Hodinky IWC: Švýcarská značka s americkým podpisem

Švýcarské hodinky IWC jsou inspirovány letectvím
Sdílejte
LinkedIn

Dokonalé spojení švýcarského hodinářského umění a špičkového amerického inženýrství. Společnost IWC je již léta průkopníkem v oblasti luxusních hodinek. Svou konkurenci překvapila prvními digitálními hodinkami, výrobou titanových náramků a mnoha dalšími inovacemi, které posouvají hranice tradiční hodinářské výroby. Hodinky IWC jsou synonymem preciznosti a kvality, která bez problémů obstojí po boku takových jmen jako Rolex, Omega či Patek Philippe. Dnes vám je představíme blíže.

Obsah článku

Příběh značky IWC

Úspěch značky International Watch Company (IWC) má své počátky v roce 1868. Tehdy sedmadvacetiletý americký inženýr Florentine Aristo Jones, zástupce ředitele společnosti E. Howard Watch and Clock Co. v Bostonu, učinil životní rozhodnutí. Usadil se ve švýcarském Schaffhausenu a založil zde vlastní hodinářskou společnost s anglickým názvem. Jemné švýcarské hodinářství bylo v těch letech stále kusovou prací prováděnou v malých hodinářských dílnách. Plány ambiciózního amerického hodináře však byly mnohem pokrokovější. Měl vizi americké hodinářské továrny s elektrickým pohonem. 

Krátce nato Johann Heinrich Moser vymyslel systém, díky němuž mohla společnost IWC využívat vodní energii Rýna pro průmyslové účely. Značka zahájila mechanizovanou výrobu hodinek a o rok později byla schopna vyrobit 10 000 kvalitních chronometrů pro americký trh. Zvýšení cla přinutilo společnost přeorientovat se na evropská odbytiště a její kvalitní hodinky našly stabilní základnu v Německu.

Kultovní hodinky IWC

První úspěchy IWC Schaffhausen

Když se ve výrobě hodinek etablovala vodní elektrárna, společnost IWC Schaffhausen se stala jedním z nejplodnějších švýcarských výrobců hodinek. Přišla válečná léta a byla to právě společnost IWC, která získala renomované smlouvy s válečným letectvem. Během první a druhé světové války vyrobila značka více pilotních hodinek než kterýkoli jiný hodinář na světě. V první polovině minulého století byla také jednou z pěti manufaktur, které dodávaly hodinky německému Luftwaffe. Pánské pilotní hodinky IWC se staly ikonou značky a dodnes jsou mimořádně vyhledávané.

Značka IWC dnes

Značka IWC se dnes řadí mezi luxusní švýcarské hodináře světového jména. Přestože si zachovala primární zaměření na letecké hodinky, moderní katalog zahrnuje i potápěčské a společenské hodinky a také exkluzivní modely, jejichž ceny se pohybují v šestimístných částkách. IWC už léta nahrazuje strojky třetích stran interními kalibry, jejichž kvalitou se řadí mezi nejlepší výrobce hodinek na světě. Kombinuje precizní konstrukci, nadčasový design a kvalitní materiály z etických zdrojů, díky čemuž se těší neuvěřitelné popularitě u sběratelů i nositelů.

Hodinky IWC

Mechanické hodinky IWC jsou ručně vyráběny ve značkových dílnách s precizním důrazem na detail. Kromě špičkové kvality vynikají i designem, který je v kruhu odborníků považován za méně luxusní a okázalý ve srovnání se švýcarskou konkurencí jako Rolex či Patek Philippe. Hodinky IWC poskytují ideální rovnováhu mezi funkčností a estetikou. Společnost je již léta nabízí v šesti velkých rodinách:

 • Pilot՛s Watches
 • Portugieser
 • Ingenieur
 • Aquatimer
 • Da Vinci
 • Portofino

Své hodinářské speciality uvádí na trh zvlášť. K těm nejpopulárnějším patří kolekce IWC Grande Complication a Vintage Collection.

IWC Pilot՛s Watches – ikony značky

IWC nabízí své letecké hodinky v pěti kategoriích. V každé z nich naleznete mnoho stejných modelů, které se liší barvou ciferníku a materiálem pouzdra. Kolekce Classic a Spitfire vycházejí z pilotek 30. a 40. let minulého století. Hodinky IWC Top Gun jsou vybaveny keramickými pouzdry, Le Petit Prince se chlubí ocelovými a zlatými pouzdry s modrým ciferníkem a kolekce Antoine de Saint-Exupéry zahrnuje hodinky s ocelovými pouzdry a hnědými ciferníky.

Suverénně nejpopulárnější jsou hodinky IWC Big Pilots Watch, nástupce prvního leteckého chronometru z dílny IWC. Vynikají velkým ciferníkem s průměrem 46 mm (v nabídce jsou i útlejší 43 mm verze), chytrým indikátorem rezervy chodu na 3. hodině a nezaměnitelnou cibulovou korunkou.

Zajímavosti o IWC

 • IWC je jednou z mála společností, která se vyhýbá nafouknutým marketingovým kampaním a podpoře celebrit. Svou popularitu staví na inovacích, které se vymykají tradičním očekáváním.
 • Značka IWC více než 20 let spolupracovala s inženýrem Ferdinandem Porchem, který se významně podílel na designu jejích hodinek. Porche je zakladatelem slavné automobilky a designérem Volkswagenu Beetle.
 • Hodinky IWC Grand Complication byly nejkomplikovanějšími hodinkami svého druhu na světě. Obsahovaly 659 komponentů.
 • Hodinky IWC Aquatimer byly první hodinky na světě s vodotěsností na úrovni 2 000 m.
 • Hodinky IWC Da Vinci mají ambici zachovat si svou přesnost neuvěřitelných 500 let.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE