Spolehlivé taktické hodinky, kterým důvěřují i Navy SEALs

Taktické hodinky patří do povinné výbavy jednotek Navy SEALs
Sdílejte
LinkedIn

„Jediný lehký den byl včera.“ Heslo jednotek amerického námořnictva Navy SEALs interpretuje každodenní tvrdou práci v drsných podmínkách. Muži nejelitnější trénované síly na Zemi jsou přesní, spolehliví a odolní. Přesně takové musí být také taktické hodinky, které si zapínají na zápěstí do svých misí. Seznamte se i vy s typem hodinek, kterým důvěřuje nejobávanější komando armády USA. Ať už chcete dosáhnout úspěchu ve sportu nebo v profesi, musíte se připravit denně posouvat vaše hranice a houževnatě pracovat na dosahování cílů. Taktické hodinky budou vaším spolehlivým společníkem.

Obsah článku

Hodinky speciálních jednotek Navy SEALs

Navy SEALs je zkratka pro Námořní, vzdušné a pozemní týmy Námořnictva Spojených států amerických. Vysoce trénované a pravděpodobně nejobávanější komando na Zemi zformoval v roce 1962 prezident J. F. Kennedy jako námořní kopii Zelených baretů. V současnosti jsou Navy SEALs všeobecně známí svými elitními misemi a bojem proti terorismu.

Součástí taktické výbavy příslušníků komanda jsou kromě brýlí pro noční vidění, ochranného oděvu, taktické přilby či speciálního batohu i taktické hodinky. Přestože je výběr značky a modelu v rukou jednotlivých příslušníků armády, atributy vojenských hodinek komanda jsou jasně specifikovány. Nejspolehlivěji je naplňují výrobci Casio, Luminox, Timex, Tudor, Rolex, Seiko a Suunto. To je současně i seznam značek, jejichž výrobky si vojáci těchto jednotek nejčastěji zapínají na zápěstí při odchodu do elitních misí.

Taktické hodinky má ve svém portfoliu i značka Timex

Co musí splňovat kvalitní taktické hodinky

Říká se jim také vojenské hodinky nebo army hodinky. Aby byly hodinky hodné takového označení, musí splňovat soubor minimálních specifikací. Ve zkratce lze říci, že musí být spolehlivé na zemi, ve vzduchu i pod vodou. Seznam požadavků na  hodinky jednotek Navy SEALs je však o něco konkrétnější.

Odolnost vůči vodě

Taktické hodinky musí být vodotěsné, protože při vojenských operacích je vysoká pravděpodobnost, že přijdou do přímého kontaktu s vodou. V ideálním případě by měly splňovat normu pro potápěčské hodinky ISO-6425. Důležité je také, aby si i při hlubokých ponorech dokázaly zachovat absolutní funkčnost.

Odolnost vůči nárazu a otřesu

Speciální komando potřebuje vysoce odolné hodinky. Jejich pouzdro bývá nejčastěji vyrobeno z karbonu, titanu nebo oceli. Řemínek tvoří většinou plast, kůže nebo silikon. Ciferník obvykle chrání antireflexní safírové sklíčko.

Dobrá čitelnost

Taktické hodinky musí umožnit odečítání času v každém prostředí a za všech světelných podmínek, tedy i pod vodou či v absolutní tmě. Využívá se luminiscenční vrstva, případně podsvícení. Dobrá čitelnost zahrnuje také ciferník s vysokým kontrastem a dostatečně velkými číslicemi.

Cenová dostupnost

Taktické hodinky zdaleka nejsou nejdůležitější součástí výbavy příslušníka Navy SEALs. Mnohem více se investuje do nábojů, zbraní a ochranných prostředků. Hodinky by proto měly být cenově dostupné. Říká se, že cena taktických hodinek by se měla pohybovat na úrovni 200 dolarů. Jde však jen o hrubý odhad, který ale naznačuje jejich dostupnost pro širokou veřejnost.

Design

Vojenské hodinky musí splynout s ostatním taktickým vybavením. Vyrábějí se proto v tmavých barvách, převážně v černé nebo v tmavě zelené. Jsou typické masivnější konstrukcí a sportovním stylem.

Jsou taktické hodinky vhodné právě pro vás?

Taktické hodinky preferují muži s aktivním životním stylem. Spoléhají se na ně milovníci outdooru, výkonnostní sportovci i příznivci extrémních sportů a fyzických výzev. Vyhovují všem, kteří jdou až na hranice svých možností a nechtějí si přitom sundávat hodinky ze zápěstí. Jejich design vzbuzuje dojem odvahy, síly a spolehlivosti.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE