čemuž jsou Seastar mimořádně oblíbené nejen mezi potápěči. Disponují vodotěsností minimálně 300 m, otočnou lunetou a kvalitním quartzovým nebo automatickým strojkem. K dispozici jsou různé barvy, velikosti a náramky. Velké uživatelské přízni se těší model Tissot Seastar 1000, nabízený v 36 mm quartzovém nebo 43 mm automatickém provedení. 

Tissot Gentleman

Hodinky Tissot pro muže, kteří mají styl. Vynikají klasickým a zároveň mimořádně moderním vzhledem, elegancí a dokonalým designem. Jsou vhodné pro každodenní nošení, dostupné v různých barvách a ve třech různých kovech. Standardně jsou vybaveny vodotěsností 100 m a quartzovým strojkem nebo automatickým strojkem Powermatic 80. Jedním z nejoblíbenějších kousků z této edice jsou mechanické hodinky Tissot Gentleman Powermatic 80 Silicium.

Tissot T-Touch

Populární edice Tissot ztělesňující motto „Innovators by Tradition“. Tissot T-Touch s dotykovými displeji je na trhu s hodinkami již od roku 1999. V průběhu let přibyly další technologické vychytávky, jako je konektivita, bluetooth, keramický rámeček a solární pohon. A tak se modely T-Touch staly novou generací hodinek, kterou si oblíbili milovníci technologických zázraků, cestovatelé a dobrodruzi. Exkluzivním kouskem jsou hodinky Tissot T-Touch Connect Solar, které dokáží monitorovat kroky, směr cesty, teplotu vzduchu, nadmořskou výšku, počasí, příchozí hovory a mnohé jiné parametry.

Tissot T-My Lady

Od roku 2020 má Tissot ve svých katalozích také funkční ozdobu pro dámská zápěstí. Hodinky Tissot T-My Lady nabízejí kombinaci nenuceného stylu a sofistikovaného designu pro každodenní nošení. Zajímavostí je, že hodinky z této edice Tissot jsou dodávány se dvěma vyměnitelnými náramky, díky čemuž jsou dokonale kompatibilní s jakýmkoli oblečením. Stejně jako všechny hodinky Tissot, jsou i modely pro něžné pohlaví odolné, elegantní a prodávají se v mechanickém i quartzovém provedení. Oblíbeným modelem jsou hodinky Tissot T-My Lady s perleťovým ciferníkem a ručičkami a indexy z růžového zlata.

Tissot PRS 516

Edice inspirovaná dědictvím značky v motoristickém sportu. PRS 516 jsou závodní hodinky Tissot, které byly původně uvedeny na trh již v roce 1965. Současná edice se vyznačuje spodním krytem pouzdra s motivem volantu, koženými řemínky s otvory připomínajícími volant, bočními tlačítky imitujícími písty motoru a také tachymetrickou stupnicí. Jedním z nejpovedenějších modelů je Tissot PRS 516 Powermatic 80 vybavený pevným ocelovým rámečkem, ukazatelem data a dne v týdnu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE