Hodinky Casio Mudmaster: Modely, které fascinují svojí odolností

Seznamte se - špičkové hodinky Casio Mudmaster
Sdílejte
LinkedIn

Jsou první volbou myslivců, rybářů, outdoorových a off-roadových nadšenců. Pokud se chystáte vyrazit do hor jen s batohem na zádech a nožem na boku, hodinky Casio Mudmaster jsou přesně ty, po kterých byste měli sáhnout. Říká se jim také „bahnomilná“ kolekce neboli hodinky určené k zašpinění. S grácií vzdorují prachu, vodě, blátu, tvrdým nárazům i neustálým vibracím. Představíme vám hodinky, které fascinují svět svou odolností.

Obsah článku

Kde se vzaly hodinky Casio Mudmaster?

Mudmaster jsou součástí prémiové řady Master of G celosvětově uznávané kolekce G-Shock japonského výrobce Casio.

Příběh kolekce G-Shock

V roce 1981 inženýr Kikuo nešťastnou náhodou rozbil kapesní hodinky, které mu daroval jeho otec. Zděšen touto ztrátou si předsevzal, že vyrobí mimořádně odolné hodinky „triple 10“ s desetiletou životností baterie, vodotěsností 10 barů a odolností proti pádu z výšky 10 metrů. Říká se, že vymyslel téměř 200 prototypů, než se dopracoval k prvnímu modelu kolekce G-Shock.

Dnes jsou na trhu stovky hodinek G-Shock, od stylových modelů až po mimořádně odolné užitkové hodinky, které preferuje i armáda, záchranné a policejní složky. Tyto špičkové modely jsou známé jako série Master of G již od roku 1993.

Rodina Master of G

Hodinky Casio Mudmaster jsou jedním ze tří „mistrů“ řady Master of G:

 • Mudmaster – určeno pro práci a operace na zemi
 • Gravitymaster – určeno pro piloty a nadšence leteckého průmyslu
 • Gulfmaster – určeno pro námořní síly a nadšence lodního průmyslu
Hodinky Casio Mudmaster jsou známé především svou odolností.

Jaké jsou hodinky Casio Mudmaster?

Hodinky řady Mudmaster poznáte na první pohled. Zvenčí vypadají jako obrněný chronometr s výraznými tlačítky, velkým pouzdrem a robustním texturovaným řemínkem. Jsou dominantní, robustní a patří mezi nejmužnější hodinky G-Shock, jaké kdy byly vyrobeny. Navzdory své velikosti jsou překvapivě lehké, což zajišťuje vynikající pohodlí při nošení i na menších zápěstích.

Hybridní ciferníky přinášejí kombinaci analogového a digitálního zobrazení. Ručičky ukazují čas a zároveň slouží také jako kompas. Digitálně zobrazují den v týdnu, datum, časovač, stopky, budík a další funkce v závislosti na vybavení konkrétního modelu. Ručičky hodinek jsou samonastavovací a v případě silného nárazu se mohou automaticky přenastavit.

Odolnost vůči blátu a prachu

Název Mudmaster označuje mimořádnou konstrukci hodinek, která zajišťuje jejich odolnost vůči blátu a prachu. Všechny odolné hodinky Mudmaster mají dvojitou těsnicí strukturu uvnitř tělesa z nerezové oceli. Rovněž tlačítka mají zabezpečenou dokonalou ochranu. Do hodinek se nedostane žádná voda, bláto, špína ani částečky prachu.

Levnější modely se dodávají s pryskyřicovým řemínkem s dvojitou přezkou, který je silnější a odolnější než u jiných hodinek G-Shock. Prémiové modely Casio Mudmaster jsou vybaveny karbonovým vyztuženým řemínkem, který je prakticky nezničitelný. Uvnitř pouzdra jsou hodinky obklopeny takzvaným Alpha Gelem, což je patentovaný materiál společnosti Casio, který absorbuje nárazy.

Nárazuvzdorné hodinky Casio Mudmaster

Základní funkce Casio Mudmaster

K základním komplikacím řady Mudmaster patří:

 • budík
 • časovač
 • stopky
 • světový čas
 • duální zobrazení času
 • automatický kalendář
 • hodinový časový signál
 • podsvícení

Dostupné hodinky Casio Mudmaster GG 1000

Mimořádně oblíbeným modelem z řady Mudmaster jsou hodinky, které na trhu debutovaly v roce 2017 pod kódovým označením GG 1000. Jedná se o odlehčenou verzi špičkovými funkcemi nabitého předchůdce Mudmaster GWG 1000, který přišel na trh o rok dříve.

Hodinky Casio Mudmaster GG 1000 si získaly příznivce díky výborné cenové dostupnosti, při které si zachovaly všechny parametry odolnosti. Jsou vybaveny kompasem a teploměrem. Oproti svému prémiovému předchůdci byly ochuzeny o solární napájení, rádiové ovládání a barometr, ale s tím přišlo i snížení ceny o polovinu. Pokud hledáte skvělý a dostupný model Casio Mudmaster, sáhněte po tomto modelu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE